Γενικά Παπαγάλοι Αττικού πάρκου

Αλικη διαβασα τους ορους και δεν καταλαβα να ειναι ετσι οπως το ειπες 👎

https://www.cosmote.gr/dealsforyou/...302&productId=d4y_prod240021&id=d4y_cat170015

Απόκτησε τον COSMOTE DEALS for YOU κωδικό σου επιλέγοντας «Πάρε τον κωδικό σου Online» παρακάτω.
Εναλλακτικά:

ΒΗΜΑ 1

  • αν διαθέτεις πρόγραμμα κινητής COSMOTE, στείλε κενό SMS στο 19019
  • αν διαθέτεις πρόγραμμα σταθερής COSMOTE, κάλεσε στο 13019
Η χρέωση ανά κωδικό είναι 0,50€.

ΒΗΜΑ 2
Αμέσως θα λάβεις έναν μοναδικό κωδικό COSMOTE DEALS for YOU.

ΒΗΜΑ 3
Εξαργυρώνοντας τον κωδικό σου στο ταμείο μπορείς να απολαύσεις την επιμορφωτική και συνάμα ψυχαγωγική εμπειρία του Αττικού Ζωολογικού Πάρκου με 2 εισιτήρια στην τιμή του 1.
Έχουμε εν μέρει και οι 2 δίκιο! Μπήκα και εγώ και το είδα! Στο σινεμά σου λέει -50% έκπτωση. Σε όλα τ υπόλοιπα ισχύει η ίδια προσφορά με παλιά (αυτή που λες και εσύ δηλαδή). Αυτά από off topics! 😛
 
IMG_20161001_211929_crop_397x4.webp
Νεωτερα σημερα απο Αττικο! Το Μαραμπου ειναι μερος πτητικης επιδειξης το μεσημερι και οι εκπαιδευτες του το βγαζουν εξω τα απογευματα! Μονο που σημερα το απογευμα δεν μπηκε στον χωρο του αλλα πεταξε προς τα ερπετα! Του ειχαν βαλει κοτοπουλακια ψοφια εννοειται και αν και πεινασμενος δεν κατεβαινε! Τελικα εκκενωθηκε το παρκο μιας και σε μιση ωρα θα εκλεινε για να υπαρξει ησυχια! Το τι εγινε θα το μαθω οταν ξαναπαμε!
IMG_2016211849.webp
 
Αναφορικά με την ομορφάδα των Μαραμπού:

Marabou2.webp

η φωτο από ενα ζωολογικό κήπο στην Φλόριντα, όπου το ειχαν βαλει στην τουαλέτα για να προφυλακτεί από τον τυφώνα Matthew.
 
DSC_0312.webp Λοιπον σημερα πηγα με κανονικη φωτογραφικη μηχανη κ εβγαλα ορισμενες φωτο τις οποιες θα επεξεργαστω κ θα τις ανεβασω εδω και μερικες στο νημα Φωτογραφιες
Ειναι με 200 ρη ζουμ και τυχον θολουρα ειναι στο πλεγμα του κλουβιου
DSC_0289.webp DSC_0290.webp DSC_0307.webp DSC_0295.webp DSC_0316.webp

και μερικες ακομα
στην πρωτη το προβληματικο ραμφος στο κοκατου
DSC_0324.webp
DSC_0395.webp
 
Τι υπεροχες φωτο.
Ειδικα 3 απο αυτες ειναι απιστευτες.
Μπραβοο!
Αχ αχ εννοειται οτι με αυτο το θεμα που ανοιξες εχω μπει στο τρυπακι να παω Αττικο που εχω να παω χρονια.
Με βλεπω καποιο απο τα επομενα σ/κ 😛
 
Τι υπεροχες φωτο.
Ειδικα 3 απο αυτες ειναι απιστευτες.
Μπραβοο!
Αχ αχ εννοειται οτι με αυτο το θεμα που ανοιξες εχω μπει στο τρυπακι να παω Αττικο που εχω να παω χρονια.
Με βλεπω καποιο απο τα επομενα σ/κ 😛
Να πας τελεια ειναι 👍
 
Σημερα πηγαμε παλι με τον μικρο στο παρκο! Υπαρχει μετακινηση πουλιων στην νεα πτερυγα που δημιουργηθηκε (φωτο ποιο πανω)και παραλληλα φτιαχνονται απο την αρχη οι παλαιοτερες! Στον μεγαλο καινουργιο χωρο υπαρχουν Ζακω Λοβ και Σενεγαλης ολα μαζι! Μαλλον ωσπου να ετοιμαστουν ολοι οι χωροι! Επισης ξεχασα να πω οτι την προηγουμενη φορα ειδα στα υπο ανακαινιση κλουβια τον Γαλλο ιδιοκτητη να μαστορευει ο ιδιος πραγμα που με εξεπληξε ευχαριστα!
 
Λοιπον πηγα χθες στο παρκο και ρωτησα για τους παραπανω παπαγαλους! Μου ειπε λοιπον οτι ηταν σε προγραμμα ανταλλαγης πουλιων με αλλα παρκα, δεν ηξερε και πολλα λογω του οτι ηταν εθελοντης και επισης δεν ξερω αν ειναι και η απαντητικη καραμελα εκ της διευθυνσεως! Ο νεος χωρος ηταν ετοιμος με ενα αγνωστο πουλι για μενα!
Θα τον έβαλε για πούλημα ο γάλλος... Ποτέ δεν τον χωνεψα και έχει και περίεργο παρελθόν για όσους τα σκαλίζουν πιο πολύ αυτά τα θέματα
 
Σημερα μετα απο καιρο ξαναβρεθηκα στο Αττικο παρκο για ενα σύντομο περασμα με τον. Μικρο! Τα περισσοτερα παπαγαλοκλουβια εχουν μεγαλωσει και οι 2 Ιακυνθοι μενουν ξεχωριστα πλεον μαλλον. Για αναπαραγωγη! Στο διπλα κλουβι ακομα 2 μακαω ζευγαρι! 2 κακατουα παραδίπλα αλλα αρσενικοι! Τα κοκκινα Λορυ αποκτησανε εναν μεγαλο χωρο που με την δημιουργια διπλης πορτας με αλυσίδες κυκλοφορουν. Αναμεσα σου! Γενικα γινανε ανακαταταξεις κ στους χωρους κ στα πουλια! Μπραβο στην ιδιοκτησια παντως γιατι πραγματικα νοιαζεται και εχει ανησυχο δημιουργικο πνευμα! Τις καθημερινες απο οτι μου ειπανε ο κοσμος αποτελειται επι το πλειστον απο τουριστικα γκρουπ και μαμαδες με τα καροτσακια τους! Φωτο μολις πεσει η γνωστη επεξεργασια!👍 Α! Και οι μαυροι Κακατουα γινανε ζευγαρι κ αυτοι!
 
Σημερα πηγαινοντας στο Αττικο παρκο ειπα να βγαλω κ μερικες φωτο ζωων κ πουλιων ετσι για ενημερωση!
Αυριο η συνεχεια, το ανέβασμα των φωτο που θα εχω περισσοτερο χρονο20190421_132044-1612x907.webp
[automerge]1555856518[/automerge]
20190421_150915-1612x907.webp20190421_150908-1612x907.webp20190421_144623-907x1612.webp20190421_142900-1612x907.webp
 
Back
Top