Ασθένειες Πρόβλημα με κοκατιλ, κάνει εμετούς

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης chico
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
το όνομά μου είναι Αφροδίτη
Δεν κανει τιποτα, αυτος ειναι ακριβως ο λογος υπαρξης ενος τετοιου διαδικτυακου χωρου, να μαζευονται ανθρωποι σαν εμας με ενα κοινο ενδιαφερον κι οταν κι αν μπορουμε να αλληλοβοηθιομαστε βοηθωντας δηλαδη τα πουλια που εχουμε στα σπιτια μας. 😉


Εγω θα συνεχιζα ακομη το ρυζι και θα επαιρνα μια κρεμα για νεοσσους για να ξεκινησει να τρεφεται λιγο πιο πλουσια και σωστα το πουλακι και θα του εφτιαχνα να εχει σε ενα μπολακι στο κλουβι του, αλλαζοντας το καθε 3-4 ωρες αν γινεται για να μην πιανει μικροβια. Ειναι λογικο μετα απο τοσες ημερες εμετου να μην λειτουργει φυσιολογικα το στομαχι του.

Δες κι αυτο το θεμα της Σισσυς Η συνταγή του κέικ λαχανικών των παπαγάλων μου

Δεν μας ειπες ακομη πως σε λενε. :)
το όνομά μου είναι Αφροδίτη
 
Πώς πάει του πέρασε; 😵
είναι πολύ καλύτερα σχεδόν έχει επανέλθει, βέβαια ακόμη βγαζει αχώνευτα σπόρια στις κουτσουλιές του. Αλλά χθες έστειλα πάλι δείγμα για επανεξέταση να δούμε εαν έχει φυγει το μικρόβιο κ μάλλον αύριο θα έχω τα αποτελέσματα κ βλεπουμε
 
Υπεροχα νεα Αφροδιτη! Μπραβο σας για τον αγωνα που δωσατε για να τα καταφερει ο μικρουλης! 😉
 
Κι από εμένα μπράβο και χαίρομαι πολύ για την εξέλιξη :)
 
βγήκαν επιτέλους τα αποτελέσματα των επαναληπτικών εξετάσεων
ευτυχώς το μικρόβιο που είχε δεν εμφανίστηκε πάλι, αλλα ένα αλλο το citrobacter fraundii το οποίο σχετίζεται με εντερικά.
ο κτηνίατρος όμως μας καθησύχασε καθώς είπε πως τα δύσκολα πέρασαν κ αυτο το μικρόβιο είναι ελεγχόμενο.
μας είπε προς το παρόν να του δινουμε μόνο βιταμίνες κ προς τέλος του μηνα να του δώσουμε μια αντιβίωση.
αυτα τα νέα μας, σημασία έχει ότι ο κοκατιλακος είναι καλά, οπότε περιμένουμε να περάσουν λίγες μέρες ακόμη κ βλέπουμε.
 
Μπράβο και πάλι πολύ ευχάριστα τα νέα σας! Καλή Ανάσταση!
 
Αααχχ πολύ χάρηκα! :D Μπράβο σας! Περαστικά σας και πάντα υγεία σε όλη την οικογένεια εύχομαι και στο μωράκι φυσικά που έρχεται με το καλό! Καλό Πάσχα!
 
σε Ευχαριστώ πολύ alicedros
χρόνια πολλά κ χριστός Ανέστη σε όλους.
σήμερα δυστυχώς με αναστάτωσε λίγο ο κοκατιλακος μου καθώς έκανε πάλι εμετό.
το πρόβλημα είναι ότι ο κτηνίατρος λείπει εξωτερικό κ δε μπορώ να του μιλήσω. Του έστειλα email κ ελπιΖω να απαντήσει αύριο.
ρε γαμωτο δε μου είχε πει κ ποια αντιβίωση είναι για το μικρόβιο που βρέθηκε τώρα (citrobacter fraundii), γιατί είχαμε πει να του τη δίναμε τέλος του μήνα
ελπίζω να είναι περαστικό κ να μην ξανατραβηξουμε τέτοια ταλαιπωρία κ στενοχώρια.
 
Χρόνια πολλά!
Ελπίζω να εξελιχθεί πιο ήπια αυτό το περιστατικό και όλα να πάνε και πάλι καλά.
Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω παρά μόνο με ευχές και ειλικρινές ενδιαφέρον.
 
Back
Top