Διατροφή Ποια είναι τα τρία καλύτερα μείγματα σπόρων για καρδερίνες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης leon1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

leon1

PB New Member
Εγγραφή
11 Φεβ 2019
Μηνύματα
120
Πόλη
Λαγκαδάς
μπορουμε να βαλουμε κατα σειρα τα 3 καλυτερα μειγματα [ποιας εταιρειας ειναι ] για καρδερινες;
 
Το καλυτερο ειναι μια σχετικη εννοια και εχει να κανει και με τα γουστα του εκτροφεα.

Γενικα τα μειγματα της Manitoba ακούγονται πολυ στις καρδερινες και μετα καποια εκτροφικα.
 


 
Για μένα δύο πολύ καλά μείγματα (έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα) είναι της manitoba η carduelidi που έπαιρνα για χρόνια και τα τελευταία 2 χρόνια που δίνω της ornitalia.


Δωσε περισσοτερες πληροφοριες (συσταση-τιμη) της ornitalia Κωστα!
 
Δωσε περισσοτερες πληροφοριες (συσταση-τιμη) της ornitalia Κωστα!
Αντώνη αυτή είναι. Είναι λίγο ακριβή βέβαια αλλά είναι μια τροφή πεντακάθαρη!

ZL38rN7.webp

[automerge]1558972819[/automerge]
gKEoxQ2.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Την θεωρω ανώτερη από την carduelidi και νομίζω ότι βγαίνει πιο ακριβά της ορνιταλια.
Αλήθεια... Πόσο πωλείται τώρα το σακί της μανιτομπα... 90;


O κουβας στα 33 και το σακι 82!
Στον κουβα δηλαδη η ornitalia ειναι 1 ευρω πιο κατω αλλα ειναι πιο ακριβη στο σακι!
 
@Stfns

Aπο οτι εχω δει Στεφανε υπαρχουν και συσκευασμενα αλλα συνηθως συμφερουν μονο αν γινει group buy λογω τιμης και κιλων.
Τωρα αν το παρεις χυμα νομιζω το ποσο καθαρη ή οχι θα ειναι η ποσοτητα που θα παρεις εξαρταται και απο το αν θα πετυχεις το τσουβαλακι γεματο ή προς το τελος του.

Δεν ξερω αν ετυχε απλα αλλα οπως ανεφερα πιο πανω ειδα διαφορα στην καθαροτητα ακομη και αναμεσα στο σακι και στον κουβα του Carduelidi.

Eκτροφικο εχω παρει μια μονο φορα του Henri Liessens απο τσουβαλι αλλα σε συσκευασια του ενος κιλου κλειστη (απο birdmarket).
Ηταν καθαρο το μειγμα αλλα δεν μπορω να ξερω στο ολοκληρο τσουβαλακι τι γινεται, γιατι συνηθως στο τελειωμα του εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα.
 
Eκτροφικο εχω παρει μια μονο φορα του Henri Liessens

Με αφορμή το παραπάνω τα μίγματα αυτά απ' ότι καταλαβαίνω δημιουργούνται από συγκεκριμένους εκτροφείς απ' όπου παίρνουν και την ονομασία τους ή κάνω λάθος;
 
Κουβας Manitoba Carduelidi στο τελειωμα του.

Μεγαλη διαφορα σε οτι αναφορα την καθαροτητα σε σε σχεση με το σακι!
Αντώνη είναι όντως πολύ καλή τροφή και καθαρή. Την έχω δουλέψει χρόνια.
 
ποια ειναι η γνωμη σας για τα μειγματα της KING το Maijor basic & Luxyri?
Σίγουρα δεν είναι Manitoba η ornitalia αλλά είναι ένα αξιοπρεπές μείγμα. Είναι και η τιμή της που είναι αρκετά πιο χαμηλά!
 
Back
Top