Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

Λοιπον σας παραθετω ενα τραγουδακι που ανακαλυψα να υο βαλετε στα πουλακια σας.. Ο πεππερ ξετρελενεται και χαλαρωνειιι κ αρχιζει κ αυτος να τραγουδαειιι

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
:D
 
Καλημερααα παιδιααα εμεις σημερα βγηκαμε στη εξοχη να πιουμε καφε (εγω):D και να φαμε λαχανικουλια (πεπερονι):) ηρθαν σπουργιτακια κοντα διπλα στο δεντρο αλλα και ενα μεγαλο κορακι... Με το που ακουω το "κρα" τρομαξα ειχε ερθει πολυ κοντα.. ε βουτηξα το μωρο και μπηκαμε μεσα!meh μαλλον το προσεγγισε το πεπερονακι σου λεει ποιος ειναι αυτος ο μικρος και γλυκουλης πρασινουλης χιχιχιχιχιχι😛
 

Συνημμένα

  • rsz_120160819_113113.webp
    rsz_120160819_113113.webp
    70,6 KB · Προβολές: 55
  • rsz_20160819_113103.webp
    rsz_20160819_113103.webp
    66,3 KB · Προβολές: 53
  • rsz_1rsz_20160819_113308.webp
    rsz_1rsz_20160819_113308.webp
    11,5 KB · Προβολές: 57
Ευχαριστουμεεε παιδιααα... Τον προσεχωωω σαν τα ματια μου εχει και καρακαξες εδω πολλες και γατες και φιδακια απολααα τα ζωακιααα και ειμαι πολυ φοβιτσιαρα. Ουτε λεπτο το πεπερονι μονο του:D👍eek::)
 
... Εχε το νου σου σε παρακαλω. Ούτε ενα δευτερόλεπτο μονος του έστω κι αν ειναι μέσα στο κλουβί.
(να προσθέσω)
Έστω κι αν ο μικρός βρίσκεται μέσα στο κλουβί και το κλουβί μέσα στο σπίτι!
Τα μάτια σου 14 Ελένη, ιδιαίτερα τώρα που ''οι έξω φίλοι'' είδαν και κατάλαβαν πως εκεί-σε αυτό το σπίτι, μπορούν να βρουν ένα μικρό νόστιμο πεπερόνι... Εγώ πέρυσι παραλίγο να είχα επισκέπτες 😉
Κίνδυνος επίθεσης καρακάξας και εντός σπιτιού
 
Προσοχή στο πεππερονι οπως λενε τα παιδια. Με τα σπουργιτακια στο παλιο σπιτι ο Ερνεστο ήταν φιλος αλλα οι παλιοκαρακαξες (ακουσαμε κι εδω μία πριν λιγες μερες) οντως τσεκάρουνε τα πουλακια (μελλοντικα μεζεδάκια). Τα ματια δεκατέσσερα.
 
Με τα σπουργιτακια στο παλιο σπιτι ο Ερνεστο ήταν φιλος
Φίλοι μπορεί να ήταν αλλά τα γλυκά σπουργιτακια μπορεί να κουβαλανε πολλές ασθένειες (ίσως και μεταδοτικες) ή και έξωπαράσιτα (ψειρες). Γι αυτό όσο όμορφα και φιλικά είναι μπορεί άθελά τους να κάνουν κακό στα δικά μας πουλάκια...
 
Φίλοι μπορεί να ήταν αλλά τα γλυκά σπουργιτακια μπορεί να κουβαλανε πολλές ασθένειες (ίσως και μεταδοτικες) ή και έξωπαράσιτα (ψειρες). Γι αυτό όσο όμορφα και φιλικά είναι μπορεί άθελά τους να κάνουν κακό στα δικά μας πουλάκια...
A, ναι εννοείται. Φιλος εξ' αποστασεως εννοω, απανταγε στα κελαηδίσματά τους και κανανε... συμφωνική. Οποιοδήποτε πουλακι που ζει στη φυση μπορει να μεταφέρει ασθένειες και παρασιτα στα δικα μας, σωστο που το ανεφερες.
 
Back
Top