Γενικά Πριν λίγο έφυγε ο zako μου από την εξωτερική κλούβα

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Πριν λιγο μου το γκριζακι απο εξωτερικη κλουβα υπαρχει περιπτωση να τον βρω; Εγω εχω οργωσει τα παντα αλλα ματαια γιαυτο ζητω καποια συμβουλη ή απλα παει...
 
Υπάρχει. Που βρίσκεσαι;
Πήγαινε σε όλα τα πετσοπ της περιοχής και βάλε αγγελίες... Και στο δρόμο...

Ψάχνε και συ και φώναζέ τον...
[automerge]1558531144[/automerge]
Κινησου γρήγορα όμως. Πήγαινε και σε κοντινά πάρκα κτλ
 
Με φωνες και ψαξιμο δεν εγινε κατι το δοκιμασα.. Οσο για πετσοπ δυσκολο βρισκομαι σε χωριό
[automerge]1558531573[/automerge]
Πιστευω πως ειμαι τερμα ατυχος.. Και αν δωσει ο Θεός και γυρισει για φαι καλως αν οχι.. Καποιος αλλος θα γινει μαγκας με το δικο μου πουλι
 
Τελευταία επεξεργασία:
καποιος αλλος θα γινει μαγκας με το δικο μου πουλι
Καλά μην νιώθεις άσχημα, δεν θα είσαι και ο μόνος που του συμβαίνει αυτό.

Το ότι είσαι σε χωριό είναι καλό.Βγες έξω, ανέβα σε υψώματα, πήγαινε σε καλλιέργειες, γύρνα όταν βραδιάσει και ξεκίνα πάλι με το χάραμα.
 
Κοίτα θεωρώ ότι μέσα στην ατυχία σου είσαι και τυχερός γιατί πιστεύω πως τουλάχιστον δεν κινδυνεύει από ανθρώπους που θα τον κάνουν δικό τους γιατί ζεις σε χωριό και κατά τη γνώμη μου τους παπαγάλους δεν τους έχουν σε μεγάλη εκτίμηση όπως τα ωδικα για παράδειγμα. Οι κίνδυνοι είναι άλλοι.
 
Κοίτα. Είναι ένας μεγάλος παπαγαλος σκέψου και όχι ένα μικρό καναρινι πχ. Άρα αντέχει λίγο περισσότερο από θέμα τροφής και νερού αλλά και από αρπακτικά τολμώ να πω. Σκέψου ψύχραιμα και μη σε πιάνει άγχος.
 
Πολυ και αρκετα φιλικος
Ναι ειδα την παρουσιαση σου, απορω πως εφυγε παντως αφου σαν ημερος ένοιωθε ασφαλεια μαζι σου! Μαλλον οταν ηταν εξω κατι τον φοβησε! Πως εφυγε; ανοιξε την πορτα; η ηταν ξεχασμενη;
 
Back
Top