Γενικά Σε αναμονή για το μικρό parrotlet

Δεν ξερουμε ακομα, σκεφτομαστε για ενα ονομα απο τα minions μιας και εχει τοσο μικρο μεγεθος, διαφορετικα καποιο ονομα θεου π.χ ερμης, Διας κτλπ:D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Με το καλό το μίνιον σας, να το χαρείτε!
 
Ευχαριστω πολυ ολους σας!:D
Με το καλόκαι μη ξεχάσετε τις φωτογραφίες...
Απαπαπα.. Ξεχνιουνται αυτα;:D
Μπράβο! Με το καλό! Είναι όλοι τόσο ενθουσιασμένοι όσο εσύ!; 😉
Οχι, δεν το νομιζω. Εγω και η 11χρονη αδερφη μου μαλιστα ισως να υπερβαλλαμε λιγακι, να φανταστειτε μολις μαθαμε οτι εκοψε την κρεμα και τρωει πλεον στερεη τροφη συγκινηθηκαμε και βαλαμε τα κλαματα! Κουφο ετσι; Απλα εχουμε 3 μηνες που ειμαστε χωρις κατοικιδιο και το εχουμε μεγιστοποιησει σε 3 χρονια...😛
 
Λοιπον πριν λιγο πηγα και πηρα καποια ακομα πραγματα που χρειαζονταν για το κλουβι. Αυριο το απογευμα θα συναντηθουμε με τον εκτροφεα στην κορινθο για να μας παραδωσει τον μικρο!:D:) Ολα ειναι ετοιμα!
 
Λοιπον, το παπαγαλακι ειναι πλεον ενα μελος της οικογενειας! Δεν μπορει ομως να πεταξει διοτι ο εκτροφεας του ειχε ψαλιδισει τα φτερα, αλλα και παλι το βγαζω απο το κλουβι και παιζουμε συνεχεια! Επρεπε βεβαια να εχω και ενα play stand αλλα επειδη δεν εχω εφερα το σπιτι της tinkerbell απο το υπογειο και παιζει μια χαρα και με αυτο! Σε λιγο θα ερθουν και φωτογραφιες...
 
Καλώς τον δεχτήκατε!

... Δεν μπορει ομως να πεταξει διοτι ο εκτροφεας του ειχε ψαλιδισει τα φτερα ,...
Αυτό εγώ δεν το καταλαβαίνω, γιατί; Είναι τόσο πολύ κομμένα τα φτερά τους;... Και ο Μάριος αλλά και ο Κάρλο είχαν ψαλιδισμένα φτερά από τον εκτροφέα τους αλλά πετούσαν, δεν πετούσαν ψιλά ή για μεγάλες αποστάσεις όμως πετούσαν!
 
Λοιπον, το παπαγαλακι ειναι πλεον ενα μελος της οικογενειας! Δεν μπορει ομως να πεταξει διοτι ο εκτροφεας του ειχε ψαλιδισει τα φτερα, αλλα και παλι το βγαζω απο το κλουβι και παιζουμε συνεχεια! Επρεπε βεβαια να εχω και ενα play stand αλλα επειδη δεν εχω εφερα το σπιτι της tinkerbell απο το υπογειο και παιζει μια χαρα και με αυτο! Σε λιγο θα ερθουν και φωτογραφιες...

Το σπίτι της Tinkerbell ;! WoW! ~ Θέλουμε να το δούμε αυτό! Οικογενειακώς!
 
εγω γενικα δεν καταλαβαινω το ψαλιδισμα φτερων!
Στην περίπτωση του Κάρλο (ήξερα, διότι ήταν το δεύτερο πουλάκι που πήρα), το είχα συζητήσει λοιπόν με τον εκτροφέα και του είχα ζητήσει να μην του ψαλιδίσει τα φτερά. Δεν με άκουσε όμως και όταν του ζήτησα εξηγήσεις απάντησε πως, συνηθίζεται για μια φορά όταν είναι μικρά σε ηλικία να γίνεται αυτό για να ''τους κόβουνε τον τσαμπουκά''...όπως χαρακτηριστικά μου απάντησε.
 
Στην περίπτωση του Κάρλο (ήξερα, διότι ήταν το δεύτερο πουλάκι που πήρα), το είχα συζητήσει λοιπόν με τον εκτροφέα και του είχα ζητήσει να μην του ψαλιδίσει τα φτερά. Δεν με άκουσε όμως και όταν του ζήτησα εξηγήσεις απάντησε πως, συνηθίζεται για μια φορά όταν είναι μικρά σε ηλικία να γίνεται αυτό για να ''τους κόβουνε τον τσαμπουκά''...όπως χαρακτηριστικά μου απάντησε.
sissy μου δεν τα εχω με σενα αλλα με τους πονηρους που για να πουλησουν ημερα και καλα! Πουλια κοβουν αφανταστα τα φτερα των πουλιων εγω ειμαι απλα κατα του κοψηματος και υπερ της απεραντης υπομονης το πουλι να μαθει το χωρο που το βγαζουμε παντα και να πετα να περπατα και να παιζει αναγνωριζοντας τους κινδινους που υπαρχουν σε αυτη μου την επηλογη στα δικα μου πουλακια:)
 
Back
Top