Φροντίδα Πως θα αποκτησω την συμπαθεια του κοκατιλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stefan

PB Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2008
Μηνύματα
418
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Θελω να με συμπαθησει το κοκατιλ μου. Τι παιχνιδια αρεσουν σε αυτα; Ποιες τροφες;Γενικα πως θα με συμπαθησει; Το σιγουρο ειναι οτι ειναι 2 μερα και με εχει αφησει να το χαιδεψω. Δεν εχει επιχειρισει να με δαγκωσει απλα τις περισσοτερες φορες φευγει.☹
 
Μονο που εμενα δεν με αφηνει να το ταισω μετο χερι. Συνηθως μπορω να το χαιδεψω τα βραδια την μερα δεν με αφηνει. Εξαλου οταν παω να ανοιξω την πορτα αυτο γατζονετε απ'τα καγκελα.
 
Min Viazese! Ton exeis 2 meres kai thelis na ton xaidepsis kai na ton kratas sta xeria?! Meriki perimenoun mines gia na vgaloun pouli apo to klouvi...O dikos mou se 2 mines anevike sto xeri...omos mexri tora den mporo na ton xaidepso sto kefali me to xeri... (parakseno omos mporo na ton xaidepso me miti :) Min viazese Stefane! Mia xara pate!
 
Μονο που εμενα δεν με αφηνει να το ταισω μετο χερι. Συνηθως μπορω να το χαιδεψω τα βραδια την μερα δεν με αφηνει. Εξαλου οταν παω να ανοιξω την πορτα αυτο γατζονετε απ'τα καγκελα.

χρειαζεται ακομα χρονο για να δεθει μαζι σου.
προσπαθησε να του δινεις διαφορες λιχουδιτσες με το χερι σου για να συνδυασει την παρουσια σου με κατι ευχαριστο.:)
μην το πιεζεις γιατι τα πραγματα θα χειροτερεψουν και θα χρειαστει πολυ μεγαλυτερο χρονικο διαστημα για να σε συνηθισει. 😉
 
Λοιπον ενας φιλος μου ο Δημητρης εχει κοκατιλ εδω και μια εβδομαδα και το βγαζει απο το κλουβι καθετε και στα δικα του και στα δικα μου χερια αλλα δεν με αφηνει ουτε και αυτον νατο χαιδεψουμε. Το δικο μου δεν προσπαθει ποτε να με δαγκωσει απλος φευγει. Οταν του μιλαω με αφηνει να το χαιδεψω στην ουρα και λιγο στα φτερα. Σημερα εγινε ενα τρομερο περιστατικο. Ο φιλος μου καταλαθος δεν ηξερε οτι στο κλουβι μου ανοιγει ο πατος απο κατω και σηκωσε το κλουβι και ο Robie(κοκατιλ)Εφηγε απο κατω. Γρηγορα εκλεισα ολες τις πορτες και παραθυρα. Επειτα τον αφησα λιγο στο σπιτι σιγα σιγα τον πηρα στο δακτυλο μου εκατσε για περιπου 20 δευτερολπτα και μετα εφυγε. Μετα δεν ειχα αλλη επιλογη πεταξα μια πετσετα πανω του και το εβαλα στο κλουβι. Τώρα ειναι καλα. Δειχνει να με συμπαθει περισσοτερο! Εσείς τι πιστευετε;
 
Min Viazese! Ton exeis 2 meres kai thelis na ton xaidepsis kai na ton kratas sta xeria?! Meriki perimenoun mines gia na vgaloun pouli apo to klouvi...O dikos mou se 2 mines anevike sto xeri...omos mexri tora den mporo na ton xaidepso sto kefali me to xeri... (parakseno omos mporo na ton xaidepso me miti :) Min viazese Stefane! Mia xara pate!


Πωλινα κι ο δικος μου με το στομα και τη μυτη μου ειναι πιο ανετος! Με αφηνει να τον φιλησω παντου και σηκωνει και τα φτερα του για να τον φιλησω στα πλευρα!:D Με αφηνει και με το χερι να τον πιασω παντου αλλα μονο οταν θελει αυτος! Αλλα αν ειναι για φιλια με αφηνει παντα! :D
 
Back
Top