Γενικά Παρακαλώ να καλωσορίσετε τον Τζόι και την Πιτς

@Αλκηστις παμε Πετρουπολη;
Μη με τρελαίνεις κι άλλο! Αληθεια εξοργίζομαι με τους πετ-σοπαδες..στο δικό μου κοντινό πετ σιτι έχει 4 British budgie και ποτε δεν έχω δει να υπερβαίνει αυτόν τον αριθμό! Εχουν έναν ζακο που τον έχουν σαν μωρό.. Και παντα πεντακάθαρο!
 
Καλα ειδικα στα ποδια πολυ μεγαλη διαφορα! Και στο χαλινο! Αααχχχχ ενθουσιαζομαι! Μπραβο κοριτσακι μου!

Όντως! Καμμιά σχέση με τις πρώτες φωτό! Τεράστια βελτίωση! Είσαι καλό δρόμο Αλκηστις!
 
IMG_3692.webp

Μπράβο σου!
Πρόσεχε το πτέρωμα. Σε πολύ ζεστό σημείο το κλουβί, κρυώνουν έτσι όπως έχει λαδωθεί τώρα.
Μαρία τώρα τα έχω καλυμμένα με ναύλον χοντρό διπλό να τα πιάνει ο ήλιος όχι απευθείας αλλά όχι σε ρεύμα. Το υπόλοιπο της μέρας τα έχω απομονωμένα μέσα στη ζέστη. Αλλα αυτή η σκορδιλα...
 
Και δω τα ιδια! Άρχισε επιτέλους να φαίνεται ο χαλινός!
Αυτή είναι η καλη του πλευρά... Κάτω από το Ράμφος έχει κομμάτια σάρκας.σαν... Τριμμένο ζυμάρι... Που ελπιζω να πέσουν.. Τα πόδια μαλακωσαν θεωρω καπως. Απο την άλλη πλευρά είναι λίγο μαντάρα αλλά για δυο μέρες αγωγή καλά πάει.
instagram.com/p/BRxnyw8jh8i Η Πιτς κάνει κουνια
 
Αυτή είναι η καλη του πλευρά... Κάτω από το Ράμφος έχει κομμάτια σάρκας.σαν... Τριμμένο ζυμάρι... Που ελπιζω να πέσουν.. Τα πόδια μαλακωσαν θεωρω καπως. Απο την άλλη πλευρά είναι λίγο μαντάρα αλλά για δυο μέρες αγωγή καλά πάει.
instagram.com/p/BRxnyw8jh8i Η Πιτς κάνει κουνια

Ακόμα ειναι αρχή, αλλα η πρόοδος μεγάλη! Μην ξεχνάς οτι ήδη εχουν αρχίσει να ανακουφίζονται και τα ιδια! Σε καμμιά βδομάδα θα ειναι αλλα πουλιά!
 
Δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω αυτό που κάνεις. Αξίζεις πολλά συγχαρητήρια. Φωτογραφίες κάθε μέρα να βλέπουμε την πρόοδο που κάνουν τα πουλάκια! :D
Κάθε μέρα θα ανεβάζω να ειστε σίγουροι! Θα γίνουν τα πιο όμορφα μπατζι!
 
Back
Top