Γενικά Ο Mickey (parrotlet)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κουκλακι ο Mickey! Το χρώμα του φοριέται πολυ σε μοντερνα σπιτια κ αυτοκινητα σπορ! Ηξερε η fashion μαμα του τι πηρε
😂 Δεν ήξερα ότι είναι της μόδας!
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
 
πω πω τι όμορφο που είναι το μικρό γκριζάκι! ❤️️️️
να το χαίρεσαι Ζωή! 🙂
να έχετε όλοι μια γλυκιά πουπουλένια ζωή! 🥰
Ευχαριστούμε πολύ. Να είσαι καλά 🙂
 
Είναι πανέμορφο το μικρούλι ε όχι ότι τα άλλα δεν είναι αλλά είναι ένα κουκλάκι πραγματικά ξεχωριστό να το χαίρεσαι.
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Όλα όμορφα είναι, δεν υπάρχει άσχημο πουλάκι 😀
 
Κουκλάκι και το μικρό! 😍 Να τον χαίρεστε πάντα υγιή!

Περιμένουμε φωτο και με τα τρία χρώματα δίπλα δίπλα. 😀 Άντε και με ένα κίντρινο και μετά καναδυό πάιντ σου λείπουν. Α! Έχει και λουτίνο/αλμπίνο. 😛
 
Κουκλάκι και το μικρό! 😍 Να τον χαίρεστε πάντα υγιή!

Περιμένουμε φωτο και με τα τρία χρώματα δίπλα δίπλα. 😀 Άντε και με ένα κίντρινο και μετά καναδυό πάιντ σου λείπουν. Α! Έχει και λουτίνο/αλμπίνο. 😛
Να 'σαι καλά Ανέστη 🙂
Λουτινο, αλμπίνο και πάιντ δεν μου αρέσουν, αλλά σε ένα dark blue δεν θα έλεγα όχι 😆
 
Πολύ όμορφο και ιδιαίτερο πουλάκι Ζωή. Να το χαίρεσαι.
Είναι dark grey.
Για την ιστορία η συγκεκριμένη μετάλλαξη ονομάζεται DD Blue (Double Dark Factor Blue) ή Mauve.
 
Πολύ όμορφο και ιδιαίτερο πουλάκι Ζωή. Να το χαίρεσαι.
Για την ιστορία η συγκεκριμένη μετάλλαξη ονομάζεται DD Blue (Double Dark Factor Blue) ή Mauve.
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη 🙂
 
Η κοπελιά; κομμωτήριο; :)
Μάλλον στο αναμορφωτήριο 😂
Τις δύο πρώτες μέρες που βγήκε ο μπέμπης τον χτένιζε όλη την ώρα και από την τρίτη μέρα και μετά άρχισε να τον κυνηγάει. Τον τρόμαξε τόσο που του άνοιγα την πόρτα και έβγαινε μόνο για να καθίσει πάνω στο κλουβί του. Οπότε ανέλαβε δράση για ακόμη μια φορά η νταντά- Σαχαμπ. Βγάζω τα αγόρια μαζί και μετά ο Μίκυ μπαίνει στο κλουβί και βγαίνει η δεινοσαυρινα.
 
Πς γέμισε αντρίλα η οθόνη με τους δυο μάγκες.
Λογικό αυτό που συμβαίνει πάντως Ζωή με την μικρή και τον μπέμπη :) θα περάσουν διάφορες "φάσεις" και τα τρία τους μεχρι να κατασταλάξουν κάπου.
 
Πς γέμισε αντρίλα η οθόνη με τους δυο μάγκες.
Λογικό αυτό που συμβαίνει πάντως Ζωή με την μικρή και τον μπέμπη :) θα περάσουν διάφορες "φάσεις" και τα τρία τους μεχρι να κατασταλάξουν κάπου.
Το κορίτσι αυτό κύριε Διονύση το φοβούνται και οι δύο μάγκες 😂 τι παρροτλετινα είναι αυτή! Έχει απίστευτη προσωπικότητα. Πολύ δυναμικό πουλί.
 
Το κορίτσι αυτό κύριε Διονύση το φοβούνται και οι δύο μάγκες 😂 τι παρροτλετινα είναι αυτή! Έχει απίστευτη προσωπικότητα. Πολύ δυναμικό πουλί.
(μεταξύ μας τα κοριτσια ειναι πιο δυναμικα και πιο τσαμπουκαλίδικα. Ακομα και η δικια μου που ηρθε "μωρο" και τον ετρεμε τον γεροντοκόρο μου τώρα σιγά σιγά του βαζει τα δυο φτερά σε ένα μανίκι)
 
(μεταξύ μας τα κοριτσια ειναι πιο δυναμικα και πιο τσαμπουκαλίδικα. Ακομα και η δικια μου που ηρθε "μωρο" και τον ετρεμε τον γεροντοκόρο μου τώρα σιγά σιγά του βαζει τα δυο φτερά σε ένα μανίκι)
Όλα έτσι ειναι; 😱
Με το που πετάει και ερχεται στο τραπέζι, ο ένας τραβάει την ανηφόρα (προς το κεφάλι μου) και ο άλλος σφαίρα στο κλουβί του 😂
 
Όλα έτσι ειναι; 😱
Με το που πετάει και ερχεται στο τραπέζι, ο ένας τραβάει την ανηφόρα (προς το κεφάλι μου) και ο άλλος σφαίρα στο κλουβί του😂
Ρε σου λεω η μικρη που ειναι ανήλικη και ηρθε "μιση" απ' τον Ερνεστο στην αρχή ετρεμε μπροστα του. Τωρα που μιλαμε του εχει παρει τη θεση κουρνιασματος, την αγαπημενη του παντόφλα, τη θεση φαγητού και εχουμε μελλον. Εγκεφαλικα εχουμε παθει με τη Νορα αν και ο μικρος φαινεται να τα "παραχωρει" με τη θεληση του και οχι να "απομονώνεται". 😛
 
Ρε σου λεω η μικρη που ειναι ανήλικη και ηρθε "μιση" απ' τον Ερνεστο στην αρχή ετρεμε μπροστα του. Τωρα που μιλαμε του εχει παρει τη θεση κουρνιασματος, την αγαπημενη του παντόφλα, τη θεση φαγητού και εχουμε μελλον. Εγκεφαλικα εχουμε παθει με τη Νορα αν και ο μικρος φαινεται να τα "παραχωρει" με τη θεληση του και οχι να "απομονώνεται". 😛
Τουλάχιστον ο δικος σας κράτησε χαρακτήρα τον πρώτο καιρό, ο δικός μου υποτάχθηκε από την πρώτη μέρα.
Αν και αυτά τα "παραχωρεί με τη θέλησή του" σηκώνουν σχολιασμό 😂
 
Back
Top