Γενικά Πρώτη μέρα χωρίς τον Σελιμ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τον προσεξει οπως εσυ.
Μακάρι να είναι έτσι. Το πιο σημαντικό είναι να είναι καλά το πουλάκι.
Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ζωή, για να είμαι εντελώς ειλικρινής, αρχικά πίστεψα λόγω τίτλου ότι από τα ακάρεα και τα φάρμακα ο Σελίμ... Να σου πω ότι λίγο ανακουφίστηκα που τουλάχιστον είναι ζωντανός.
Έτσι είναι. Το σημαντικό είναι να είναι καλά το πουλάκι. Σε ευχαριστώ Γιώργο.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αγωνιώντας για τη ζωή του διάβασα το θέμα...
Πόσο εγωιστής μπορεί να γίνει ένας άνθρωπος, ώστε μπροστά σε ''τέτοιες'' καταστάσεις υγείας να προφασίζεται ''Αγάπη'' και ''Ενδιαφέρον'' προκειμένου να καταφέρει αυτό που θέλει...
Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου το πουλάκι να καταφέρει να ξεπεράσει το πρόβλημα του.
Νιώθω την θλίψη σου Ζωή...Αυτό που συνέβη είναι χειρότερο κι από θάνατο (αυτή είναι η γνώμη μου), τουλάχιστον σε ανάλογη περίπτωση, θα ήξερες πως είχε γίνει ότι ήταν δυνατό από μέρους σου, ενώ τώρα ποιος ξέρει πόσο και αν ενδιαφερθούν αυτοί οι ''άνθρωποι''...
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε παρηγορήσω, να ξέρεις όμως πως όλοι νιώθουμε το πως αισθάνεσαι...
Κουράγιο, ας γίνει το καλύτερο γι΄αυτή τη μικρή ψυχούλα
 
Δεν ξέρω πόσο μπορεί να αγαπάς ένα πουλάκι μετά από 9 μήνες που έχεις να το δεις και αφού πρώτα το εγκατέλειψες.
Ελπίζω μόνο να μην επιδεινώσει την κατάσταση του η αλλαγή περιβάλλοντος, τροφής κτλ
Αυτά σκέφτομαι όλη την ημέρα.
Το ξέρω ότι μονο τα μέλη εδώ θα μπορούσαν να καταλάβουν πως νιώθω και αποφάσισα να το βγάλω από μέσα μου μήπως και νιώσω καλύτερα.
Σας ευχαριστω πολυ όλους.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ζωή νομίζω ο,τι μπορούσες να αρνηθείς να τον δώσεις. Απο την στιγμή που σου είπε αν δεν το πάρεις εσυ θα καταλήξει σε pet shop, στην ουσία σου τον χάρισε (για να μην πω τον ξεφορτώθηκε). Δηλαδή αν το πήγαινε σε pet θα πήγαινε σήμερα και θα του έλεγε δώσε πίσω το πουλί;
 
Η συμπεριφορα του θυμιζει ατομο που θελει να τιμωρισει κ οχι να ευχαριστησει για την εξυπηρετηση! Στην ζωη του οπως ειναι σκληρη, προφανως εβαλε το Θελω του πανω απο το καλο του Σελιμ, που σιγουρα το επιπεδο ζωης του θαταν καλυτερο απο αυτο που θα του προσφερει! Σιγουρα θα σκεφτοτανε παραξενα οταν του προτεινες το μεγαλυτερο κλουβι! Άβυσσος η ψυχή του ανθρωπου!
 
Δηλαδή αν το πήγαινε σε pet θα πήγαινε σήμερα και θα του έλεγε δώσε πίσω το πουλί;
Οταν κατι συμβαινει ξαφνικά, δεν σκεφτεσαι οπως τωρα εκ του αποτελεσματος! Ειναι και θεμα χαρακτηρα!
 
Θύμωσα και δεν μπορώ να βρω τα κατάλληλα λόγια και θα το αφήσω ασχολίαστο...
Κι εγώ κύριε Γιάννη δεν έβρισκα όλη την ημέρα τα κατάλληλα λόγια για να το βγάλω από μέσα μου.
 
Οταν κατι συμβαινει ξαφνικά, δεν σκεφτεσαι οπως τωρα εκ του αποτελεσματος! Ειναι και θεμα χαρακτηρα!
Ναι, μόνο που ο συγκεκριμένος, δεν έχει χαρακτήρα... Δυστυχώς! ( Στον άνθρωπο που τον ζήτησε πίσω αναφέρομαι φυσικά).
 
Ζωή νομίζω ο,τι μπορούσες να αρνηθείς να τον δώσεις.
Δεν ξέρω αν είχα το δικαίωμα να μην το δώσω πισω. Ίσως αν δεν ήμουν σε άλλη χώρα και μόνη να είχα αντιδράσει με πολύ άσχημο τρόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πραγματικά απρόσμενη εξέλιξη.
Η συμπεριφορά του ανθρώπου αυτού είναι απαράδεκτη!

Να νοιώθεις ικανοποίηση για την αγάπη και την φροντίδα που του έδωσες το διάστημα που ήταν μαζί σου.

Μου είπε ότι νοίκιασε ένα υπόγειο εδώ κοντα. Θα πάω σε λίγες μέρες να του βάλω την επαναληπτική σταγόνα για τη θεραπεία του.

Με όλο το θάρρος της γνωριμίας μας μέσω του forum θα σου πρότεινα να μήν πάς πουθενά και ειδικά στο υπόγειο σπίτι αυτού του ανθρώπου, αν έχεις τρόπο επικοινωνίας ζήτησε του να το φέρει στον χώρο σου και μετά κράτα απόσταση απο αυτούς γιατί με την συμπεριφορά του έδειξε ότι το μόνο που τον ένοιαζε ήταν να κάνει την δουλειά του χωρίς να νοιάζεται για τα δικά σου συναισθήματα και το δέσιμο που δημιούργησες με το Σελιμ.

Έυχομαι η θεραπεία σου να έπιασε τόπο και το πουλάκι να είναι καλύτερα.
 
Η συμπεριφορα του θυμιζει ατομο που θελει να τιμωρισει κ οχι να ευχαριστησει για την εξυπηρετηση!
Ακριβώς αυτό ένιωσα κι εγώ. Ότι τιμωρηθηκα. Χωρίς να με γνωρίζουν, μου τον αφησαν χαρούμενοι που είχαν λύσει το πρόβλημα τους. Χωρίς να ενδιαφέρονται για τίποτε άλλο.
Και σήμερα χωρίς να ενδιαφέρεται επίσης για τίποτε άλλο ήρθε και τον πήρε. Εγώ δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου κι αυτός είπε "συγγνώμη αλλά όταν η γυναίκα μου έρθει, το πουλί θα πρέπει να είναι στο σπιτι" και έφυγε. Τόσο απλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πραγματικά απρόσμενη εξέλιξη.
Η συμπεριφορά του ανθρώπου αυτού είναι απαράδεκτη!
Η Ζωη νοιαζεται για τον Σελιμ κ σκεφτεται συναισθηματικα, ο τυπος δεν πιστευω να ερθει στο χωρο της, εξαλλου τι αξια να εχει ενα πουλι οταν εζησε σε ενα περιβαλλον με νεκρα απο την πείνα παιδιά
 
Πραγματικά απρόσμενη εξέλιξη.
Η συμπεριφορά του ανθρώπου αυτού είναι απαράδεκτη!

Να νοιώθεις ικανοποίηση για την αγάπη και την φροντίδα που του έδωσες το διάστημα που ήταν μαζί σου.



Με όλο το θάρρος της γνωριμίας μας μέσω του forum θα σου πρότεινα να μήν πάς πουθενά και ειδικά στο υπόγειο σπίτι αυτού του ανθρώπου, αν έχεις τρόπο επικοινωνίας ζήτησε του να το φέρει στον χώρο σου και μετά κράτα απόσταση απο αυτούς γιατί με την συμπεριφορά του έδειξε ότι το μόνο που τον ένοιαζε ήταν να κάνει την δουλειά του χωρίς να νοιάζεται για τα δικά σου συναισθήματα και το δέσιμο που δημιούργησες με το Σελιμ.

Έυχομαι η θεραπεία σου να έπιασε τόπο και το πουλάκι να είναι καλύτερα.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν νομίζω να το φέρει, οπότε θα πάω με παρέα.
Αλλά θέλει δεν θέλει ο Σελίμ θα συνεχίσει τη θεραπεία. Σε αυτό δεν θα κάνω πίσω. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Μακάρι να γίνει καλά και να τον φροντίζουν.
 
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξεχάσεις και να κοιτάξεις μπροστά.:)
Θα γίνει και αυτό. Θα συνηθίσω σιγά σιγά, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
 
Λυπαμαι Ζωη μου. Οτι κ να πουμε τώρα για το τι η τι επρεπε να κάνεις ειναι αργα. Δυστυχώς υπαρχουν κ αυτοι οι ανθρωποι αναφερομε στον τύπο αυτόν. Ας ελπισουμε ο Σελημακος να ειναι καλα κ να τον προσεχουν.
 
Back
Top