Αναπαραγωγή Πόσο καιρό κάνουν να βγούν τα μικρα παπαγαλακια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
14 μέρες από την στιγμή που θα καθήσει η κανάρα να κλωσσήσει.

Φιλικά
 
Να με συγχωρείς αλλά δεν το διευκρίνησες :D 18 μέρες περίπου

Φιλικά
 
Η βιβλιογραφία αναφέρει για το συγκεκριμένο είδος ότι η επώασση κρατάει 17 ημέρες. 🙂

Μόλις δείς τον πρώτο μπόμπιρα να ξεπροβάλλει, βγάλε διακριτικά φωτογραφίες να τα καμαρώσουμε και εμείς!
 
Και με τοπου βγει το πρωτο, προσεχε πολυ τη συμπεριφορα του αρσενικου σου... Αν δεις περιεργη κινηση απομακρυνε τον κατευθειαν!
 
Είχες κάνει ωοσκόπηση στα αυγά; Τι υγρασία περίπου έχεις; (αν και τα κοινά παπαγαλάκια ρυθμίζουν την υγρασία)
Φιλικά
 
Όχι δεν έχω κάνει ωοσκόπηση γιατί δεν έχω φακό, υγρασία δεν ξερω πόσο έχω αλλά τα είχα ψεκάσει με λίγο νερό
 
Παιδιά σε ένα από τα αυγά είδα ένα πόλύ μικρό βαθουλοματάκι πρώς τα μέσα λέτε να άρχησε να βγαίνει;
 
Από πότε μετράς 19 μέρες από όταν έκανε το πρώτο αυγό?
Άρχισε να κλωσάει από το πρώτο αυγό ή πιο μετά;
 
Παιδιά σε ένα από τα αυγά είδα ένα πόλύ μικρό βαθουλοματάκι πρώς τα μέσα λέτε να άρχησε να βγαίνει;

Βαθουλοματάκι και προς τα μέσα εμένα μου θυμίζει χτύπημα αυγού και όχι σκάσιμο νεοσού. Μπορείς να κάνεις και τώρα μια ωοσκόπηση δεν χρειάζεται κάποιος ειδικός φακός. Κοίταξε τα αυγά σε μια κοντινή απόσταση απο μία λάμπα.
 
Άρχησε να κλοσάει από το πρώτο αυγό.Αλυριο θα κάνω αυγοσκόπηση γιατί τώρα κοιμούνται
 
my.php
πειτε φτου μην μου το ματαξεται
 
εγω ειπα φτου φτου αλλα δεν ανεβηκε καμια φωτο να δω... ☹ Θα στο φτιαξει ο Σταυρος αν μπορει... :D
 
Back
Top