Γενικά Τα βασιλικά γκριζάκια μου

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Καλησπέρα από εμάς εδώ, παιδιά 🙂
Λένε ο έρωτας πως ΔΕΝ κρύβεται 🙂
 
@Vasia24 @ektoras 500 σας ευχαριστούμε κ οι 3 μας :)

Θα πάμε λιγο πίσω στις γεννες παιδιά μια κ θα αλλάξουμε σπιτικό. Δε μπορώ να τα βλέπω σε αυτο το κλουβί αλλο πια ☹. Το έχω σχεδόν τελειώσει, το έχει επισης συνηθίσει το μάτι τους (το ειχα εδώ και 2 μήνες λίγα μέτρα πιο πέρα απλά να το βλέπουν), τώρα μια προέκταση μ μένει μόνο να κάνω με ένα πριβέ χώρο κ θα τα αμολησω μέσα όταν νοιωσουμε παντελως άνετα :)
 
Καλημερα από εμάς εδώ παιδιά :)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
αυτο ειναι το πριβε δωματιο αν καταλαβα καλα που μας ειχες ενημερωση οτι ετοιμαζης' μπραβο πολη ωραιο και ωραια δουλεια' πραγματικα τους λατρευης μπραβο' πες μας και τις διαστασεις ετσι για να εχουμε μια εικονα η μια εξωτερικη ληψη'
 
Μόλις τελείωσα το λούστρο :). Το δωμάτιο είναι στο 1,65 ύψος 1,30 πλάτος κ 1 μετρο μήκος. Το υπολοιπο κομμάτι είναι πολύ μεγαλύτερο :).
Παιδευόμαστε λίγο γιατί το δωμάτιο το έφτιαξα Πέμπτη βράδυ κ δεν το είχαν δει κ τσιτωσαν λίγο. Και σίγουρα τους λείπει κ η φωλιά (ετοιμάζονταν για γεννα). Με το υπολοιπο Κλουβί τα πάμε περίφημα :) πετάμε μέσα κ το εξερευνούμε Όλο.
Αυτες τις 3 μερες τα εκπαιδεύω ( κυρίως το αγόρι μας) να ανοίγω πόρτα για να καθαρίσω κ αυτά να πετανε μέσα στο δωμάτιο. Πανέξυπνα πλάσματα Εκτωρα. Από τη Δεύτερη ημέρα κ το έμαθαν ήδη το προγραμμα μας :).
 
Έδω χαρές τα Διαμαντάκια μ :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Και εδώ μαθαίνουμε τη σκεπή :)

Είμαι κ εγώ μέσα μαζί τους από τη πρώτη νύχτα (μέχρι τις 03 τα ξημερώματα τη πρώτη νύχτα μέσα κ εγώ να ηρεμήσει το κορίτσι να μη μου πιέζεται)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Την καλησπέρα μου! Είναι πολύ όμορφο και φοβερό όλο αυτό που δημιουργείς για τους φτερωτούς σου φίλους! Θερμά συγχαρητήρια! Σίγουρα θα το ευχαριστηθούν και με το παραπάνω! Καλή σας συνέχεια! 👍
 
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ φιλε μ :) δεν έχω τελειώσει, είναι πολλά αυτά π θέλω να κάνω μέσα/έξω.

Έξω στο κουτί μόλις περάσω κ δεύτερο/ τρίτο χέρι λούστρο θέλω να βαρεσω ένα stencil πάνω. Το σχέδιο είναι υπό σκέψη ακόμα.

Θέλω επισης να ράψω σε μοδίστρα κουβέρτες συνθετικές με ένα αντιανεμικό υφασμα κ να το εφαρμόσω κ να τους το μάθω σιγά σιγά για να είμαστε έτοιμοι το Δεκέμβρη, με το κρύο. Θέλω να μάθουν τα φύλλα για κάλυμμα π έχω ετοιμάσει, θέλω να μάθουν να πλένονται με βρόχινο νερό, να πηγαίνουν να πλένονται όταν βρέχει δηλ, θέλω επισης κ αλλά καθίσματα μέσα
Θέλω γλάστρες μέσα έξω, ίσως καποιο αναρριχώμενο φυτό επισης... Πολλά τα θέλω δηλ
 
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ φιλε μ :) δεν έχω τελειώσει, είναι πολλά αυτά π θέλω να κάνω μέσα/έξω.

Έξω στο κουτί μόλις περάσω κ δεύτερο/ τρίτο χέρι λούστρο θέλω να βαρεσω ένα stencil πάνω. Το σχέδιο είναι υπό σκέψη ακόμα.

Θέλω επισης να ράψω σε μοδίστρα κουβέρτες συνθετικές με ένα αντιανεμικό υφασμα κ να το εφαρμόσω κ να τους το μάθω σιγά σιγά για να είμαστε έτοιμοι το Δεκέμβρη, με το κρύο. Θέλω να μάθουν τα φύλλα για κάλυμμα π έχω ετοιμάσει, θέλω να μάθουν να πλένονται με βρόχινο νερό, να πηγαίνουν να πλένονται όταν βρέχει δηλ, θέλω επισης κ αλλά καθίσματα μέσα
Θέλω γλάστρες μέσα έξω, ίσως καποιο αναρριχώμενο φυτό επισης... Πολλά τα θέλω δηλ
Δεν το φαντάστηκα ότι θα απαιτούνταν αρκετή δουλειά και λεπτομέρεια ακόμα. Φοβερό και πολύ ενδιαφέρον! Χαρά στο κουράγιο σου και πολλά μπράβο!

Και να ξέρεις πάντα ότι... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει! 😉
 
Πανέξυπνο το αγόρι μας παιδιά :)
Από τη δευτερη ημέρα, έχει καταλάβει τι του ζητάω όταν μπαίνω μέσα στη κλούβα. Έτσι ξεκινήσαμε,τώρα πια πετάει κατευθειαν κ πάει στα κλαδια :) αγριο πουλακι αλλά πανέξυπνο κ συνεργάσιμο :)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
:) 🙂

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Έχεις δικιο Βάσια, είναι... σκεφτόμουν να την κόψω. Η να βάλω ποδαράκια κ στα αλουμίνια ώστε να καθαρίζω με το λάστιχο να μη χρειάζεται να μπαίνουμε...
Αν έφτιαχνα προθάλαμο θα έκοβα πολύ από το χώρο τους μέσα δυστυχως αλλά
Κ από Το χώρο της βερεντας. στοιβάζω & ξύλα το χειμώνα κ δε μ βγαίνουν τα τετραγωνικά ☹. Το κορίτσι με το π ανοίγω είτε στέκεται στήλη αλατος είτε έρχεται πάνω μ. Δε με φοβίζει εκείνη... Το αγόρι σε λίγες μέρες θα πηγαίνει μέσα στο δωμάτιο τους, προτού ανοίξω κ θα περιμένει να τελειώσω για να επιστρέψει στις ταιστρες :) είναι πανέξυπνα πλάσματα :)
 
Αυτός ο σάλτος, με τρελαίνει :) 😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Χτες με τη βροχούλα :) Απολαύσαμε τη βροχη παιδιά, πλύθηκαμε όλοι Μας με βρόχινο νερό κ χάζεψαμε παρέα τόσο όσο, το ουράνιο τόξο :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Αυτά παθαίνει ο φουκαράς αν προσπαθήσει να της κάνει (έστω για πλάκα) το κοκοράκι :)
Κυρίαρχο πουλακι το διαμαντάκι μ πρέπει όλοι να της βαράμε προσοχη...
καλημέρες στο φορουμ
 
Back
Top