Γενικά ΠΕΠΕΡ και ΛΗΔΑ, η γνωριμία τους

Η δικιά μου παρατήρηση είναι ότι τα πουλιά που δαγκώνουν περισσότερο είναι αυτά με την κρίση προσωπικότητας που έχουν δηλαδή ταϊστεί αποκλειστικά στο χέρι και δεν έχουν μεγαλώσει με άλλα πουλιά. Και δεν μιλάω για 2-3 εβδομάδες.
Πιθανότατα... Ούτε ο Κάρλο δάγκωνε, δεν είχε κρίση προσωπικότητας αυτός, ήταν πουλί σε κάθε του αντίδραση και συμπεριφορά, αντιθέτως με τον Μάριο ο οποίος θεωρώ πως ήταν ιδιοφυής εξ ου και τα προβλήματα 😉
 
Παιδιά καλά που το είπατε δν την ξανά χαϊδεύω θα δω κανένα αυγό και θα πάθω συγκοπή δν θα ξέρω τη να κάνω 😱 ήρεμη φοβερή το ληδακι μας που να την δείτε τώρα πως κυνηγάει τον πεπερ αν βγάλω το χώρισμα το κυνηγάει πολύ μερικές φορές Κ εκείνος τρέχει φοβισμένος γιαυτο Κ πλέον μόνο με χώρισμα μόνο όταν είναι έξω Κ τα δυο δν έχουν θέμα :)
 
Παιδιά καλά που το είπατε δν την ξανά χαϊδεύω
Ούτε να την ακουμπάς φιλώντας την Ελενάκι, έτσι; 😉:D
... Πλέον μόνο με χώρισμα μόνο όταν είναι έξω Κ τα δυο δν έχουν θέμα :)
Έχει πρωταγωνιστήσει ξανά με παρόμοιο σενάριο. Γνωρίζει καλά τον ρόλο της🙄
 
Τελευταία επεξεργασία:
:DΚαθένας με την τύχη του Ζάχο μου! Τέτοιο όμορφο κορίτσι, με τρόπους και να μην βρίσκει 😛σύζυγο!
τι να πω! 🙄

Στο ραφι θα μας μεινει! 😀
 
:DΚαθένας με την τύχη του Ζάχο μου! Τέτοιο όμορφο κορίτσι, με τρόπους και να μην βρίσκει 😛σύζυγο!
τι να πω! 🙄
Πες Κ εσυυυ Σίσση 😀 Μα είναι κριμααα γεροντοκόρη θα μείνει πφφφ😛 σκεφτομαι παντός να βάλω τον έναν στο ένα Κ τον άλλον στη ζευγαρωστρα δίπλα δίπλα πάντα Κ έξω μαζί γιατί μέσα στη ζευγαρωστρα έχουν λίγο χώρο μωρε τα καημένα 🙄
 
Αφού δεν υπάρχει *πρόοδος στις μεταξύ τους σχέσεις την καλύτερη δουλειά θα κάνεις Ελένη μου!
*αν το καλοσκεφτείς μια χαρά παρέα κάνουν έτσι! Έχουν ένα ''ενδιαφέρον'',
χωρίς τον κίνδυνο αυγών-μωρών κτλ κτλ😉
 
Αφού δεν υπάρχει *πρόοδος στις μεταξύ τους σχέσεις την καλύτερη δουλειά θα κάνεις Ελένη μου!
*αν το καλοσκεφτείς μια χαρά παρέα κάνουν έτσι! Έχουν ένα ''ενδιαφέρον'',
χωρίς τον κίνδυνο αυγών-μωρών κτλ κτλ😉
Βέβαια έχω Κ το κλουβί το τεράστιο του πεπερ να κάθετα άδειο Κ σκεφτομαι ότι το πηρα με τόση χαρά Κ τώρα αδν το χρησιμοποιώ ονειρευόμουν κάποια στιγμή να ζήσουν εκεί μέσα τα δυο μπιζέλια :D
 
Βέβαια έχω Κ το κλουβί το τεράστιο του πεπερ να κάθετα άδειο Κ σκεφτομαι ότι το πηρα με τόση χαρά Κ τώρα αδν το χρησιμοποιώ ονειρευόμουν κάποια στιγμή να ζήσουν εκεί μέσα τα δυο μπιζέλια :D
Ναι, ναι! Εκεί δεν θα βάλεις το πεπερόνι;
εμ, κι εγώ μια απ΄τα ίδια!φανταζόμουν ''γεμάτες'' τις κλουβάρες.
tinypic-no-longer-available.jpg

αλλά.😛δεν το΄χει η τύχη της παιδί μου!:D
 
Αν έχω τον πεπερ στο τεράστιο Κ την λυδα στο δικό της δν θα εηναι εύκολο να τα έχω δίπλα δίπλα νομίζω λόγω διαφορά μεγέθους επίσης αν τον ξανά βάλω στο δικό του δν ξέρω πως θα το πάρει ο κύριος βαρύ πεπόνι. Αχ δν ξέρω τι να κάνω αλήθεια :)παντός μηλισα Κ με ένα παιδί στο εξωτερικό από το ινσταγκραμ Κ μου ειπε το ίδιο πράγμα ταΐζονται αλλά κοιμούνται σε διαφορετικά κλουβιά επειδή τσακώνονται ίδια περίπτωση όπως η δικιά μας.. Αυτός έχει δυο κλουβιά από τη σειρά τη δίκη μου της vision cage αλλά μικρότερα ίδια Κ τα έχει δίπλα δίπλα
 
Αν έχω τον πεπερ στο τεράστιο Κ την λυδα στο δικό της δν θα εηναι εύκολο να τα έχω δίπλα δίπλα νομίζω λόγω διαφορά μεγέθους επίσης αν τον ξανά βάλω στο δικό του δν ξέρω πως θα το πάρει ο κύριος βαρύ πεπόνι. Αχ δν ξέρω τι να κάνω αλήθεια
:)Θέλεις να σου δώσω των Σπετσών Ελένη μου (μόνο που θ΄αργήσει κάπως για τέλος καλοκαιριού το βλέπω), στηρίζεται σε πόδι, δες το
tinypic-no-longer-available.jpg
 
Γλυκό μας σισακι μην ανησυχεις θα βρουμε άκρη έτσι Κ αλλιώς υπάρχουν λύσεις και κλουβιά.. Ξ ένας στη ζευγαρωστρα ο άλλος στο άλλο μια χαρά θα νε προς τη πριν θα τα δοκιμάσω οκά να δω
 
Λοιπόν η καλή μου Vasia24 μας βρήκε λύση Sissy μου.. Θα ξεσυναρμολογισω το κλουβί «θηρίο» του πεπερ Δλδη θα το κάνω μικρότερο βγαίνει το πάνω μέρος Δλδη ο πάνω όροφος Κ θα βάλω την σκεπή πιο κάτω κουμπώνει γίνεται Κ μικρό όποτε ο πεπερ στο μισό πια δικό του Κ η ληδα στο δικό της μόνο μια βάση για του πεπερ να βρω Κ είναι όλα Σούπερ . Καλυτερα να ζήσουν αρκετό διάστημα έτσι ώσπου να χωνέψουν ο ένας τον άλλο αλλά και να είναι άνετα ο καθενας μην είναι στριμωγμένα Κ μετά τους ξανά σμιγω αν κάτσει ποτέ :D
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Και ναι λοιπόν μετά κόπων και βασάνων που λένε έχουμε έρθει βόλτα στο χωριο στη μαμά Κ ξαφνικά τα δυο μικρά είναι όλη μέρα δίπλα δίπλα χωρίς τσακωμούς Κ τι να δωωω; Ο πεπερ χτενίζει την ληδα και η ληδα τον πεπερ ολόκληρη υπόκλιση της έκανε να τον ξησει:Dεγω σοκκκ επιτέλους :D
 
Back
Top