Αναπαραγωγή Τα κοκατιλ μου ζευγαρωσαν, τι να κάνω τωρα;

καλημέρα, μήπως έχει χτυπήσει το ποδαράκι της και θέλει κάπου να ξεκουράζεται;
 
έχω ένα θηλυκό Lovebird που τα βράδια κοιμάται σε μια άδεια ταίστρα έτσι της αρέσει γι' αυτό την άφησα και άδεια. το γεγονός πως έμεινε όμως όλη μέρα είναι κάτι που πρέπει να το παρακολουθήσεις. υπάρχει περίπτωση να έχει αυγό και να ζορίζεται;
 
έχω ένα θηλυκό Lovebird που τα βράδια κοιμάται σε μια άδεια ταίστρα έτσι της αρέσει γι' αυτό την άφησα και άδεια. το γεγονός πως έμεινε όμως όλη μέρα είναι κάτι που πρέπει να το παρακολουθήσεις. υπάρχει περίπτωση να έχει αυγό και να ζορίζεται;
Να βαλω την φωλια δηλαδη παλι;
 
αν δεν παρατηρείς κάτι άλλο περίεργο στην συμπεριφορά της, άδειασέ την και επίτρεψέ της να κάθεται. κοίταξε μήπως έχει κάνει κανένα αυγό μέσα
 
το μονο που παρατηρησα καθε 15 λεπτα κελαηδαει τρεις φορες συνεχιζεται αυτο καθε 15 λεπτα ενω παλια δεν εβγαζε ουτε φωνη
 
δεν εχει αν βρω ομως τι να κάνω;
φωλιά μην της βάλεις, δεν θυμάμαι, νομίζω σ' εσένα δεν είχε συμβουλεύσει κάποιος να την αφήσεις να κλωσσήσει 5-6 μέρες και μετά αφαίρεσέ το. όπου το κάνει το αυγό
 
απ' οτι ξερω παντως οταν εχουν αυγο να γεννησουν οι κουτσουλιες αλλαζουν, γινονται μεγαλυτερες και πιο υδαρες, κι εμενα η κικη οσο εκανε αυγα εκανε περιεργες κοτσιλιες
κοιτα αν ειναι φουσκωμενη η κοιλια της, αν ειναι φαινεται αρκετα
 
και αυτό που σου είπε ο vasilakis13 ισχύει, επίσης το σπανάκι πρέπει να το πλένεις πολύ σχολαστικά και να το αφήνεις αρκετή ώρα σε ξυδόνερο, το στεγνώνεις καλά και μετά το προσφέρεις. μην δώσεις δυο τρεις μέρες χορταρικά και παρακολούθησέ την στενά
 
Back
Top