Γενικά Σας παρουσιάζω το μικρό μου λουλουδάκι (monk)

Κούκλος είναι! Βάλε μας κι ένα βίντεο να τον ακούσουμε. 🙂

μόνο τ όνομα του δε θα καταφέρει να πει ποτε!
Μην το λες. Αν το ακούει συχνά και σε τόνο φωνής απο εσένα που του κινεί το ενδιαφέρον, θα το ακούσεις εκεί που δεν το περιμένεις.
 
Εδώ είναι το καινούριο μας σημερινό! Έμαθε να λέει :εχω ένα παπαγαλο , παπαπαπαπαπαγαλο! Δυστυχώς όμως τα λέει η όταν είμαι στο μέσα δωμάτιο ή το βράδυ που νανουρίζεται, όποτε στα περισσότερα βίντεο που μιλάει, δε φαίνεται!

 
Χαχαχα πολύ χαριτωμένο να το χαίρεσαι. Δούλεψες καθόλου για να τις μάθει εννοώ πχ αν του έβαζες ηχογραφημένες λεξουλες η αν του επαναλαμβανες πολύ συχνά κάποιες συγκεκριμένες λέξεις; Η τις έμαθε τυχαία από μόνος του;
 
@Kleos όχι, άρχισε να λεει μόνος του όσα του έλεγα εγώ συνέχεια, τα κλασσικά, ελα, αγάπη μου, σ αγαπω, φρουτο! Και αφου έμαθε αυτά, προχτες παιζαμε και του είπα 2 φορές μπράβο και το πε αμέσως! Όπως και το "εχω έναν παπαγαλο", 2 μέρες του το έλεγα και τον άκουσα μετά να το λέει!
 
Εδώ είμαστε παλι!
Πολύ καιρό τον παλευω να το τραγουδήσει! Όταν τον έχω στον ώμο και τραγουδάω κάνει απλά ρυθμικά έναν κρότο!
Και ξαφνικά, εκεί που ήμουν στο άλλο δωμάτιο, ξεκίνησε να δίνει πονο μόνος του!
Εικόνα δεν έχουμε γιατί αν έμπαινα μέσα θα σταματούσε, αλλά νομίζω ο ήχος είναι υπεραρκετός!
 

Συνημμένα

Back
Top