Αναπαραγωγή Πως να το πάρω από τη φωλιά;

Εδώ σ' εμάς έρχονται και τσακίζουν τις ακακίες. Έχεις καμιά κοντά σου να πλύνεις; Και σπόρους μάζεψε.
Οχι δεν εχω .. Τα ελευθερα που εχουμε ερχωντε κ τρωνε τα κουκουναρια απο τα κυπαρισια... Να του δοσω βρασμενο ρυζι λες να το φαη κανει ε;
 
να του δοσω βρασμενο ρυζι λες να το φαη κανει ε;
Μπορεί, προσπάθησε και γενικά μην αγχώνεσαι. Εκείνο που δεν ξέρω είναι αν θα ήταν σκόπιμο να είναι κοντά στους γονείς να τους βλέπει να παραδειγματίζεται. (Τρόπος του λέγειν 🙂)
 
Μπορεί, προσπάθησε και γενικά μην αγχώνεσαι. Εκείνο που δεν ξέρω είναι αν θα ήταν σκόπιμο να είναι κοντά στους γονείς να τους βλέπει να παραδειγματίζεται. (Τρόπος του λέγειν 🙂)
Μαρια μου αν τον βαλω κοντα στους γονεις πως θα τον εξημεροσω; Περημενω να αρχισει να τρωη κ να τον μαθω να καθετε στο χερι μου κ να παιζουμε αν ειναι κοντα στους γονεις θα εξακολουθη να με φοβατε νομιζω
 
Ναι, για λίγες μέρες σαν μεταβατικό στάδιο, ώσπου να ρολάρει στην διατροφή του. Δεν ξέρω κι εγώ επ' αυτού, κάτσε ν' ακούσεις και άλλους.
 
Ναι, για λίγες μέρες σαν μεταβατικό στάδιο, ώσπου να ρολάρει στην διατροφή του. Δεν ξέρω κι εγώ επ' αυτού, κάτσε ν' ακούσεις και άλλους.
Του βραζω ρυζι κ λαχανικα αν δεν φαη θα τον βαλω για λιγες μερες διπλα στο κλουβι τον γονειον του.. επειδη εχω χαση πολλες μερες κ κοντεβει 3 μηνων θελω να τον εχω χωρια γιατι μετα δεν θα ειναι ευκολο να εξημερωθει ειδη εχω αργηση πολυ γιαυτο προσπαθω
 
Τη αρωστια τα δικα μου; Δεν ερχωντε πανω στο κλουβι αν κ τα ελευθερα ειναι πιο υγειη απο αυτα στα κλουβια
Δεν είναι ακριβώς έτσι..
Μπορεί να είναι πιο υγειή για τον εαυτό τους, όμως μπορούν να μεταδόσουν κάποια ασθένεια στα δικά σου, που επειδή ζουν στο κλουβί δεν έχουν τα απαραίτητα αντισώματα :)
 
Δεν είναι ακριβώς έτσι..
Μπορεί να είναι πιο υγειή για τον εαυτό τους, όμως μπορούν να μεταδόσουν κάποια ασθένεια στα δικά σου, που επειδή ζουν στο κλουβί δεν έχουν τα απαραίτητα αντισώματα :)
Αποτη ξερω για να μεταδοσουν καποια ασθενεια πρεπει να ερθουν σε επαφη μεταξη τους η να κουστουλανε το κλουβι... καθε καλοκαιρι τα εχω εξω στην βεραντα κατω απο την κεραμοσκεπη δεν ερχωνται κοντα τους οπωτε δεν εχουν προβλημα το πιο κοντινο που ερχωνται ειναι απεναντη στα κυπαρισια κ απο εκει μειλανε μεταξη τους... ααα κ στην ταρατσα μου που τους βαζω σπορακια κ τρωνε αλλα ειναι πολυ μακρια
 
2017-06-02 21.54.59.webp ο χεστης μου.. Πασαλιμενος καλαμποκι.. μονο αυτο εφαγε του εβαλα μηλο.. Βερυκοκο.. ροδακινο ρυζι καροτο αρακα φασολακια ολον τον ειδον τα σπορακια.. αυτος καλαμποκι
 
Σε ποιά περιοχή μένεις και έχεις άγρια κοντά εγώ μένω Ελληνικό και έχουμε πάρα πολλά

Ο χεστης πανέμορφος
 
Τι κάνουμε εδώ; Δεν μάθαμε την εξέλιξη. Συνήθισε ο μικρός μόνος του; Τρώει; Έβαλες το κλουβί του δίπλα σε αυτό των γονέων του; Το έβαλες πάλι μαζί με τους γονείς; Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την κατάσταση.
 
Τελικά Μαρία θα μας πεις πως εξελίχθηκε η κατάσταση με τον...χέστη;
Καλησπέρα ο ζέστης είναι μια χαρά... Χέστης βέβαια δεν κάθεται να τον πιάσεις αλλά έχει μάθει κ παίρνει το μήλο από το χέρι μου μέχρι εκεί ομως όχι πολλά. Δυστυχώς δεν μου έκαναν αλλά πουλάκια ούτε αυγά οι γονείς του.
 
Φωτογραφία δεν έχει;:D

Μόλις ζεστάνει ο καιρός ίσως ξαναγεννήσουν. Ετοιμάσου έγκαιρα με κατάλληλη εξωτερική φωλιά και καλη διατροφική προετοιμασία.
 
Back
Top