Γενικά Τα νέα μου μωράκια Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Georgina

PB Supporter
Εγγραφή
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
6.134
Πόλη
Αθήνα
Νομιζω πως έσπασα καθε ρεκόρ υπομονης... Και δικαίως ανταμείφθηκα μετα από 30 χρόνια αναμονης!:D

Εχοντας απο μικρό παιδι κοινά παπαγαλάκια, δεν ειχα ποτε την χαρά να έχω ενα μωρό παπαγαλάκι. Φέτος αξιώθηκα να δώ και εγω το πρώτο μου μωρό απο το αγαπημενο μου ζευγαράκι.
Η Σίσσυ μου ( κίτρινη λουτίνο) και ο Φοίβος-Απολλώνας μετα απο μια όμορφη και περιπετειώδης σχέση, καταφεραν να αποκτήσουν το πρωτο τους και μοναδικό μωρό ( μεχρι τώρα). Η Σίσσυ μου είναι πολύ υπερπροστατευτική με το μωρό τους και καθε φορά που πλησίαζε καποιος την φωλιά, επεφτε συναγερμός απο τον αρσενικό και εβαζε την σειρήνα τοσο δυνατα που δεν μπορουσα να ρίξω ουτε κλεφτή ματια. Επιτέλους μετα το πέρασμα αρκετών ημερών καταφερα να βγαλω μερικές φωτογραφίες. 🙂

Το ξέρω οτι είναι πανασχημούλικο, αλλα όπως η κουκουβάγια το βλέπω για το πιο χαριτωμένο τερατάκι στον κοσμο!
 

Συνημμένα

  • πουλάκια 09 137.webp
    πουλάκια 09 137.webp
    41,2 KB · Προβολές: 869
  • πουλάκια 09 136.webp
    πουλάκια 09 136.webp
    33,3 KB · Προβολές: 618
Εγω γιατι το βλεπω πανεμορφο; 🙄

Αν βγει θηλυκο να γινω νονος;:DΠροτεινω το Τινκυ..
 
Τζωρτζινα να σου ζησει!
Οχι γιατι ειμαι badgerigarομαμα😛, οχι γιατι τα εχω αδυναμια😛, απλα γιατι ειναι αληθεια:D ειναι ενα πανεμορφο κουκλακι!
 
ειναι κουκλακι! Να σου ζησει!φανταζομαι ο μικρος θα εχει ξετραλαθει απο τη χαρα του!
 
να σου ζησει τζωρτζινακι μου! Νατο χαιρεσαι αλλα περισσοτερο και απο εσενα οι γονεις του που και αυτοι θα το περιμενανε τοσο:)
 
Τζωρτζινα να σου ζησει το μικρο καραφλουλι και πανεμορφο μωρακι! Να του δωσεις ενα φιλακι στη μικρη του φαλακριτσα! Ειναι τρισχαριτωμενο! Να το δεις να μεγαλωνει και να περασετε ομορφες στιγμες μαζι!
 
Αντε... Και σε ειχαμε 😉πιστεψει... Πολλες κουκουβαγιες εχει η παρεα!Φτου σκορδα του.:)Να το χαιρεσαι! Ειναι τοσο ομορφο, γλυκο και ανυπερασπιστο ετσι γυμνουλι. Ενα φιλακι στο... Κ.λακι του! 😛
 
Να σου ζήσει, τώρα που έκαναν την αρχή
δεν θα τους σταματάς...

Φιλικά, Γιάννης
 
. Να το χαιρεσαι Τζωρτζινα μου!

Η υπομονη σου ανταμειφθηκε με αυτο το γλυκυτατο πουλακι!
Με το καλο στο κλαρακι του και στο δαχτυλακι σου και ΠΑΝΤΟΥ!
 
Χαλάλι του η μακροχρόνια υπομονή σου Τζωρτζίνα μου! Είναι γλυκύτατο! Να σου ζήσει και να χαρείς άπειρες στιγμές παιχνιδιού και συντροφικότητας μαζί του! 🙂
 
Και εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκουλι! Να σας ζήσει Τζωρτζίνα! Άντε, και τώρα που παίρνει φόρα το ζευγάρι καλή τύχη και με την επόμενη γέννα!
 
Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας! Είναι πράγματι εκπληκτικό πως ενα τόσο δα μικρό πλασματάκι μπορεί να δώσει τοσο μεγάλη χαρά!

Ηδη έχει αρχισει να μεταμορφώνεται το μικρό ασχημοπαπάκι μου σε ενα πανέμορφο "κυκνάκι"... Καμαρώστε το...
 

Συνημμένα

  • To moro megalose 017.webp
    To moro megalose 017.webp
    19,1 KB · Προβολές: 250
  • To moro megalose 015.webp
    To moro megalose 015.webp
    39,5 KB · Προβολές: 226
  • To moro megalose 021.webp
    To moro megalose 021.webp
    25,7 KB · Προβολές: 373
Back
Top