Γενικά Σκέφτομαι να αγοράσω lovebirds

original9 από Λεμεσό είμαι! αν ξερεις κανένα απο λεμεσό?

πήγα σήμερα σε ένα πετσοπ και ρώτησα και μου είπανε ότι καλύτερα να τα πάρω σε ένα μηνα γιατί αυτός ο καιρός δεν ειναι και πολύ ευνοικός...

μου είπε να περιμενω μεχρι τα μέσα του Μάρτη..
 
Ίσως δεν είχε... λέω τώρα.

Αλήθεια, οι τιμές τους που κυμαίνονται στην Κύπρο;
 
Στην Αθήνα αλλά και στα προάστια σε κάποια pet shop, οι τιμές κυμαίνονται από 30 εως και 45 ! Ευρώ, ανάλογα με τα περιθώρια κέρδους που επιθυμεί ο κάθε επαγγελματίας! 🙂
 
Δε γνωρίζω αλλά αν θυμάμαι καλά, είχε αναφερθεί το ποσόν των €30 σε παλιότερη συζήτηση.

Edit:
Με προλάβατε :)
 
ρωτάω γιατί πολλές φορές στη Κύπρο ακριβοπληρώνουμε τα πράγματα...χεχεχε
 
απο 30 μεχρι και 50 το ενα παιζουν!

εξαρταται απο την προσφορα και τη ζητηση της εποχης οι τιμες!

ο δικος σου καλο νουμερο θαταν! Ακου δεν ειναι ευνοηκος ο καιρος. Καλο!
 
εγω παιδια που αγορασα προσφατα, ειδα τιμες κ μεχρι 120 το ζευγαρι σε ενα σπανιο, οπως μου ειπαν, ειδος μπλε χρωματος peachface Lovebird!

Tο δικο μου το πηρα 35!
 
Τα πιο κοινα ειναι τα πρασινα με κοκκινο προσωπο. Απο αυτα μπορεις να βρεις με 20 ευρω το ενα.
 
απο 30 μεχρι και 50 το ενα παιζουν!

εξαρταται απο την προσφορα και τη ζητηση της εποχης οι τιμες!

ο δικος σου καλο νουμερο θαταν! Ακου δεν ειναι ευνοηκος ο καιρος. Καλο!

😱σίγουρα; λες να μην είχε και επδ θα έφερνε τώρα μου είπε να έρθω σε κανα μήνα">;😎
 
Μπορεί επεισή είδε οτι είσαι αρχάρια στο αντικείμενο, να σου είπε δήθεν οτι δεν είναι ευνοικός ο καιρός- προφανώς επειδή δεν είχε εκείνη τη στιγμή- προκειμένου να περιμένεις να φέρει αυτός κ να αγοράσεις απο αυτόν. Δεν είναι κ σίγουρο αλλά πολυ πιθανόν. Δε ξέρεις τι μπορεί να πει ο άλλος για το κέρδος..😎
 
Μπορεί επεισή είδε οτι είσαι αρχάρια στο αντικείμενο, να σου είπε δήθεν οτι δεν είναι ευνοικός ο καιρός- προφανώς επειδή δεν είχε εκείνη τη στιγμή- προκειμένου να περιμένεις να φέρει αυτός κ να αγοράσεις απο αυτόν. Δεν είναι κ σίγουρο αλλά πολυ πιθανόν. Δε ξέρεις τι μπορεί να πει ο άλλος για το κέρδος..😎

μερικοί βαζουν τα λευτά πανω απ' όλα!
 
Αυτή είναι η δουλειά τους, ασκούν το επάγγελμά τους με σκοπό το κέρδος, δεν είναι κακό. Κατακριτέα είναι μόνο η απάτη στο εμπόριο. Από τη στιγμή που και εμείς από την πλευρά μας είμαστε ενημερωμένοι για όλα τα ενδεχόμενα, τότε το παιχνίδι μπορεί να παίζεται με ίσους όρους :)
 
ναι συμφωνώ αλλά γιατί να πει πχ ότι αυτό το καιρό δεν ευδοκιμούν και να έρθω να πάρω σε ένα μηνα;
 
Στο προηγούμενο μήνυμά μου εξηγώ τους λόγους. Όσο πιο πολύ ενημερώνεσαι, τόσο καλύτερα μπορείς να αξιολογείς αυτά που σου λέει κάποιος και να κρίνεις αν είχε καλό ή κακό σκοπό. :)
 
xmmm να πω αλήθεια για τα πουλιά της αγάπης δεν ξερω τπτ, απλά μου αρεσουν!
 
Βρίσκεσαι σε καλό δρόμο τότε! Όλοι μας ξεκινήσαμε και εξακολουθούμε να μαθαίνουμε, επειδή μας άρεσαν τα πουλιά που φροντίζουμε
 
παντως οταν το αποφασισεις μην πας να τα παρεις απο αυτον γιατι ειναι λαμογιο. Ακου δεν ευδοκιμουν! Θα τα σπειρεις και δε θα πιασουν;
 
Back
Top