Αναπαραγωγή Τέλος αναπαραγωγής για μένα φέτος

Για το θηλυκό και γενικά για όλα τα πουλιά... Τα πόδια δεν είναι ο απόλυτος δείκτης ηλικίας. Οπότε η ηλικία της παραμένει απροσδιόριστη.

Συμφωνώ με το Γιάννη, η epithol κάνει θαύματα...
 
γεννημένο το 2009
Μεγαλούτσικος ο αρσενικός.. Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση θηλυκό νεαρό σχετικά (2-3 ετών) να μην έχει πυρώσει και να μην έχει κάνει ούτε έστω ένα αυγό στον πάτο.. Είσαι σίγουρος ότι είναι θηλυκό? 😛
 
Χαίρομαι που επιμένεις.Από πέρσι τον Σεπτέμβριο που την έχω όχι. Μου την είχε χαρίσει ένας φίλος που την είχε σχεδόν 7 μήνες κ σε αυτόν από όσο ξέρω ούτε αυγο είχε κάνει ούτε είχε κελαηδήσει. Για αυτό υπολογίζω κ την ηλικία της στα 2-3 χρονια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Χαίρομαι που επιμένεις.Από πέρσι τον Σεπτέμβριο που την έχω όχι. Μου την είχε χαρίσει ένας φίλος που την είχε σχεδόν 7 μήνες κ σε αυτόν από όσο ξέρω ούτε αυγο είχε κάνει ούτε είχε κελαηδήσει. Για αυτό υπολογίζω κ την ηλικία της στα 2-3 χρονια
Άρα αυτό πρέπει να σε προβληματίζει.. Ή δεν είναι θηλυκό ή είναι μεγάλο σε ηλικία και πλέον δεν δεν κάνει αυγά ή έχει κάποιο ορμονικό πρόβλημα...
 
Προσπαθώ να βρω ένα άρθρο που είχα διαβάσει το οποίο αναφερόταν στην στειρότητα των πουλιών από τυχαίες διασταυρώσεις.
 
και γω θα ελεγα να τα αφησεις για φετος ακουγετε καυσωνας 18 με 22 ιουνιου γιατι να ρισκαρεις και να μην πας χαλαρα και καλητερα πρωετοιμασμενος του χρονου αρκει να μη σε παρει απο κατω ετσι;
 
Εισαι συγουρος για το φυλο των πουλιων;
 
Back
Top