Γενικά Παρακαλώ να καλωσορίσετε τον Τζόι και την Πιτς

@Αλκηστις έχεις μεγαλείο ψυχής κοπέλα μου. Συγχαρητήρια και από εμένα.
Παιδιά αληθεια σας ευχαριστω... Να ξερετε ένα πράγμα, δεν μου έχουν στερήσει σχεδόν καθόλου χρόνο... Τα δικά μου τα καλομαθημένα πιο πολύ χρόνο απαιτούν.ηδη σήμερα ήταν και πιο συνεργάσιμα στο καθάρισμα.. Αν σας δοθεί η ευκαιρία να το κάνετε και εσείς.. Αξίζει τον κόπο και τον χρόνο.

Το πιστεύω ότι θα γίνουν "καινούργια"! 👍

Αυτή την ξύλινη πατηθρα με τις εγκοπές να την φοβάσαι μην γίνει εστία.
Ναι το ξέρω.. Θα ψεκάζεται κάθε 5 μέρες. Οπως και όλο το κλουβί. Η @maria p μου είχε προτείνει κάτι τέτοιο γιατί με την κρέμα στα πόδια στις πλαστικές γλιστράνε.. Αν και είναι υπέρ της πλαστικής για αυτόν ακριβώς τον λόγο.. Πλένεται για πλακα και δεν γίνεται εστία.Ωστοσο στη παρούσα φάση νομίζω ότι βοηθάει να ανοίγουν και τα ποδαράκια τους τώρα που μαλακώνουν με την κρέμα. Εχω την αμυδρή εντύπωση πως ο Τζου είναι British ...
 
Να προσέχεις τις μεταβολές της θερμοκρασίας. Στην κατάσταση που βρίσκεται το πτέρωμα τους δεν είναι σε θέση να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους και γίνονται ευάλωτα στα προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν.
 
Να προσέχεις τις μεταβολές της θερμοκρασίας. Στην κατάσταση που βρίσκεται το πτέρωμα τους δεν είναι σε θέση να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους και γίνονται ευάλωτα στα προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν.
Σταυρο προσπαθω να τους έχω τις καλύτερες δυνατές συνθήκες και ακόμα παραπάνω δεδομένης της κατάστασης. Οταν λεω στον ήλιο το εννοώ χαριτολογώντας και όχι κυριολεκτικά.
 
Σταυρο προσπαθω να τους έχω τις καλύτερες δυνατές συνθήκες και ακόμα παραπάνω
Είμαι σίγουρος για αυτό!

Το ανέφερα ενημερωτικά, επειδή για όσον καιρό θα είναι έτσι το πτέρωμά τους πρέπει να θεωρούμε ότι έχουν κάποιας μορφής αναπηρία, ανεπάρκεια. Το πτέρωμα των πουλιών είναι εκτός των άλλων ένα όργανο του σώματος που είναι απαραίτητο για τη ρύθμιση της θερμοκρασίας, όπως ακριβώς λειτουργεί σε εμάς ο ιδρώτας.
 
Είμαι σίγουρος για αυτό!

Το ανέφερα ενημερωτικά, επειδή για όσον καιρό θα είναι έτσι το πτέρωμά τους πρέπει να θεωρούμε ότι έχουν κάποιας μορφής αναπηρία, ανεπάρκεια. Το πτέρωμα των πουλιών είναι εκτός των άλλων ένα όργανο του σώματος που είναι απαραίτητο για τη ρύθμιση της θερμοκρασίας, όπως ακριβώς λειτουργεί σε εμάς ο ιδρώτας.
Θα κάνω τώρα που σταμάτησαν να τρώνε αυτό το κόλπο με το καλαμποκάλευρο που μου είπε η Μαρία (@maria p είσαι υπέροχη πραγματικα) νομιζω θα τα βοηθήσει αρκετά
 
Ψυχουλες μου.. Θα το ξανα πω ποσο τυχερα πλασματα ειναι που βρεθηκες στην πονεμενη μεχρι τωρα ζωουλα τους.. Εισαι πραγματικα ο σωτηρας τους.. Καθε μερα και καλυτερα να πηγαινετε σας ευχομαι ♥
 
Ψυχουλες μου.. Θα το ξανα πω ποσο τυχερα πλασματα ειναι που βρεθηκες στην πονεμενη μεχρι τωρα ζωουλα τους.. Εισαι πραγματικα ο σωτηρας τους.. Καθε μερα και καλυτερα να πηγαινετε σας ευχομαι ♥
Μπραβο βρε Αλκηστη σε λιγο καιρο θα ειναι αγνωριστα τα καυμενα! Τυχερα τα πουλακια!
Κάνω ότι περνάει από το Χερι μου με όσες γνώσεις έχω και με την βοήθεια φυσικά της @maria p
 
Η @maria p κλινική επρεπε να ανοίξει!
Γιατί με πικραίνεις τώρα; Δεν διαβάζεις την υπογραφή μου; Εμείς είμαστε για τα εύκολα, τα δύσκολα ανήκουν σε άλλους 🙂
Έλα εντάξει, ευχαριστώ, μικρή βοήθεια τίποτα παραπάνω.
 
Back
Top