Γενικά Σκοπεύω να πάρω θηλυκό κοκατιλ

ωχ αυτο το ξεχασα... Οποτε η κουζινα αποριπτετε και χτου και απ την αρχη... Τι θα κανω

*σε ευχαριστω παρα πολυ το ειχα ξεχασει τελιος😱
 
Εαν πηγαινει στην κουζινα μονο για υπνο τη νυχτα ενω δε χρησιμοποιειται καμια συσκευη δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Τα δικα μας πουλια, μονο για τον υπνο πηγαινανε παντα στην κουζινα και δεν ειχαμε ποτε προβλημα.
 
μονο οταν ειναι τα σκευοι πανω στο ματι ειναι επικυνδινο ή και οταν ειναι ζεστα;
 
μονο οταν ειναι τα σκευοι πανω στο ματι ειναι επικυνδινο ή και οταν ειναι ζεστα;

Το teflon χρησιμοποιειται για την καλυψη των πατων των σκευων. Ειναι επικινδυνο οταν θερμανθει και το σκευος ειναι αδειο η εξατμιστει το νερο/υγρο και μεινει αδειο. Τοτε παραγονται τοξικα αερια που βγαινουν στην ατμοσφαιρα του χωρου. Επισης υπαρχουν και teflon free σκευη. :)
 
oyte να σιδερονουμε πρεπει στο ιδιο δωματιο που ειναι και τα πουλια😕...
 
μια ζευγαρωστρα για καναρινια ειναι πολυ μικρη για ενα κοκατιλ ακομα και για δυο εβδομαδες; Για τη καραντινα δηλαδη... Εχω ενα κλουβι για παπαγαλο αλλα πρεπει να του φτιαξω πατο...η ζευγαρωστρα θα ειναι βασανιστικη ετσι;
 
μια ζευγαρωστρα για καναρινια ειναι πολυ μικρη για ενα κοκατιλ ακομα και για δυο εβδομαδες; Για τη καραντινα δηλαδη... Εχω ενα κλουβι για παπαγαλο αλλα πρεπει να του φτιαξω πατο...η ζευγαρωστρα θα ειναι βασανιστικη ετσι;

Για τι διαστάσεις μιλάμε; Την απάντηση την έχεις δώσει μόνος σου 😉 Καλύτερα να φτιάξεις τον πάτο γρήγορα, για να είναι άνετο το πουλάκι.
 
απλα αν για καποιο λογο δεν μπορουσα να φτιαξω τον πατο εχω και τη ζευγαρωστρα... Ουτε το κλουβι αυτο ειναι μεγαλο αλλα ειναι αρκετα πιο ψηλο απο τη ζευγαρωστα και δεν θα τριβετε η ουρα στα καγκελα...
 
ο πατος ηταν ενας σκουριασμενος απο λαμμαρινα που μονο χαρτι μπορουσες να βαλεις... Τον πεταξα με το που μου εδωσαν το κλουβι... Τωρα ειδα ενα μελος που εχει 2 κοκατιλ σε μια ζευγαρωστρα και του γενισαν τωρα...η ζευγαρωστρα παντος ειναι πιο κοντη αλλα πιο μεγαλη σε μηκος οχι παρα πολυ αλλα ειναι πιο μεγαλη απο το αλλο κλουβι🙄
 
το κλουβι το εχει σε μια εικονα(θα το ανεβασω σε 1 λεπτο)προτιμω να προσπαθισω να φτιαξω ενα πλαστικο
 
Αγγελε εχω την εντυπωση οτι καπου οι δικοι μου πρεπει να εχουν φυλαξει αυτο στη φωτο. Ειναι καινουριο εντελως (το χρησιμοποιησα μονο για μεταφορα) και δεν προκειται να βαλω το Φοιβο ποτε ξανα εκει μεσα. Εαν το θελεις σου το δινω. Ειναι στρογγυλο βεβαια αλλα για 2 εβδομαδες μονο δε νομιζω να υπαρξει τοσο μεγαλο προβλημα.


Επιφυλασσομαι μονο σε περιπτωση που το πεταξανε διοτι εχει περασει πολυς καιρος...

Ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτι φαινεται. 😉
 

Συνημμένα

  • κλουβι.webp
    κλουβι.webp
    31,3 KB · Προβολές: 41
σε ευχαριστω πολυ ανεστη... Εχω ενα παρομοιο αλλα αλλα δεν χωραει στο διαδρομο που θα το εχω το βραδυ ενω τα αλλα ειναι ορθογωνια και θα τα βαλω πλατυ στο τοιχο, σε ευχαριστω πολυ
 
:Dαυριο θα εχω εναν κοριτσαρο! Ειναι σιγουρα θηλυκο γιατι ειναι περλε, αυτοι που το ειχαν δεν μπορουν να το φροντισουν πια οποτε θα ερθει στο σπιτι μας να κανει παρεουλα με τον ζορζακο και οτι αλλο προκιψει... Ευχαριστώ ανεστη γιατι εσυ μου τη βρηκες την κυρια!:D
 
Δεν χρειαζεται να με ευχαριστεις Αγγελε. Ισα ισα επειδη το πουλακι δεν περνουσε και πολυ καλα εκει απ'οτι καταλαβα, χαιρομαι μονο που θα παει σε καλα χερια τωρα και θα την αγαπανε. :)
 
Αντε με το καλο... Θα περιμενουμε και φωτογραφιες. Για τον ζορζ την πρωοριζεις;:D
 
Back
Top