Γενικά Παπαγάλοι Αττικού πάρκου

Εγω παντως λυπαμαι πολυ που δεν σου αρεσε η ερώτησή μου γιατι ειναι βάσιμη και εχω ακομα την απορία. Γιατι το να υπαρχει σε καποιον ζωολογικό κηπο ενα ζώο με καποια αναπηρία γράφτηκε αραγε ως κάτι το αρνητικό? (και δεν αναφερομαι τωρα per se στο Αττικο πάρκο και ουτε σε αυτο το συμβαν).

Επισης σε αυτα που εγραψα δεν προσπαθησα να ερμηνευσω αυτο που εγραψες (και για αυτο τον λογο ρώτησα άλλωστε), σου εξεφρασα όμως μια αλλη συλλογιστική που λεει: (1) εγινε δυστυχως κατι και το πουλι εχασε το ματι του (πχ. ατυχημα, καυγας, αρρωστια), (2) αφου εγινε καλα, το κρατησαν και καλα εκαναν, γιατι η αλλη εναλλατική θα ηταν να πουν "ασε δεν θα αρεσει στον κοσμο" ας το διώξουμε καλυτερα.
Η αλλη απαντηση υποθετικη παντα ειναι οτι μπορει κ να μην το ειχαν παρει χαμπαρι, αν ηταν και αρκετα στο κλουβι!
 
Εγώ τωρα θα ρωτήσω: το Αττικό Πάρκο δουλεύει με εθελοντές; Δεν εχει υπαλλήλους; Δεν ειναι ιδιωτική επιχείρηση;
Το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι εθελοντες!
 
Χθεσινη επισκεψη, νεες εγκαταστασεις!
IMG_20160927_170914.webp

Εμφανιστηκε και ο παπαγαλος με το στραβο στομα με κομμενο το ραμφος επιτελους! Το ραμφος βεβαια παραμενει στραβο
IMG_20160927_170424.webp

Η φωλια των μονγκ για οσους δεν εχουν δει
IMG_20160927_70104.webp

Και ενα... Πουλι που ειμαι σιγουρος οτι θα ηθελε ο καθενας σπιτι του για πετ ! Υπεροχο τροπικο ονομα,1.5 μετρο υψος IMG_20160927_175133.webp και... Κουκλι!
IMG_20160927_175108.webp

Kαι ενα sun
IMG_20160927_170611.webp
Kαι ενας κοκατου
IMG_20160927_170309.webp
 
Πολύ ωραίες φωτογραφίες ευχαριστούμε!
Το Μαραμπού είναι λίγο "σκωροφαγωμένο";
 
Νομιζω του παρκου ειναι το ομορφοτερο Το googlara και προφανως ετσι ειναι!
Για ταινια τρομου Μπρρρρρρρρ!
MarabouStork_0.jpg.638x0_q80_crop-smart.jpg
_mg_5414.jpg
EwXMcah.jpg
 
σε αυτο το τελευταιο η διατροφη του θα κοστιζει πρεπει να τρωει κρεας
επιχειρηση που δουλευει με εθελοντες!
ποσο κοστιζει η εισοδος ξερει κανεις;
 
σε αυτο το τελευταιο η διατροφη του θα κοστιζει πρεπει να τρωει κρεας
επιχειρηση που δουλευει με εθελοντες!
ποσο κοστιζει η εισοδος ξερει κανεις;
http://www.atticapark.com/el/visitus/eisithria.273.html

Εχει προσφορα μεσω
Cosmote DealsForYou***
Ισχύει μόνο Τρίτη & Πέμπτη 2 εισιτήρια στην τιμή του 1 και συμφερει ετσι... Διαβασε στο λινκ
 
16eura o ενηλικας
12ευρα τα παιδια! ακριβος ειναι λογικο να πεσει εξω
πιο ακριβος και απο cinema η θεατρο
λεω να το αφησω για το μελλον
 
Συμφωνω, με το cosmote ομως εχεις 1 δωρο αρα 16 χ2 =32 για 4 ατομα η 28 για 3 αφου το 1 παιδι δεν εχει ζευγαρι για το δωρεαν οποτε φθηνα ερχετε! Προυποθεση να εχεις cosmote η κολλητο με cosmote
 
γαμωτι δεν εχω cosmote οπως και ο μισος πληθυσμος
(πρεπει να χεις ειδικο πακετο cosmote νομιζω και ισχυει η προσφορα μονο τριτη-πεμπτη)
οποτε τιμη για 2 32ευρω + εξοδα μετακινησηςΣπατα +κανα χυμο που θα παρεις =50€
anyway νομιζω οτι αξιζει να παει καποιος
 
Για να σε βοηθησω το googlara

Οι προσφορές COSMOTE DEALS for YOU ισχύουν για όλους τους πελάτες κινητής COSMOTE (σε Συμβόλαια, Καρτοσυμβόλαια, What’s Up?, Frog, COSMOKAΡTA), για όλους τους πελάτες προγραμμάτων σταθερής COSMOTE και για τους πελάτες OTE TV.
 
IMG_20160927_170154-640x359.webp
Αχ μπραβο τι καλα.. Ομορφα πουλακια ειδηκα αυτο το sun ειναι πανεμορφο.. Και τα μονκ αν κ δν τα ειδαμε ειναι γλυκα:):D
Τo sun ειναι για σενα οτι πρεπει! Χουζουρικο φαινεται! Οριστε και τα μονκ, βοσκουνε...
 
σε αυτο το τελευταιο η διατροφη του θα κοστιζει πρεπει να τρωει κρεας
επιχειρηση που δουλευει με εθελοντες!
ποσο κοστιζει η εισοδος ξερει κανεις;

Το παρκο για να το λετε σιγουρα θα εχει κ εθελοντες αλλα εχει και 50 (ισως κ παραπανω) ατομα προσωπικο, με βαση την ιστοσελιδα τους. Επισης αν παει κανεις θα δει οτι προφανως ολα αυτα που εχουν γινει εκει δεν μπορει σε καμια περιπτωση να ειναι εργο εθελοντων.
 
Οι εθελοντες ειναι για το καθαρισμα ταισμα, τα υπολοιπα προφανως τα κανουν αλλοι με καποια σχεση εργασιας! Γεγονος ειναι οτι θελει πολυ φροντιδα! Σημερα η συζυγος μου ειπε οτι τα δελφινια απο 2 που ηταν τον Ιουνιο πηγαν στα 8! Επισης εδω και λιγους μηνες υπαρχουν και 2 ελεφαντες που αποτι διαβασα τρωνε κανα δυο τονους καθημερινα ο καθενας σε χορτα!
 
http://www.atticapark.com/el/visitus/eisithria.273.html

Εχει προσφορα μεσω
Cosmote DealsForYou***
Ισχύει μόνο Τρίτη & Πέμπτη 2 εισιτήρια στην τιμή του 1 και συμφερει ετσι... Διαβασε στο λινκ
Συμφωνω, με το cosmote ομως εχεις 1 δωρο αρα 16 χ2 =32 για 4 ατομα η 28 για 3 αφου το 1 παιδι δεν εχει ζευγαρι για το δωρεαν οποτε φθηνα ερχετε! Προυποθεση να εχεις cosmote η κολλητο με cosmote
Να διευκρινίσω πως αυτή η προσφορά της Cosmote πλέον έχει αλλάξει. Με έναν κωδικό απλά παίρνεις εισιτήριο (ή παγωτό ή φαγητό κτλ) με 50% έκπτωση, δηλαδή στην μισή τιμή. Παλιά ήταν το 1+1 δώρο... Δηλαδή με 2 κωδικούς έμπαιναν στο σινεμά 4 άνθρωποι πληρώνοντας την αξία 4 εισιτηρίων. Αλλά η Cosmote για να βγάζει πιο πολλά χρήματα άλλαξε την προωθητική ενέργεια. Πλέον για να δουν σινεμά αυτοί οι 4 άνθρωποι χρησιμοποιώντας την νέα προσφορά θα πρέπει να στείλουν 4 κωδικούς και θα πληρώσουν 4 μισά εισιτήρια. Στην ουσία άλλαξe η προωθητική ενέργεια για να στέλνουμε πιο πολλά μηνύματα στην Cosmote.

Το Μαραμπού είναι λίγο "σκωροφαγωμένο";
Κρίμα τόσο όμορφο ζωάκι να το έχουν τόσο αφρόντιστο... Θεωρώ πως το Αττικό Πάρκο έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης... Δεν έχω πάει αλλά με τις εικόνες που βλέπω και αυτά που ακούω αυτό έχω συμπεράνει.. Και αν μπορούσα να τους συμβουλεύσω κάτι, θα τους έλεγα πρώτα κοιτάξτε και φροντίστε τα ζώα που ήδη έχετε, και μετά να αγοράσετε νέα ζώα για το πάρκο..
 
Αλικη διαβασα τους ορους και δεν καταλαβα να ειναι ετσι οπως το ειπες 👎

https://www.cosmote.gr/dealsforyou/...302&productId=d4y_prod240021&id=d4y_cat170015

Απόκτησε τον COSMOTE DEALS for YOU κωδικό σου επιλέγοντας «Πάρε τον κωδικό σου Online» παρακάτω.
Εναλλακτικά:

ΒΗΜΑ 1

  • αν διαθέτεις πρόγραμμα κινητής COSMOTE, στείλε κενό SMS στο 19019
  • αν διαθέτεις πρόγραμμα σταθερής COSMOTE, κάλεσε στο 13019
Η χρέωση ανά κωδικό είναι 0,50€.

ΒΗΜΑ 2
Αμέσως θα λάβεις έναν μοναδικό κωδικό COSMOTE DEALS for YOU.

ΒΗΜΑ 3
Εξαργυρώνοντας τον κωδικό σου στο ταμείο μπορείς να απολαύσεις την επιμορφωτική και συνάμα ψυχαγωγική εμπειρία του Αττικού Ζωολογικού Πάρκου με 2 εισιτήρια στην τιμή του 1.


Επισης για να μην κανω τον συνηγορο και για το τι ισχυει, ο ενδιαφερομενος μπορει να επικοινωνησει με το παρκο για να μαθει ποιο ειναι το ισχυον σεναριο :)👍

Οι επομενες φωτο απο google που εδειξα (μαλλον το google τοφαγε ο δαιμων του πληκτρολογιου, οποτε το ξαναεγραψα) δειχνει οτι τα μαραμπου ετσι το εχουν το κεφαλι τους! Επισης επειδη πηγαινω αρκετες φορες τον χρονο, λόγω ετησιας καρτας τα 2 τελευταια χρονια, δεν εχω δει κατι ασχημο τουναντιον ειναι πολυ φροντισμενο! Το να δεις καποια αγριοχορτα η βλαστηση σε καποιο μεγαλο καλυβοκλουβι αναμεσα στα αποψιλωμενα εχει να κανει με τον φυσικο χωρο που ζει το ζωο η πτηνο πραγματικα! Μια επισκεψη παντως και απο καποιους αλλους θα αποσαφήνιζε τα θεματα αυτα! Αν ειναι να κανονιστει μια επισκεψη γνωριμιας μετα καφε για οσους επιθυμουν! ( τελευταια οργανωμενη επισκεψη ηταν το 2009 αποτι ειδα!
 
...
Οι επομενες φωτο απο google που εδειξα δειχνει οτι τα μαραμπου ετσι το εχουν το κεφαλι τους! Επισης επειδη πηγαινω αρκετες φορες τον χρονο, λόγω ετησιας καρτας τα 2 τελευταια χρονια, δεν εχω δει κατι ασχημο τουναντιον ειναι πολυ φροντισμενο! ..

Έτσι είναι σε όσους ζωολογικούς κήπους τα έχω δει μοιάζουν κακόμοιρα κι είναι το ίδιο άσχημα. Αυτό είναι το ιδιαίτερο στυλ τους. Επίσης τα έχουν ελεύθερα χωρίς να φεύγουν.
 
Back
Top