Παρουσιάζω Πάπια και παπάκια muscovy φετινή γέννα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης George98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μη μας ξεχάσεις... Περιμένουμε νέα ενημέρωση.
εννοείται 😉
Τα σκεπάζει και τα 8;
ναι κανονικά
Ειναι όλα δικά της;
ναι δικά της
Ποτέ περιμένεις τα μικρά;
Την έβαλε ο παππούς μου και δεν ξέρω πότε ακριβώς... Περίπου στα μέσα Μαΐου.
 
Να σου ζήσουν και να τα καμαρώσεις μεγάλα όπως και τα περσινά σου! 👍 Πάντα με τρελαίνουν τα παπάκια και πάντα θα μου λείπουν τα αδικοχαμένα μου.

Το περσινό θέμα του Γιώργου για όσους δεν το παρακολούθησαν βρίσκεται εδώ. https://community.petbirds.gr/threads/Πάπια-και-παπάκια-δεύτερη-γέννα.25027/
 
Με το καλό... στη γύρα.
Πόσα αυγά της είχες;
νόμιζα 8 αλλά ήταν τελικά ήταν 7... 😀
απο αυτά βγήκαν 7 παπάκια και το ένα δεν τα κατάφερε οπότε έμειναν τα 6
*Πάντως τα πήγε πολύ καλά ! Με 7 στα 7 ή έστω 6 στα 7 και πάλι είναι άψογη γέννα

Να και τα αυγά μετά την εκκόλαψη!
2016-05-09 17.10.38.webp

Να σου ζήσουν και να τα καμαρώσεις μεγάλα όπως και τα περσινά σου! 👍 Πάντα με τρελαίνουν τα παπάκια και πάντα θα μου λείπουν τα αδικοχαμένα μου.
Έλα να σου δώσω κανένα τότε! 😉
 
Ορίστε και ένα βίντεο με πολύ κοντινά και καθαρά πλάνα από τα παπάκια που κάνουν μπανάκι!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μακάρι να γινόταν, αλλά δεν μπορώ καθόλου αυτό το διάστημα. Και μόνο που το είπες μου φτάνει. 👍
Πάντως αν ποτέ θελήσεις εδώ θα είμαι :) και η Θεσσαλονίκη είναι η μισή απόσταση και για τους δύο 😉
 
Τέλεια Γιώργο... μπράβο.
Έχουν όλα μαύρη ουρά ή έτσι μου φάνηκε;
ναι... και εγώ απογοητεύτηκα λίγο... Περίμενα να βγάλουμε πάλι και άσπρα όπως πέρυσι αλλά δεν μας κάνανε την χάρη... όλα ασπρόμαυρα θα βγουν :D
 
ναι... και εγώ απογοητεύτηκα λίγο... Περίμενα να βγάλουμε πάλι και άσπρα όπως πέρυσι αλλά δεν μας κάνανε την χάρη... όλα ασπρόμαυρα θα βγουν :D

Στην επόμενη φουρνιά. 😉 Θα κλωσσήσει κι η μικρή πιστεύω οσονούπω.
 
Στην επόμενη φουρνιά. 😉 Θα κλωσσήσει κι η μικρή πιστεύω οσονούπω.
αχχχ θλιβερή ιστορία... Πριν περίπου 2 εβδομάδες μια γάτα έπιασε ένα περιστέρι και το έτρωγε οσο έλειπα, ο σκύλος αφηνίασε και λύθηκε αλλά μην μπορώντας να πιάσει την γάτα όρμηξε στην πάπια (την άσπρη θηλυκιά ο άτιμος 😡 ) και την έκανε κομμάτια... ☹
 
αχχχ θλιβερή ιστορία... Πριν περίπου 2 εβδομάδες μια γάτα έπιασε ένα περιστέρι και το έτρωγε οσο έλειπα, ο σκύλος αφηνίασε και λύθηκε αλλά μην μπορώντας να πιάσει την γάτα όρμηξε στην πάπια (την άσπρη θηλυκιά ο άτιμος 😡 ) και την έκανε κομμάτια... ☹

Πωπω!😱 Πολύ κρίμα!
 
Back
Top