Γενικά Ο Μπούμπλης πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι, μ'αρεσει το ονομα που του βρηκα και μου βγηκε ενω δεν σκεφτομουν τιποτα!
 
Ναι Φωτη,ringneck θα ειναι.Αλλα μαλλον λιγο πιο μεγαλος απο τον Μπουμπλη, κατι λιγοτερο απο 1 χρονο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
λυπαμε παρα πολυ ιωαννα γαι το πουλακι σου μακαρι να παρεις συντομα το πουλακι που θελεις και να εισαι πιο τυχερη αυτη την φορα
 
Δεν ξερω βρε Δημητρα, φοβαμαι μηπως εχω παλι τα ιδια.
Ιωαννα μου λυπαμαι πολυ για το φιλαρακι σου καλη μου. Ομως μην φοβασαι να το αντικαταστησεις. Σε πολλους ανθρωπους μπορει να μην ταιριαζουν καποια ειδη πτηνων. Δοκιμασε καλη μου να αποκτησεις καποιο αλλο ειδος απο τα πτηνα που αγαπας. Οποτε η συμβουλη μου ειναι να μην το βαλεις κατω.
Και παλι λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.
 
To πουλακι μου ειπαν τελικα αυριο θα μου το φερουν, για να δουμε!
Θα ειναι ιδιο με το Μπουμπλη γιατι μου αρεσει σαν παπαγαλος.
Πρωτη φορα μου συμβαινει να αποκτησω ζωακι και να το χασω μεσα σε μια εβδομαδα... Ελπιζω πως θα ειμαι τυχερη με τον καινουριο φιλο μου!
 
Ιωαννα αν βαλεις το καινουργιο σου πουλακι στο ιδιο με αυτο του Μπουμπλη... Καύτερα να το καθαρισεις γιατι ποτε δεν ξερεις...
Ισως καποια μικροβια εχουν μεινει...
Ελπιζω το καινουριο να σου ζησει και να το χαιρεσαι...
 
Ιωαννα αν βαλεις το καινουργιο σου πουλακι στο ιδιο με αυτο του Μπουμπλη... Καύτερα να το καθαρισεις γιατι ποτε δεν ξερεις...
Ισως καποια μικροβια εχουν μεινει...
Ελπιζω το καινουριο να σου ζησει και να το χαιρεσαι...

To εχω ηδη σαπουνισει με καυτο νερο και μετα το περασα με ξυδι! Το ιδιο και τα παιχνιδια του τα πλαστικα γιατι τα αλλα που ειχαν κλωστη οταν τα επλυνα αυτα με το χρωμα εβγαλαν ποσοτητα χρωματος ενω σε καποιο αλλο εχει μεινει το ξυδι και δεν λεει να φυγει!
 
... Ενω σε καποιο αλλο εχει μεινει το ξυδι και δεν λεει να φυγει!


Iωαννα αυτο πεταξε το καλυτερα! 🙂 Ποιος ο λογος να ρισκαρεις εστω και απειροελαχιστα για ενα παιχνιδι; Οι αναθυμιασεις απο το ξυδι δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για το αναπνευστικο. 😉
 
Και βεβαια Ανεστη θα το πεταξω, δεν το εμπιστευομαι καθολου, αν και ηταν το αγαπημενο του Μπουμπλη,θα πρεπει να ψαξω να βρω ενα παρομοιο.
 
Λυπαμε παρα πολυ Ιωαννα γαι το πουλακι σου. Μονο με την παρεα και την φροντιδα ενος αλλου ο πονος δινει σιγα σιγα την θεση του στην γλυκεια αναμνηση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Λυπαμε παρα πολυ Ιωαννα γαι το πουλακι σου. Μονο με την παρεα και την φροντιδα ενος αλλου ο πονος δινει σιγα σιγα την θεση του στην γλυκεια αναμνηση.
Αυριο μαλλον θα εχω το καινουριο.. Πρωτη φορα παθαινω κατι τετοιο, να μου πεθανει μεσα σε μια εβδομαδα!; Μαλλον απ'οτι μου λενε τα παιδια εδω ηταν ηδη αρρωστο..
 
Σημερα δηλαδη! Να το χερεσαι το μικρο και σου ευχομαι με ολη μου την ψυη=χη να μην τραβηξεις τα ιδια!
 
Ακομα δεν ξερω... ☹
Το απογευμα θα γνωριζω αν τον εχω σημερα η αλλιως απο πεμπτη!
 
Στεναχωρηθηκα αφανταστα οταν εμαθα τα στραβα νεα!☹Μην στεναχωριεσε ισως ηταν καλητερα που η ασθενεια, μοληνση η οτι αλλο ηταν χτυπησε γρηγοροτερα γιατι μπορει να δενωσουν και αλλο μαζι του και μετα πεφτει πολυ κλαμα...

Ισως οταν αποκταμε καινουργιο φιλαρακο να τον πηγαινουμε απευθειας στον πτηνιατρο και αν εχει κατι να τους τριβουμε την επιβεβεωση στην μουρη! Να δουν αυτοι που το παιζουν ιδηκοι(πετσοπαδες) τι καλα που ειναι.. Σε περιπτωση που ο Μπουμπλινος σου ζουσε λιγο ακομα θα μπορουσες να πας στον πτηνιατρο και να σου ελεγε σημφωνα με ημερομηνιες αγορας, γεννησης και επιπεδο ασθενειας να σου ελεγε αν τον αγορασες αρρωστο. Το εκανα με το κοκατιλ μου και αποδειχτηκε οτι οντως τον αγορασα αρρωστο. Επισης ποτε να μην αγοραζεις ενα πουλι που επειμενει ο πετσοπας οτι ειναι το καλητερο 😉! Το κανει μονο για οικονομηκα συμφερωντα ξεροντας οτι το πουλι ειναι αρρωστο. Παντως κριμα και παλι κριμα γιατον παπαγαλακο σου...Αυτην την φορα πιστευω οτι θα βρεις ενα γλυκουλι ringnecknaki που θα σου κλεψει την καρδια και ξεχνα ολα τα παλια!
 
Back
Top