Γενικά Τα βασιλικά γκριζάκια μου

Υπεροχα πλασματα! Και η θυληκια οπως την περιγραφεις σας εχει κανει να χτυπατε προσοχη! Τον αρσενικο σκευτομαι που την εχει ολη μερα στο κεφαλι του και τον ζαλιζει 😛
 
Μόνο τον ζαλίζει; Ένα κάστανο του δίνει (με δισταγμό) του φουκαρά κ πάλι κινεί το κορμί να του το πάρει πίσω. Ενώ η ταιστρα είναι γεμάτη κάστανα.
Παρολαυτα όμως, του δίνει ( σπάνια αλλά του δίνει κ αυτή δεν είναι εντελώς γαϊδούριτσα)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Είναι η ώρα π σερβίρονται οι πρασινάδες :)
Και τα δυο γνωρίζουν την ώρα π θα μπω μέσα στη κλούβα να τα σερβίρω. Το κορίτσι μ έχει ήδη πιάσει την πιο ψηλή θέση κ περιμένει στήλη αλατος :). Το αγόρι όμως ταλαντεύεται :) πλέον κάθεται να τον σερβίρω δηλωνοντας μου σφυριζοντας την θέση του κ τις αγνες/φιλικές προθεσεις του :)
αυτο π ζητουςα από εκεινον κ κατέγραψε από τις πρώτες κιόλας ημερες ήταν κάθε φορά π νοιωθει άβολα με την παρουσία μου, μπορεί να πετάξει να πάει μέσα στο ασφαλές δωματιάκι τους. Εκεί μέσα ποτέ δεν τον «ενοχλώ» ποτέ δεν μπαίνω... Είναι μερος που γίνεται «αορατος» δεν τον κοιτάω καν... Καθαρίζω/πλένω καθημερινά τη κλούβα και εκεινος μεσα στο δωματιάκι ήρεμος με πούπουλο ανασηκωμένο μρ περιμένει να τελειώσω κ να φύγω :) Τώρα πια ομως Δεν πεταει κατευθειαν ούτε αγριευεται ούτε φοβάται πια :). Ειναι πολύ πολύ γλυκό πουλακι καλύτερο αντράκι δε θα μπορούσα να της βρω θαρρω :)
 
Πολύ καλό αυτό! Σε εμπιστεύονται χάρη φυσικά στην άρτια και ολοκληρωμένη φροντίδα που τους παρέχεις και στην αγάπη που τους έχεις! Ευχαριστιέσαι πιο πολύ το χόμπι μας όταν έχεις μία καλή σχέση με τα κατοικίδια σου! Μπράβο σου! 😉
 
Ακριβώς φιλε. Η πλειοψηφία έχει άγρια ημιαγρια ζευγάρια. Όταν τα επισκέπτονται Πριν καν μπουν στις κλούβες τους, τα πουλιά είναι μέσα στις φωλιές κρύβονται. Τα διαμαντάκια μ με έχουν μέσα κ εμένα σε όλο αυτο π έχουν χτισει κ είναι μαγεία ο κόσμος τους 🙂
το νόστιμο κ πιπεράτο κομμάτι είναι πως το όταν είμαστε και οι 3 μας όλοι μας έχουμε μια «απόσταση» μεταξύ μας. Όταν γινόμαστε η γίνονται 2 όμως εκεί βγάζουμε τις αδυναμίες μας 🙂
Βασίλισσα σε κάθε συνδυασμό πάντα η θηλυκιτσα 🙂
 
Αν την πιάσω τη ξεπουπουλιασω κ την πετάξω στη κατσαρόλα,🍳🍖🍗 θα φταιω;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

👹🦜
 
παντως ο αρσενικος κυριος. η μικρη τη κανει τον κρητη chef. μου αρεσαν πολη η ταιστρες σου. της εφτιαξες εσυ η υπαρχουν ετοιμες στο εμποριο

Η μικρή Εκτωρα την παρεξενευει όταν ξυρίζω το κεφάλι μ. Έρχεται κ με δαγκώνει απαλά. Και Θέλει να έρθει κ στον ωμο αλλά ξέρει ότι δεν την αφήνω. Οι ταιστρες σκεφτόμουν ακριβως τέτοια πατέντα να κατασκευασω ο ιδιος αλλά τις βρηκα Αγγλία κ τις βούτηξα :)
[automerge]1550687936[/automerge]
Και όλος ο χώρος καταπληκτικός... ένα κοκατιλάκι έχω και ζήλεψα :)

Σε ευχαριστώ θερμα Γιώργο. Εσένα ο Σπυράκος είναι αρχηγός. Συνέχεια έξω. καλύτερο «κλουβί» έχεις εσυ 😜
 
Γιατί έχει τον αντρα της παραδίπλα. Κάθε φορά που της επιτρέπω να έρθει «κοντά» μου, το μπερδεμένο ανθρωποκεντρικό μυαλουδάκι της (είναι ταισμενη στο χέρι με κρεμα η μικρούλα μ), νομίζει πως «επέστρεψα». Θα περάσουμε τη κόκκινη γραμμή έτσι και θα επιτίθεται μετά στο αγόρι μας. Είναι δικη του πια Γιώργο οχι δικη μ 😞
Επιπλέον μας κοιτάει κ το αγόρι όπως βλέπεις. Βλέπει τη σχέση μας. Αν δει χάδια κ ωμους δεν θα του αρέσει καθόλου, θα ζηλέψει θα με κατηγοριοποιήσει με μάτι δυσάρεστο. Και όταν μετά θα βατευει (σε λίγες μέρες) θα μπαίνω μετά για να σερβίρω πρεσιναδεσ Αλλά
Κ να καθαρίσω με καπέλο γιανα μη μ κόψει
 
Back
Top