Γενικά ΠΕΠΕΡ και ΛΗΔΑ, η γνωριμία τους

Ο Πεπερ και η Λήδα τα δυο μικρά πουλιά
τσαντίλες και καυγάδες και που και που φιλιά
δεν ξέρει τι να κάνει η Ελένη η καημένη
τα πάει και τα φέρνει ν'αλλάξουν περιμένει
μ'αυτά τα διαβολάκια καθόλου δε μερώνουν
και ποτε θα φιλιούνταικαι πότε θα μαλώνουν
Ετσι λοιπόν μια μέρα ο Πέπερ και η Λήδα
τα βρήκαν στο κλουβί τους και φανηκε ελπίδα
και πλεον ζευγαράκι και έρωτας μεγάλος
Ελένη μου στους δύο δε χωράει άλλος :D
 
Ο Πεπερ και η Λήδα τα δυο μικρά πουλιά
τσαντίλες και καυγάδες και που και που φιλιά
δεν ξέρει τι να κάνει η Ελένη η καημένη
τα πάει και τα φέρνει ν'αλλάξουν περιμένει
μ'αυτά τα διαβολάκια καθόλου δε μερώνουν
και ποτε θα φιλιούνταικαι πότε θα μαλώνουν
Ετσι λοιπόν μια μέρα ο Πέπερ και η Λήδα
τα βρήκαν στο κλουβί τους και φανηκε ελπίδα
και πλεον ζευγαράκι και έρωτας μεγάλος
Ελένη μου στους δύο δε χωράει άλλος :D

Εντάξει υποκλίνομαι 😛 :D
 
😀 παιδιααα δεν φαντάζεστε έβγαλα το χώρισμα Κ συνέχισαν το χτένισμα και τα φιλια Κ μετά τσουπ ένα καυγαδακι 😀 απίστευτο :) αχχχ ErnestoTheParrotlet μας ποσό μας κανείς χαρούμενος με όλα αυτά τα ποιηματάκια σου μας έχεις ξετρελάνει 😛 αλλά να σου πωωω τι στους δυο τρίτος δν χωρεί απαπαπαπ τον βγάζω Κ πριβέ να κάνουμε χαδακια Εγω είμαι η πρώτη του αγάπη όλα Κ όλα 😀 :Dπραγματικά το χωριο Κ η φύση τους ενέπνευσε τι να πω
 
Περνάνε μαζί πραγματάκια, καταστάσεις, τριγυρνάνε στον ίδιο χώρο, κάποτε θα τα βρίσκανε είναι μοιραίο. Οσο για τα καυγαδάκια, και ποιο ζευγάρι δεν έχει;
Ωστε απατας την Ληδα με την Ελένη Πεπερακο εεεεεε; :D
 
Γεια σας γεια σας φιλαράκια μας :) είπαμε να κάνουμε μια γκεστ εμφάνιση σήμερα 😛 το ζευγάρι μας είναι πολύ ερωτευμένο πια όλο χάδια φιλάκια αγκαλιές καμία τσιμπιά να αλατοπιπερωνουμε τη σχέση και τσουλανε οι μέρες μας έτσι γλυκά 😛 καθονται δίπλα δίπλα σαν δυο πράσινα αχλαδακια και τα χαζεύω 81FE01BF-DEDC-4515-B172-C7B738053788.webp
 
Πόσο χαίρομαι και συγκινούμαι να τους βλέπω έτσι μαζί, μεγάλο πράγμα η συντροφικότητα!👍
Και Εγω το ίδιο σισσακι μου κάθομαι και τα χαζεύω όλη μέρα χτενίζει το ένα το άλλο και ταΐζει το ένα το άλλο τα παίρνει ο ύπνος καμία φορά το ένα κεφαλάκι πάνω στη πλατουλα του άλλου Κ είναι τόσο γλυκουλια τα μικρά μου αχλαδακια:D. Περνανε Κ φάσεις να τσακώνονται αλλά πιο σπάνια πια..λίγο η μικρή το βράδυ δν τον αφήνει πάει αυτός στη κούνια του Κ πάει Κ τον κατεβάζει η σουρτουκο αλλά μετά στο τέλος πάει Κ αυτή στην άλλη κούνια και κοιμούνται 😀😛
 
Back
Top