Γενικά Τα βασιλικά γκριζάκια μου

😀 ναι. Ποτέ δεν τρώει πρώτος όμως. Ποτέ. Δεν προλαβαίνω να ανοίξω τις ταιστρες έχει ήδη έρθει να δει τι έχει το μενού. Πάντα πρώτη δοκιμάζει κ πίσω ο φουκαράς την περιμένει. Τοποθέτησα έτσι τις ταιστρες γιατί θα έχτιζε κυριαρχία στη μπροστινή τριάδα ειμουν σίγουρος. Τη δικη της 3Αδα πάντα γεμίζω πρώτα, εβαλα άλλη μια όμως ακριβώς δίπλα, για το αγόρι μας, αλλά όσες κ να βάλω θα βρει τρόπο να της κάνει όλες δικές της. Μου βγήκε «τέτοια»,τι να την κάνω; Να την πετάξω στο τηγάνι; Μπα ωμή θα την γευμάτισω
 
Mπορεί να έχουν "διαφορά μεγέθους" αλλά απ' οσα λες παρατηρώ ότι αντιδράει όπως ακριβώς η δικιά μου. Ακόμα κι όταν πάρω στο χέρι τον μικρό να του δώσω κάτι, παρατάει ότι κάνει και τρέχει τεντώνοντας τον λαιμό να δει "τι έχω στο χέρι μου". Με το φαγητό ίδια φάση, να του το φάει μέσα από το στόμα. Ισως τελικά πρόκειται και σε αυτή την περίπτωση για "παιγνίδι κυριαρχίας" ποιός ξέρει.
 
Απιστευτα πουλια και προσωπικοτητες! Να σου ζησουν και πολλα Συγχαρητηρια για ολα αυτα που εχεις 'κατασκευασει' - αναμφιβολα σου αξιζουν πολλα Μπραβο!

Να εισαι παντα καλα και να τα χαιρεσαι!
 
Απιστευτα πουλια και προσωπικοτητες! Να σου ζησουν και πολλα Συγχαρητηρια για ολα αυτα που εχεις 'κατασκευασει' - αναμφιβολα σου αξιζουν πολλα Μπραβο!

Να εισαι παντα καλα και να τα χαιρεσαι!

Σε ευχαριστώ θερμά φιλε :) αλλά δε γινόταν κ διαφορετικά :) τα παίρνουμε από τους γονεις μικρά πολύ μικρά, τα ταΐζουμε στο χέρι με κρέμες, τα μεγαλώνουμε, τα κανακεύουμε, τους κόβουμε κ τα φτερά, ζευγαρώνουν κ μαζί μας, τα βασανίζουμε κατά τη γνώμη μ πολύ αυτά τα ζωντανά. Κ όλο αυτο το παθαίνουν επειδή μιλάνε πολύ ☹ Δέθηκε πολύ πολύ μαζί μ αυτο το διαμαντάκι μολονότι πρόσεχα πολύ πως την μεταχειρίζομαι. Της έφερα το αντράκι αυτο να τοχει παρεάκι και να δεθεί με αυτο ετσι ώστε να ΜΗΝ ζευγαρώσει μαζί μου :). Αυτά τα φουκαριαρικα όλη μέρα σε θέλουν δίπλα τους, δε γίνεται ερχονται στρνοχωριες μεγάλες στην ενηλικίωση.

Ελα μ όμως που είναι λίγο ελεύθερων ηθών και μας θέλει και τους 2 😛και Δεν της τοχα 😛
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Ξεκίνησε πάλι, την τραβάει κοντά του. Έτσι ακριβως μ την «κλέβει» καθε φορά ο μπαγασακος :). Μπροστά μου και με κοιτάει κιόλας 🙂 . Δικιά σου είναι, δε σου την πειράζω ξανα, του λέω 🙂
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Εδώ και 2 μήνες, προσπαθώ να πλύνω τα πουλιά, στο νέο τους σπίτι. Μάταια ομως. Είχα στο μυαλό μ κάθε φορά που αρνιούνται ότι δεν νοιωθουν άνετα ακόμα ☹. Δυο εβδομάδες πίσω, το αγόρι με άφησε κανονικά κ τον έπλυνα το κορίτσι όμως οχι ☹. Χτες όμως με άφησε κ αυτο :) χαρηκα τόσο πολύ που την έβαλα μέσα στο σπίτι (μου το ζητάει καθημερινά αλλά δεν της κάνω το χατήρι). Ως επιβράβευση λοιπόν μπήκαμε σπίτι και αρχίσαμε να κάνουμε πτήσεις :)
Καλημερα στο φόρουμ :)
 
Μεγάλες αλήθειες Vasia :) δε το κανακευω το κορίτσι ομως καθόλου παρά μόνο με τα μάτια μ. Εχτέ κατά χαρήκαμε και οι 2 τη βόλτα μας αυτή :). το αγόρι όμως δε νομίζω ότι «ευχαριστιέται» το δεσιμο π έχω με το κορίτσι του. Του «κλέβω» το κορίτσι κάθε φορά και θεωρω ότι αυτο το δεσιμο θα το πληρώσω στο εγγύς μέλλον. Υπάρχει βέβαια κ η πιθανότητα να εξελιχθεί σε ένα «τρίγωνο» αλλά με τον τρόπο που μας κοιτάει το αμφιβάλω. Ο χρονος θα μας πει :)
 
Είναι πουλακι ταισμενο μεγάλωμενο από τους φυσικούς γονείς του :). Τον έχουμε γλυκάνει στα χρόνια π πέρασαν αλλά έχουμε πορεία μπόλικη ακόμα. Όμως, δε τολμάω να τον πλησιάσω σταματά να αναπνέει το κορίτσι, αφοσιώνεται μη τύχει κ εισπράξει καμία γλυκιά κουβέντα ο φουκαράς. Αν την κάνω να ζηλέψει, αυτός θα τη πληρώσει μετά. Άσε μόνα ζυγά δικά της είναι 🙂
 
Άσε μόνα ζυγά δικά της είναι 🙂
Σας έχει καβαλήσει δυο αρσενικά μου φαίνεται :)
O δικός μου περιμένει να στεγνώσει το κλουβί και κάθεται στο σταντ της... 😛
 
Back
Top