Γενικά Σκοπεύω να πάρω θηλυκό κοκατιλ

Aγγελε ειναι ιδια τα σημαδια στα φτερα με αυτα στα κανονικα γκρι κοκατιλ. Τα θηλυκα εχουν λιγο πιο σκουρο προσωπο οπως και τα ανηλικα whiteface. :)

Μυριαμ τα ενηλικα περλέ ειναι παντα θηλυκα, αυτος ο χρωματισμος ειναι φυλοσυνδετος. 😉 Τετοιο ηταν το δικο μου. Η Πέρλα μου. :)
Εαν ειναι μικρα μπορει να δειχνουν περλε και μετα την πρωτη-δευτερη αλλαγη φτερων χανουν τον περλε χρωματισμο.
 
σε ευχαριστω ανεστη... Και τα περλε μου αρεσουν πολυ... Δηλαδη ενηλικο περλε κοκατιλ ειναι παντα θηλυκο(αντε να δουμε)
 
επιδη δεν εβρησκα το θεμα για την καραντινα το γραφω εδω... Μπορει να γινει η καραντινα σε αλλο κλουβι αλλα στο ιδιο δωματιο;δυστιχος δεν μπορω να βαλω κλουβι σε αλλο δωματιο και στο μπαλκονι ενοϊτε πως δεν θα αφϊσω το κοκατιλ με τετοιο κρυο...χωρος υπαρχει μονο στο σαλονι... Να τα αφϊσω στο ιδιο δωματιο αλλα σε αλλο κλουβι ή ειναι σαν να μη κανω καραντινα ετσι;
 
Εγω όταν είχα πάρει την ροζέλλα την είχα για 15 μέρες σε διαφορετικό δωμάτιο απο τον ζακό μου, για λόγους καραντίνας.
 
Κανονικά, όταν λέμε καραντίνα, εννοούμε διαφορετικό χώρο.. Τώρα, αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο, ας το πει.
 
δηλαδη αν ειναι στο ιδιο δωματιο ειναι σαν να μην κανουν καραντινα... Και τωρα τι θα κανω😕
 
Όπως το είπες! Αν είναι στον ίδιο χώρο τα πουλιά, δεν είναι καραντίνα.

Δεν υπάρχει κάποιος δικός σου που να είναι κοντά, να το φιλοξενήσει μέχρι να λήξει η καραντίνα;
 
Για ποιό λόγο δεν γίνεται σε άλλο χώρο; Αν είναι γιατί ας πούμε το κλουβί είναι μεγάλο και δε χωράει αλλού, γιατί δεν παίρνεις ένα πιο μικρό για να μείνει στη καραντήνα μόνο ίσα, ίσα και μετά να τα βάλεις μαζί; Θα μπορείς να βάλεις το κλουβί στο δωμάτιό σου έτσι ας πούμε!
 
μαλλον θα πρεπει να το αφισω στον πατερα μου για δυο βδομαδες αν του διξω θα μπορει να του βαζει νερακι και φαγητο, αλλα δεν ειχε ποτε ξανα ζωο ασε που μπορει να μην το θελει εοιδη θα φωναζει τη να κανω;
 
Έχεις φίλους που τους αρέσουν τα πουλιά; Ίσως το φιλοξενούσε κάποιος για ένα μικρό χρονικό διάστημα.🙄
 
τους εχω σκεφτει ολους δεν υπαρχει καποιος☹, δεν γινετε ή δεν θα παρω ή θα παρω ενα μεγαλω ρισκο, σπαω το κεφαλι μου να βρω καποιο... Εχω ανχοθει πολυ τωρα...
 
Μην αγχώνεσαι! Ίσως αν μας πεις γιατί δεν υπάρχει κάποιος άλλος πιθανός χώρος στο σπίτι να σε βοηθήσουμε να βρεις λύση..
 
στο διαδρομο δεν χωραει το κλουβι
στη κρεβατοκαμαρα του ο σδελφος μου δεν το θελει
στη στο δωματιο μου το μοιραζομαι με τον αλλο μου αδελφο και δεν τα θελει στο δωματια αλλα δεν χωραει κιολας
στο δωματιο της μανας μου δεν χωραει
τη κουζινα την αποκληουμε οπως και το μπαλκονι και το υπογειο... Μαλλον θα πρεπει να το βαλο στην αλλη ακρη του σαλονιου(απ το τιποτα)
 
Κατάλαβα.. Ούτε αν δοκίμαζες ένα πιο μικρό κλουβί αφού θα είναι προσωρινό;
 
θα το βαλω σε ενα μεσεο προς μικρο, σε πιο μικρο ακομα και προσωρινα το λιπαμε σε πιο μικρο...

μαλλον θα πρεπει να παρω ενα μεγαλο ρισκο...☹
 
Δεν μπορώ να σκεφτώ κατι άλλο, εκτός από το να πείσεις τον μπαμπά σου τότε.. Και αν μένετε κάπως κοντά να πηγαίνεις εκεί και να το επιβλέπεις.. Κάνε αυτή τη προσπάθεια, αλλιώς μάλλον θα τα έχεις στο ίδιο χώρο..
 
μπα ειναι δυσκολαλα τα πραγματα, δεν ξερω θα διξει... Μακαρι να μην χρηαστει να παρω αυτο το μεγαλο ρισκο
 
βρεθηκε λυση...
το βραδυ θα ειναι στη κουζινα και την υπολιπη μερα στο δωματιο της μανας μου και οτν και αν εχει ζεστη το μεσημερακι στο μπαλκονι...
 
Back
Top