Αναπαραγωγή Πώς χρησιμοποιείται το sprinter u στην προετοιμασία αναπαραγωγής;

an.nicolaou

PB New Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Πόλη
Λευκωσία
καλημέρα,
θα ήθελα να μάθω πως χρησιμοποιήτε το sprinter u. έχω διαβάσει τις οδηγίες αλλά πολλοί εκτροφής μου έχουν πει ότι το χρησιμοποιούν με άλλη συχνότητα στην προετοιμασία των καναρινιών. έχει κάποιος προσωπική εμπειρία;
 
Αν σου είναι εύκολο και για την ολοκληρωμένη ενημέρωση να μας πεις πως προτείνουν τη χρήση του οι άλλοι εκτροφείς;
 
αρσενικά αρχίζουμε 2 μήνες πριν με σταδιακή αύξηση. το τελευταίο μήνα 4 φορές την εβδομάδα. Όταν ενώσουμε τα ζευγάρια δίνουμε 4 φορές την εβδομάδα μέχρι να γεννήσουν.
 
Δεν είμαι χρήστης αυτού του πολυβιταμινούχου σκευάσματος...
Για ενημέρωση των μελών... αναφερόμαστε σ' αυτό το προϊόν http://www.mascotasalfalfa.com/sprinter-u-apareamiento-cria-canto... Που περιέχει τα εξής στοιχεία...
Βιταμίνη A 500.000 U.I./Kg, Βιταμίνη D3 10.000 U.I./Kg, Βιταμίνη E 3.000 mg/Kg, Βιταμίνη B3 600 mg/Kg, Βιταμίνη B2 500 mg/Kg, Βιταμίνη B6 550 mg/Kg, Βιταμίνη B12 3 mg/Kg, Βιταμίνη C 5.000 mg/Kg, παντοθενικό οξύ 1200 mg/Kg, φολικό οξύ 5 mg/Kg, Ινοσιτόλη 900 mg/Kg, L-καρνιτίνη 4.500 mg/Kg, χολίνη 9.000 mg/Kg, σεληνικό νάτριο 11 mg/Kg. Αλλά και γαλακτωματοποιητές: πολυοξυαιθυλενο μονοελαϊκή (E443) 4.500 mg / Kg. όπως και συντηρητικά.
Σημείωση : Ίσως η μετάφραση να μην είναι τέλεια και να απαιτούνται διορθώσεις..
Θεωρώ όμως πολύ καλό το συγκεκριμένο σκεύασμα και θα ήθελα όσοι το χρησιμοποιούν να καταθέσουν τις απόψεις τους.
Όσο για τη δοσολογία... Θα επιμένω μονότονα στις οδηγίες των παρασκσευαστών κάθε προϊόντος... και όχι σε αυτόνομες, βιαστικές και επικίνδυνες για την υγεία των πουλιών δοσολογίες
 
Τελικά κανείς δεν το έχει χρησιμοποιείσει;
Χρειάζεται αρκετός χρόνος για να μπουν οι κατάλληλοι για να απαντήσουν σε τόσο ειδικά θέματα..
Και φυσικά χρειάζεται από μας υπομονή...
 
Μάλλον δεν το χρησιμοποιεί κάποιος και γι αυτό δεν έχεις απαντήσεις.
 
Δεν είμαι χρήστης αυτού του πολυβιταμινούχου σκευάσματος...
Για ενημέρωση των μελών... αναφερόμαστε σ' αυτό το προϊόν http://www.mascotasalfalfa.com/sprinter-u-apareamiento-cria-canto... Που περιέχει τα εξής στοιχεία...
Βιταμίνη A 500.000 U.I./Kg, Βιταμίνη D3 10.000 U.I./Kg, Βιταμίνη E 3.000 mg/Kg, Βιταμίνη B3 600 mg/Kg, Βιταμίνη B2 500 mg/Kg, Βιταμίνη B6 550 mg/Kg, Βιταμίνη B12 3 mg/Kg, Βιταμίνη C 5.000 mg/Kg, παντοθενικό οξύ 1200 mg/Kg, φολικό οξύ 5 mg/Kg, Ινοσιτόλη 900 mg/Kg, L-καρνιτίνη 4.500 mg/Kg, χολίνη 9.000 mg/Kg, σεληνικό νάτριο 11 mg/Kg. Αλλά και γαλακτωματοποιητές: πολυοξυαιθυλενο μονοελαϊκή (E443) 4.500 mg / Kg. όπως και συντηρητικά.
Σημείωση : Ίσως η μετάφραση να μην είναι τέλεια και να απαιτούνται διορθώσεις..
Θεωρώ όμως πολύ καλό το συγκεκριμένο σκεύασμα και θα ήθελα όσοι το χρησιμοποιούν να καταθέσουν τις απόψεις τους.
Όσο για τη δοσολογία... Θα επιμένω μονότονα στις οδηγίες των παρασκσευαστών κάθε προϊόντος... και όχι σε αυτόνομες, βιαστικές και επικίνδυνες για την υγεία των πουλιών δοσολογίες
Που το βρισκομαι αυτο το σκευασμα στο οποιο αναφερεσαι
 
Εγώ το βρήκα στο σύνδεσμο που ανέφερα...
Δε γνωρίζω τίποτε περισσότερο και περιμένω να μάθω περισσότερα.
 
Δεν το εχεις χρησιμοποιησεις απλος καπου το ειδες στον συνδεσμο και το ανεφερες.Αραγε υπαρχει εδω σε μας αυτο το σκευασμα;
 
Δεν το εχεις χρησιμοποιησεις απλος καπου το ειδες στον συνδεσμο και το ανεφερες.Αραγε υπαρχει εδω σε μας αυτο το σκευασμα;
Δεν ξέρω ... Δεν έψαξα. Ίσως ο @an.nicolaou ξέρει κάτι περισσότερο.
 
παιδιά το βρίσκουμε σε καταστήματα κατοικιδιων στην Κύπρο αλλά άκουσα υπάρχει και στην Ελλάδα.
 
αυτές που γράφει στο σκεύασμα τις γνωρίζω. Απλά θέλω να δω αν κάποιος το έχει χρησιμοποιείσει με άλλοτρόπο και ποια είναι τα αποτελέσματα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top