Γενικά Σκέφτομαι να πάρω κοκατίλ και έχω απορίες.

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zoey
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zoey

PB New Member
Εγγραφή
6 Σεπ 2024
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω κοκατιλ, αλλά αγχώνομαι λίγο με μερικά πράγματα καθώς είναι η πρώτη μου φορά που θα έχω παπαγάλο

1. Δυσκολεύομαι να βρω κλουβί. Ότι κλουβί έχω βρει είναι μικρό για κοκατιλ ή τεράστιο και πανάκριβο. Βρήκα ένα στο kingkong cages, αλλά θέλω να σιγουρευτώ αν είναι κατάλληλο. Το κλουβί
Αν δεν είναι κατάλληλο θα εκτιμούσα πάρα πολύ μερικές προτάσεις άλλων κλουβιων

2. Απο που να πάρω κοκατιλ? Εχω δει άτομα τις ομάδας να προτείνουν το Εκτροφείο αβαντις. Είναι καλό?
 
Τελευταία επεξεργασία:
1. Δυσκολεύομαι να βρω κλουβί. Ότι κλουβί έχω βρει είναι μικρό για κοκατιλ ή τεράστιο και πανάκριβο. Βρήκα ένα στο kingkong cages, αλλά θέλω να σιγουρευτώ αν είναι κατάλληλο. Το κλουβί
Το συγκεκριμένο κλουβί είναι μικρό για να ζεί ένας παπαγάλος κοκατίλ μόνιμα, εχώ και εγώ ένα όμοιο κλουβί με αυτό και το έχω πάντα ανοιχτό εκτός όταν λείπω από το σπίτι και το βράδυ. Με λίγα λόγια αν θες να πάρεις ένα τέτοιο κλουβί είναι προτιμότερο να έχεις τον παπαγάλο περισσότερη ώρα έξω από το κλουβί και να ασχολείσαι μαζί του.
 
@zoey Καλώς ήρθες! Δες εδώ για εκτροφείς

Πάντως για αρχάριους φροντιστές προτείνονται τα budgie.
Το κλουβί που αναφέρεις είναι πολύ μικρό. Οικονομικό κλουβί θεωρείται το Sandra.

Επίσης δες αυτό κ ιδιαίτερα τα ποστ #2 από @ianos κ #10 από @Vasia24.
 
Τελευταία επεξεργασία:
καθώς είναι η πρώτη μου φορά που θα έχω παπαγάλο
Παρότι εκτός θέματος θα το τολμήσω. Μια άλλη επιλογή για αρχάριους είναι η καθαρίνα (Lineolated parrots).
 
  • Συμφωνώ
Αντιδράσεις: ianos
Το κλουβί που αναφέρεις είναι πολύ μικρό. Οικονομικό κλουβί θεωρείται το Sandra.

Επίσης δες αυτό κ ιδιαίτερα τα ποστ #2 από @ianos κ #10 από @Vasia24.
Ευχαριστώ πολύ! 😊
 
Back
Top