Γενικά Ο Mickey (parrotlet)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ρε τι τραβαμε κι εμεις τα σερνικα 🤪
😂
Εν τω μεταξύ κι από άποψη νοημοσύνης η μικρή δεν συγκρίνεται μαζί του. Κάνει πράγματα που δεν τα έχω δει ποτέ από τον Σαχαμπ αλλά ούτε και παλιότερα από τα κοκατιλ μου. Για παράδειγμα έχει τρέλα με τα παιχνίδια που της φτιάχνω από καλαμάκια. Σε μια δυο ώρες τα κατέστρεφε όλα. Μασουλουσε καλαμάκια και σχοινί και τέλος το παιχνίδι. Την τελευταία εβδομάδα μου άνοιξε άλλες δουλειές. Πιάνει και λύνει μέσα σε μισή ώρα όλους τους κόμπους με τους οποίους δένω τα καλαμάκια και μένει μόνο το σχοινί και μετά πάλι νεύρα επειδή δεν έχει με τίποτα να ασχοληθεί 😖
Δεν ξέρω τι να κάνω πια
[automerge]1566217062[/automerge]
Ο νέος είναι ο ωραίος μα ο παλιός είναι αλλιώς 🎶🎵
Έτσι ακριβώς 😁
 
Με τους κομπους εχουμε κι εμεις θεμα με τη μικρη. Θα εχεις δει τα "κλαδια" που τους εχω βαλει στα παραθυρα για να καθονται, ε, ολα αυτα ειναι δεμένα με σπαγκο λινό. ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ παει η διαολιτσα και τα λυνει/κοβει ολα. Αντε φτου κι απ' την αρχή.
 
Με τους κομπους εχουμε κι εμεις θεμα με τη μικρη. Θα εχεις δει τα "κλαδια" που τους εχω βαλει στα παραθυρα για να καθονται, ε, ολα αυτα ειναι δεμένα με σπαγκο λινό. ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ παει η διαολιτσα και τα λυνει/κοβει ολα. Αντε φτου κι απ' την αρχή.
Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή 😟
Ελπίζω να είναι κάποιο κόλλημα και να της περάσει γιατί κάθε μέρα παιχνίδια φτιάχνω.
 
Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή 😟
Ελπίζω να είναι κάποιο κόλλημα και να της περάσει γιατί κάθε μέρα παιχνίδια φτιάχνω.
Φυσικά και θα της περάσει καλέ. Εχμ, ας πούμε σε καμια πενηνταριά χρόνια 😂
 
😲 Θα γεράσω κι ακόμη παιχνίδια θα φτιάχνω 🙊
Στο τέλος θα το κανουμε επαγγελμα, δε βλεπεις τη @Sissy το κατάλαβε νωρίς και επαγγέλεται πλεον διακοσμήτρια εσωτερικων χωρων κλουβιών / Σεφ παπαγάλων / Κατασκευές παιγνιδιών
 
Στο τέλος θα το κανουμε επαγγελμα, δε βλεπεις τη @Sissy το κατάλαβε νωρίς και επαγγέλεται πλεον διακοσμήτρια εσωτερικων χωρων κλουβιών / Σεφ παπαγάλων / Κατασκευές παιγνιδιών
😂 Η Σίσσυ όμως τα καταφέρνει, εμενα δεν πιάνουν τα χέρια μου. Τζάμπα ταλαιπωρουμαι 😥
 
😂 Η Σίσσυ όμως τα καταφέρνει, εμενα δεν πιάνουν τα χέρια μου. Τζάμπα ταλαιπωρουμαι 😥
Υπάρχει μια απτή απόδειξη υπερ του αντιθέτου. Αν δεν έπιαναν τα χερια σου τα παιγνιδια θα ηταν αποτυχίες και δεν θα επαιζαν μαζί τους 😉
 
Υπάρχει μια απτή απόδειξη υπερ του αντιθέτου. Αν δεν έπιαναν τα χερια σου τα παιγνιδια θα ηταν αποτυχίες και δεν θα επαιζαν μαζί τους 😉
Καλά λέτε, τώρα νιώθω καλύτερα 🤗
 
Καλά λέτε, τώρα νιώθω καλύτερα 🤗
Η Εσμεραλδα παιρνει το πληκτρολόγιο. Κοιταει τη Ζωή έντονα.
"Μαμα κοψε τις αηδιες δε θα τη σκαπουλαρεις έτσι. ΦΤΙΑΤΣΕ ΜΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΓΝΙΖΙ, ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΧΑΛΑΣΕ".
 
Η Εσμεραλδα παιρνει το πληκτρολόγιο. Κοιταει τη Ζωή έντονα.
"Μαμα κοψε τις αηδιες δε θα τη σκαπουλαρεις έτσι. ΦΤΙΑΤΣΕ ΜΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΓΝΙΖΙ, ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΧΑΛΑΣΕ".
Δυστυχώς μέσα πέσατε. Το χάλασε και κόβει το σχοινί σε μικρά κομμάτια.
 
Δυστυχώς μέσα πέσατε. Το χάλασε και κόβει το σχοινί σε μικρά κομμάτια.
Ευτυχώς να λες. Ειμαι σίγουρος οτι ακομα κι εσύ παίρνεις μεγάλη χαρά απ' το ποσο εκτιμούν και ποσο χαίρονται αυτα που τους φτιαχνεις.
 
Ευτυχώς να λες. Ειμαι σίγουρος οτι ακομα κι εσύ παίρνεις μεγάλη χαρά απ' το ποσο εκτιμούν και ποσο χαίρονται αυτα που τους φτιαχνεις.
Θα ένιωθα λίγη περισσότερη όμως αν κρατούσαν λίγο παραπάνω 😂
 
Ζωή τέλεια είναι! 😍 Τι χρώμα έχει η πλάτη του μικρού;
Σκουρο γκρι, ενώ κάτω από τις φτερούγες του είναι σχεδόν μαύρο. Αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η διαφορά τους με τα θηλυκά που εχουν κι εκεί γκρι.
 
Back
Top