Γενικά Πάει η Μπούλα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης margie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

margie

PB New Member
Εγγραφή
17 Οκτ 2008
Μηνύματα
41
Πόλη
Αθήνα
Τη βρήκα σήμερα το πρωί τη Μπούλα μου, την ασπρούλα μου, το αγαπημένο μου ζεμπράκι, πέθανε η μικρή μου και ήταν μόλις ενός χρόνου. Άφησε και τον άντρα της μόνο του με 3 αυγά και παιδεύεται μόνος του τώρα..
Ο Ακρίβος ο πτηνίατρος είπε ότι πιθανότατα είχε νεφρική ανεπάρκεια. Μου είπε επίσης, και να ξέρετε και εσείς, ότι πρέπει να τα βλέπει ήλιος τα ζεμπράκια, και μου είπε να δώσω στα υπόλοιπα πολυβιταμίνη χωρίς αντιβίωση.

Γειά σου κούκλα μου.. ☹
 
☹Λυπαμαι πολυ για το πουλακι, ευχομαι να τα καταφερει το αρσενικο με τα αυγα, ωστε να χαρεις τα μωρα της.
Ολα τα πουλια και τα ζωα πρεπει να τα βλεπει ο ηλιος, οχι ομως πισω απο τζαμι.
 
Λυπαμαι για την απωλεια της Μπουλιτσας σου... Ο αρσενικος τα κλωσσαει; Αλλα και παλι δυσκολο...☹
Επιδημια επεσε; Και η δικια μου πεθανε και αφησε μικρα και τα ταισε ο αρσενικος ευτυχως... Τωρα τρωνε μονα τους
Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες και που σκεφτηκες και τα δικα μας ζεβρακια...
Γιατι ομως νεφρικη ανεπαρκεια; Πως το καταλαβε;
Τους ειχες δωσει ποτε πολυβιταμινη;
Τι διατροφη τους παρειχες;
 
Λυπάμαι Margie που έχασες τη Μπούλα την ασπρούλα σου, ενός μόλις χρόνου! Ο γιατρός της έκανε νεκροψία και είπε νεφρική ανεπάρκεια ή την είχε εξετάσει & το είχε διαγνώσει - προϋπήρχε το πρόβλημα; Εύχομαι να τα καταφέρει ο άνδρας της με την βοήθειά σου, και να έχουν καλή συνέχεια τα μωρά τους!
 
Μου έχει αφήσει 2 γιούς και μια κόρη.. Μακάρι να τα καταφέρει, ναι. Είμαι έτοιμη και εγώ αν βγουν να βοηθήσω στο τάισμα, θα δοκιμάσω και λάμπα αν τα αφήσει.
Ο Ακρίβος μου είπε να το συνηθίσω με τα ζεμπράκια..
 
Νεκροψία της έκανε και το μόνο που βρήκε ήταν ότι τα νεφρά της δεν είχαν το σωστό σχήμα. Πριν φαινόταν υγιέστατη.. Από διατροφή έχουν από όλα τα καλά, και πολυβιταμίνη, και αυγοτροφή και βιταμίνη Ε τώρα με τις γέννες. Κλωσσάει ο Μπούλης τώρα, ελπίζω να τα καταφέρει.
 
Κρίμα!☹ Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα μωράκια, ώστε και ο πατέρας κι εσύ να νοιώσετε λίγο καλύτερα!
 
Back
Top