Γενικά Παρουσίαση των καναρινιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μεχρι το βραδυ θα εχω ανεβασει και φωτογραφια τους γονεις! Οι γονεις ειναι ο αρσενικος κιτρινος με λιγο ασπρο αν βλεπω καλα :) και η καναρα ασπρη με μπαλωματα να το πω ετσι 😛 μαυροκαφε! Αυτη μου εκανε 3 πουλακια το ενα βγηκε σκετο κιτρινο το αλλο αυτο το ασπρο στην φωτογραφια και το αλλο παλι κατασπρο αλλα λιγο στον σβερκο εχει γκρι! Τα αλλα δυο κιτρινα της αλλης φωτογραφιας ειναι ο αρσενικος κιτρινος και η καναρα κιτρινη με μπαλωματα 😛 καφε
 
Μεχρι το βραδυ θα εχω ανεβασει και φωτογραφια τους γονεις! Οι γονεις ειναι ο αρσενικος κιτρινος με λιγο ασπρο αν βλεπω καλα :) και η καναρα ασπρη με μπαλωματα να το πω ετσι
Διατύπωσα την ερώτηση, μήπως αυτός ο απόγονος είχε βγει από καθαρά λιποχρωμικά πουλάκια, δηλαδή χωρίς μελανινικά στίγματα και μπαλώματα.
Σκοπός μου ήταν η ενημέρωση, γιατί στην περίπτωση που ήταν λευκό υπολειπόμενο (είναι ράτσα) θα χρειαζόταν μια λίγο πιο προσεγμένη διατροφή.
Τώρα με αυτά τα δεδομένα δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο ζήτημα, δεν χρειάζεται να μπεις στον κόπο της φωτογράφησης. Δεν ανήκει στην εν λόγω ράτσα, απλώς δείχνει έτσι, τουλάχιστον σε αυτήν την ηλικία.
Να τα χαίρεσαι.
 
Τι να κανω δηλαδη πες μου μια λυση! Ειδες το εχω μαγκωσει απ ολες τις μεριες με σχοινακια σπαγκους 😀 :)οταν βαζω την φωλια μου κουνιεται πολυ γι αυτο και τοσοι σπαγκοι :) 😛 :)
 
Καλημερα σε ολους! Μολις ειδα κατι και στεναχωρεθηκα! Το ζευγαρι αυτο που σας ειχα δειξει μου εκανε πριν λιγες μερες 5 αυγα και εσκασε μονο το ενα! Σημερα που πηγα να το δω και ηταν λιγο ανασκελα ειχε μια μαυρη τελεια απο δεξια μαλλον! Ειναι αυτη η τελεια που εχω διαβασει; Ειναι μεταδοτικο στους γονεις;θεραπευεται; Τι να κανω εχω τρελαθει! ☹
 
Φαινεται καθαρα; Ειναι ενταξει η φωτο;

IMG_20200515_113218.webp
[automerge]1589534239[/automerge]
Μηπως αυτη ειναι καλυτερη φωτογραφια;

IMG_20200515_111021.webp
[automerge]1589535322[/automerge]
Τελικα ειναι αυτη η μαυρη τελεια στο πουλακι; Πηγα τωρα με μια μπατονετα δεν ειχε ταιστει χθες το ειχανε ταισει! Τωρα τιποτα το κεφαλι δεν το σηκωνει θελει να κοιμηθει δεν ξερω ☹
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αν πράγματι είναι ατάιστο από εχθές, τα πράγματα είναι δύσκολα. Οι γονείς έχουν αυγό / αυγοτροφή / λιπαρούς σπόρους στη διάθεσή τους; Αν ναι, και δεν το ταΐζουν, (δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω είναι το σωστό, αλλά προσωπικά αυτό θα έκανα) τάισέ το εσύ η ίδια.
 
@ianos ολα τους τα παρεχω μεχρι χτες το βραδυ ηταν ταισμενο σημερα στις 8 το πρωι αταιστο! Πηγα και το ειδα τωρα παλι μαλλον θα το χασω! Εκανα πολλες προσπαθειες να το ταισω αλλα το στομα του δεν το ανοιγει δυστυχως! Τι αλλο να κανω δεν ξερω εχω στεναχωρεθει παρα πολυ! ☹
 
Back
Top