Αναπαραγωγή Τα αυγά των σκουπιδιών

Όχι όχι πάντα έτσι ήταν. Απλά τα λευκά φτερά του παρέμειναν λευκά και μετά την πτεροροια. Δεν το περίμενα... :)
Α ναι; Μάλλον δεν παρατήρησα προσεκτικά και τις προηγούμενες φωτογραφίες του. Να σου πω την αλήθεια, εγώ το περίμενα ότι θα έμεναν έτσι! Πάλι καλά, γιατί κάνουν μια ωραία αντίθεση με το υπόλοιπο, σκούρο καφε-γκρι του πτέρωμα! Υπέροχος συνδυασμός! 🙂
 
Και τελικά μιλάμε για έναν κορίτσαρο σωστό γεννήτσαρο! Η Lucky Trash έχει μεγαλώσει, έχει αφρατέψει και έχει γίνει ένα μπαμπάτσικο κορίτσι με πολύ ισχυρό χαρακτήρα (από το αυγό φαινόταν! 😛 ) με υπέροχο λαμπερό φτέρωμα και εκφραστικά μάτια. Είναι η πιο τσαούσω μέσα στην κλούβα, μιας και θα πάει πάντα πρώτη απ όλους να φάει τη λιχουδιά και κανείς δεν τα βάζει μαζί της γιατί το συγκεκριμένο κορίτσι δεν κωλώνει πουθενά!

Θαυμάστε την να τρώει μπρόκολο και να ποζάρει ταυτοχρόνως!
rsz_116244061_1264475023647118_969031497_n.webp rsz_16295715_1264475100313777_1993635507_n.webp

*Συγχωρέστε για τις κουτσουλιές, την φώτο την τράβηξα λίγο πριν ξεκινήσω τη γενική! 😛
 
Μια ζουμερή κουκλάρα! Να την χαίρεσαι Αλίκη μου!
Σ ευχαριστώ πολυ Νίκο μου! :D

Πολύ όμορφή, αλλά και πολύ στρουμπουλή!
Θυμίζει gloster consort! Να την χαίρεσαι!
Είδες; Σ αυτή την ταράτσα βγήκε και ένα γκλόστερ 😀 ! Όλες οι κατηγορίες! Σ ευχαριστώ Γιώργο μου! :D
 
Back
Top