Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

Γεια σου Πεπερρρρρρρρρ!
Βασιλια σε εχει η μανα σου!
Φτου σου παιδι μου!

Κατσε να αλλαξει και φτερακια να φανει καλα η μεταλλαξη του και θα ειναι κουκλος

Εχει παρει καλη ανατροφη το πεπερονι μας🙂😛:)
 
Σημερα εχει ρεποο η μαμααα κ μου πηρε καινουργια παιχνιδια :)κοιταχτεεεεε
Μου πηρε κ παρκακι ξυλινο να παιζωωω ολη μερα κελαηδαωωω κ οταν μου δινει η μαμα κεχρακι προσπαθω να μηλισω απο τη χαρα μουυυ😛 φαγαμε κ αυγοτροφουλααα και γλυστριδουλααα αφουυυ περναμε πτεροροιααα πρεπει να τρωμε καλααα να ημαστε γεροιιι:Dτα καναμε ολα χαλια βεβαια ημαστε κ τσαπατσουλιδες χιχιχιχιχ ειμαι ενα ευτυχισμενο ζωηρο κ γλυκο μωροο:)🙄😛
Μεγεια Πιπερακοο! Χαιρόμαστε που σε βλεπουμε ξανα!
Επιστρεψαμε κι εμεις και θα τους βαλω να μου παρουνε κι εμενα καινουριο παρκάκι 😛
 
Μεγεια Πιπερακοο! Χαιρόμαστε που σε βλεπουμε ξανα!
Επιστρεψαμε κι εμεις και θα τους βαλω να μου παρουνε κι εμενα καινουριο παρκάκι 😛
Ιχχχχ καλως ηρθατεεε επιτελους μας λειψατεεεεε ντεεεεεεε περιμενουμε νεααα🙂
 
Καλημερουδιαα εμεις εδω παιζουμεεεεε και χαλαμε παιχνιδιααα χιχιχι🙂
1472633968514.webp 1472634267692.webp 1472634021602.webp 1472633950341.webp
Καθαρισαμε και το σπιτακι μας🙂
 

Συνημμένα

  • 1472635220619.webp
    1472635220619.webp
    66,7 KB · Προβολές: 33
  • 1472635231749.webp
    1472635231749.webp
    55,2 KB · Προβολές: 34
Καλημέρα σας! :D
Το γουρουνάκι δεν τον φοβίζει που είναι 8 φορές το πεπερόνι; 😛
😀 ειχε κατσει πανω του στην αρχη και το μαλωνε το γουρουνακι δν ξερω γιατι 😀 κ μετα μολις το κουνισα λιγο εξαφανιστηκε σου λεει ωχχχ ειναι ζωντανο 😛
 
Σημερα περνοντας ολαα τα βοτανα απο την φσνταστικη αυγοτροφη της @alicedros σουσαμι κ κουακερ προσθεσα και κανελα κειλανης και σπορους chia τα αλεσα ολα χωρις αυγο κ λαχανικα κ εγινε μια σκονη εβαλα σε μπολακι μονιμα μεσα στο πεπεροκλουβι λοιποννν ξετρελαθηκεεεεεεε το υπολοιπο το αποθηκευσα θα βγαλω ουυυ πολυ καιρο με αυτοο👍 να ειστε καλααα κοριτσακια μου που μου δινετε συμβουλες κ ιδεες @alicedros @maria p @Sissy 😛:)
Αν δν ειχα κ την @ilie mp ομως δν ξερω τι θα κανααα χΐχιχιχιχιιχχιχιχ
 

Συνημμένα

  • 1472717586995.webp
    1472717586995.webp
    76,6 KB · Προβολές: 20
  • 1472719182602.webp
    1472719182602.webp
    63,3 KB · Προβολές: 22
Καλοφάγωτο πεπερονάκι!
Φρυγανίτσα με μέτρο Ελένη μου γιατί τους αρέσει και παχαίνει (χωρίς να προσφέρει διατροφικά), η βρώμη (κουάκερ) είναι η καλύτερη ''βάση'';)
 
Να σε ρωτησωω το υπολοιπο μιγμα δν θελει ψυγειο ε;βοτανα ειναι μονο η θελει;
Για μένα καλύτερα να το βάλεις να είσαι σίγουρη.. Αλλά γιατί δεν βάζεις στο μείγμα και αυγό?
 
Για μένα καλύτερα να το βάλεις να είσαι σίγουρη.. Αλλά γιατί δεν βάζεις στο μείγμα και αυγό?
Εχω κ ξεχωριστο με αυγο που θα το ανανεωνω πιο γρηγορα κ δν μενει στο κλουβι μονιμα..😛
 
Η σωστη η μανα ολα τα σκεφτεται.
Τον κακομαθαινεις 😀!
Εισαι τοσο γλυκια!
Τωρα που θα παω αθηνα σε 2 εβδομαδες θα αρχισω κι εγω τα "μαγειρεματα" :D
 
Δν μπορεις να κανεις κ αλλιως με αυτα τα λιλιπουτι πλασματακιααα σε κοιτανε με αυτα τ γλυκα σκανταλιαρικα ματινια τους😛
Εντομεταξυ οποτε γραφω με το κν ερχετε κ χτυπαει το ραμφος στην οθονη λες και θα γραψει κ αυτος στο petbirds 😀 ειναι και πανεξυπνα τα ατιμουλικααα:D
 
Mπραβο ρε Πιπερακο, μπραβο και σε σενα Ελενη που το προσέχεις και το κανακεύεις έτσι. Εχει ακομα πολλα να σου κανει για να σε ξετρελλανει, καθε μέρα θα ειναι και νεα "περιπετεια".
 
Καλη κυριακη σε ολους παιδακια μου καλααα... Και μιας και ειπε ο φιλος μας ο @ErnestoTheParrotlet οτι καιε μερα ειναι και μια νεα περιπετεια να σας πω λοιπον ποσο τρομακτικη ηταν για μενα η χθεσινη μερα..
Ετοιμαζομουν για δουλεια κ επαιζα με τον πεπερ.. Αφου ειχε φαει γλυστριδουλα και αυγοτροφη "το μπουκωσα "το καημενο και αυτο οτι του δωσω πεφτει με τα μουτρα επαιζεεε με κεφι πεταγε γυρω γυρω με μανια ξαφνικά😱καθετε κ αρχιζει να κουνα τον λαιμο σαν φιδι κ γκλουκ βγαζει τροφη μασιμενη εγω μολις το ειδα αυτο εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου πηρα τον εκτρωφεα με καθυσηχασε οτι δν ειναι κατι ισως προσπαθει να με ταισει... Μετα απο 3 λεπτα το ξανα κανει παιδια ηθελα να βαλω τα κλαματα εφευγα και για δουλεια κ δν θα μπορουσα να τον παρακολουθω... Μηλισα κ στην @Sissy μας με καθησυχασε κ εκεινη... Κ η η γλυκεια μου @ilie εντελει μαλλον προσπαθουσε να με ταισει η τον ειχα παραταισει κ εσκασε το καημενο. Γυρισα στς 10 απο την δουλεια το βραδυ με τρομο μεσα μου να δω αν ειναι καλα και αντικριζω αυτοreceived_1824518557781345.webpΤα λογια ριναι περιτα, απλα με κατατρομαξε η μικρη🙄☹:)😵 σκατουλα μουυυ ειναι μια χαρααα δοξα τον θεο... Ποσο τρομαξα ομως δν λεγετε εδω δν υπαρχουν ουτε γιατροι ουτε τιποτα ουφφφ ηταν μια τρομακτικη μερα 😀
 
Το Πεπερονι μας θα ειναι καλα για πολλα πολλα χρονια με τετοια εξτρα περιποιηση.
Αυτη η διατροφη του δεν υπαρχει!
Τι τρομερος που ειναι στη φωτο.
Ενας κουκλος!
 
Back
Top