Γενικά Ο Μπούμπλης πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βρηκα ενα αλλο πετ και πηγα. Του ειπα τι εγινε και οταν εμαθε απο που προμηθευτηκαν το πουλι γελασε. Θα μου φερει εκεινος ενα αλλο απο εναν προμηθευτη απο τα Λιοσια. Του ειπα βεβαια πως δεν πιστευω να εχει και αυτο την ιδια καταληξη...
 
τι ηταν αυτο τωρα κριμα☹... Μηπως να περιμενεις λιγο να δεις τι θα γινει με τα κοκατιλακια σου; Μηπως κρατισεις ενα... Θα το εξημεροσεις και απο τη στιγμη που θα βγει απο το αυγο...
η αποφαση ειναι δικη σου εσυ ξερεις
 
Το αυγουλακι νομιζω το παρατησε και δεν εχει κανει αλλα.Ισως φταιει το οτι τους αλλαξα το μερος αλλα περιμενω ακομα.
Ηδη ειπα να μου φερουν αλλον, δε μπορω να τα βλεπω αδεια..
 
Ποσο λυπαμαι! το καημενο το πουλακι ☹ Ποιο ειναι; Ειναι ο πρασινος παπαγαλακος που εχεις στις φωτογραφιες σου;
 
Ποσο λυπαμαι! το καημενο το πουλακι ☹ Ποιο ειναι; Ειναι ο κιτρινος παπαγαλακος που εχεις στις φωτογραφιες σου;
Οχι, αυτος ειναι ο Ιβανακος... Το Μπουμπλη τον εχω στη σελιδα μου μεσα στο αλμπουμ
 
Ιωαννα! 😱 Τωρα το ειδα αυτο το θεμα! 😱

Τι κριμα...☹ Τοσο ξαφνικά και γρηγορα!

Εννοειται πως θα πας αυριο πρωι και θα ζητησεις το δικιο σου. Αυτοι δε φταινε που πουλησανε το αρρωστο πουλι ειτε πουλησανε την χαλασμενη τροφη; Καποιος πρεπει να αναλαβει την ευθυνη.

Στη δηλητηριαση πως καταληξατε;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
δυστυχώς όλα τα πράγματα σε αυτό το κόσμο κάποτε πεθαίνουν. Ξέρω πως αυτό δεν σε παρηγορεί, αλλά σκέψου ότι είναι μια αναπόφευκτη διαδικασία, που όλα τα έμβια όντα θα ζήσουν.
 
Ιωάννα κι εγώ τώρα το είδα το θέμα!😱
Απίστευτο και πραγματικά λυπάμαι πολύ για τον Μπουμπλή σου.☹
Άλλη μια περίπτωση που πρέπει να μας γίνει μάθημα για τα Pet. Αν δεν είναι από εκτροφέα, είναι μεγάλο το ρίσκο..
Εγώ αποκλείω να είναι δηλητηρίαση, σαφως και μπορεί να συμβεί, αλλά 1 στο εκατομμύριο; Το πουλάκι ήταν μάλλον άρρωστο όταν το πήρες.
Θα πρότεινα να κάνεις και εξετάσεις στα κοκατίλ. Υπάρχει ενδεχόμενο να κόλλησαν. Επίσης μην απογοητευεσαι για το αυγό. Και οι σπίνοι έτσι έκαναν μεχρι να γινουν πολλά τα αυγα και να γεννηθεί το τελευταίο..
Αν όλα πάνε καλά με τα αυγά των μικρων μου, ευχαρίστως να σου δώσω ένα μωράκι shaft tail σε λίγο καιρό. Αν το θες κι εσυ φυσικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Ιωαννα λυπαμαι πολυ...
καταλαβενω πως νιωθεις...
ελπιζω ολα να πανε καλα με το νεο σου φιλαρακι...
 
Ιωαννα τα θερμα μου συλλυπητηρια!
Λυπαμαι πολυ!
Εισαι απο τα λιγα ατομα που γνωρισα στο forum και σοκαριστικα με τα νεα σου! Ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα!
Καλη συνεχεια!
 
Τι κριμα!Φενοταν τοσο γλυκος στις φωτογραφιες! Και μαλιστα εχω ακουσει πως τα ringneck δεν ειναι πολυ ευεστιτα! Μου εχει συμβει το ιδιο με μια ροζελα που την ειχα εκπαιδευσει και ετσι βρεθηκα σημερα με την Ελενα και τον Τιμακο μου! Παρε καλυτερα αλλο πουλι! Πιστεψε με θα σε βοηθησει να ξεπερασεις το θανατο που αργα η γρηγορα θα ερχοταν! Και παλι συλλυπητηρια! Ειχε παρουσιασει καποιο ευδιακριτο σημαδι που να αποδυκνειει αν πεθαξνε οντως απο δηλυτηριαση η απο κατι αλλο;
 
Ιωαννα! 😱 Τωρα το ειδα αυτο το θεμα! 😱

Τι κριμα...☹ Τοσο ξαφνικά και γρηγορα!

Εννοειται πως θα πας αυριο πρωι και θα ζητησεις το δικιο σου. Αυτοι δε φταινε που πουλησανε το αρρωστο πουλι ειτε πουλησανε την χαλασμενη τροφη; Καποιος πρεπει να αναλαβει την ευθυνη.

Στη δηλητηριαση πως καταληξατε;
Καταληξε εκει γιατι ηταν πολυ γρηγορο ολο αυτο που εγινε και αρρωστο να ηταν, επεσε μεσα σε 3 μερες, δεν ξερω.
 
Αν όλα πάνε καλά με τα αυγά των μικρων μου, ευχαρίστως να σου δώσω ένα μωράκι shaft tail σε λίγο καιρό. Αν το θες κι εσυ φυσικά.
Ζουζουνα μου σε ευχαριστω παρα πολυ! Ειναι πολυ ομορφο αυτο που μου λες, πολυ θα το ηθελα!
Ας γεννηθουνε πρωτα με το καλο τα μικρα σου!
 
Κριμα κοριτσι μου για το πουλακι σου!Λυπαμαι☹ παρα πολυ οταν ακουω κατι τετοια και εξοργιζομαι😡 με μερικα πετσοπ που δεν ειναι καθολου επαγγελματιες και θελουν να πλουτισουν εις βαρος των ζωων και των πουλιων αλλα και του πελατη.
Να παρεις αμεσως αλλο παπαγαλακι! Και παλι λυπαμαι παρα πολυ!☹
 
Αυριο η τη Δευτερα θα τον εχω τον καινουριο.
Στριβω το κεφαλι μου και νομιζω πως ειναι εκει στο κλουβακι του..
Γι'αυτο πηρα την αποφαση να παρω αλλον τοσο γρηγορα.
 
Ετσι μπραβο! Σκεψου οτι συντομα θα εχεις κοντα σου το νεο σου φιλαρακι! Και να σκεφτεσαι θετικα!
 
Μπράβο..Ωραία.. Καλώς να το δεχτείς το καινούριο πουλάκι Ιωάννα!
 
Tου εχω ηδη βρει και ονομα. Γιούτζι!
Ακομα δεν ξερω αν θα τον εχω σημερα η την δευτερα, σε λιγο θα παρω τηλεφωνο..
 
Αντε μπραβο! Εχεις επιλεξει ρατσα; Και εγω με τη Μυριαμ αν μου γεννησουν τα ringneck moy ευχαριστως σου χαριζω ενα!
 
Back
Top