Γενικά Τα νέα μου μωράκια Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ωραια θα περιμενουμε να τα δουμε και πιο μεγαλουτσικα!

Καλο καλοκαιρι να χουμε και να χουνε κι αυτα!
 
Είναι κουκλάκι, να σου ζήσει! Τα Budgie είναι τα πιο όμορφα πτηνά στον κόσμο, οπότε εγώ προσωπικά το βλέπω αγγελούδι!
 
Τελικα το μικρουλι τι ηταν, αγορακι ή κοριτσακι;



Πανεμορφο το μικρο! Να σου ζησει και να το χαρεις! Πραγματικα παει να αποκτησει υπεροχους χρωματισμους και απο οτι φαινεται, αν και ειναι αρκετα νωρις, πρεπει να ειναι κοριτσακι. Ενημερωσε με αν επεσα μεσα οταν θα ειναι πλεον εμφανες σε παρακαλω...
Τελικα τι ηταν το μικρουλι; Αγορακι ή κοριτσακι;
 
Εχω κι εγω την ιδια απορια. Τι βγηκε τελικα Τζωρτζινα;

Το εχεις κανει ζευγαρι με τον Μεγα;:D
 
Τελικα το μωρο έγινε αγοραρος! Ειναι ενα πανεμορφο αρσενικο το οποιο θα το βαλω σε φωτογραφιες να το δειτε πως μεταφορφωθηκε σε κυκνακι.

Παραδοξως ολα τα πουλάκια και αυτα που κρατησα και αυτα που εδωσα είναι αρσενικα...😱
 
ευχομαι την επομενη αναπαραγωγικη σεζον να υπαρχει περισσοτερη ισορροπια ως προς το φυλο των απογονων! Περιμενουμε φωτο, ανταξια ενος τζεντλεμαν!
 
Nα 'μαι και εγωωω... Δείτε τα μουστακια μου πόσο μεγάλωσαν... Ιδιος ο μπαμπάς μου θα γινω... Δείτε και το πρώτο μου αδερφάκι 😉 Κοιτάξτε πόσο αγαπημενα είμαστε... Καθολου δεν μας χαλασε που μείναμε όλοι οι Μπακουραιοι!
 

Συνημμένα

  • Oκτωβριος 09 024.webp
    Oκτωβριος 09 024.webp
    18,5 KB · Προβολές: 122
  • Oκτωβριος 09 025.webp
    Oκτωβριος 09 025.webp
    23,7 KB · Προβολές: 116
  • Oκτωβριος 09 027.webp
    Oκτωβριος 09 027.webp
    26 KB · Προβολές: 115
  • Oκτωβριος 09 093.webp
    Oκτωβριος 09 093.webp
    37,1 KB · Προβολές: 126
Καθολου δεν τους χαλασε βλεπω:Big Grin:

Το μονο που λειπει τωρα ειναι δυο ωραιες κοπελες για τους κυριους.:D
 
Αχ, ένα συννεφάκι! Πανέμορφο είναι Τζίνα μου, όχι ότι το άλλο πάει πίσω, αλλά το μπλε είναι το χρώμα μου! Να τα χαίρεσαι και να είναι πάντα γερά και σκανδαλιάρικα!
 
να το χαιρεσαι!
εισαι πολυ τυχερή ! Μπραβο Τζωρτζινα!
 
Όλα τους είναι κουκλιά... Να σου ζήσουν τα σκατούλικα... Όμως έχω μια απορία. Στα γαλάζια, γιατί του ενός η ίριδα ήταν μαύρη και στο άλλο άσπρη;(χρυσοάσπρη)
 
Αν αναφερεσαι στο πιο πρόσφατό μου ποστ, τα γαλαζια μπατζακια είναι το ιδιο πουλάκι. Το γαλαζιο και το πρασινο είναι αδερφάκια απο διαφορετική γέννα. Αν οχι, γραψε μου σε πιο ποστ αναφερεσαι για να σου εξηγησω
 
Στο προηγούμενο από το τελευταίο σου ποστ... (συγνώμη αν δεν έγινα πολύ συγκεκριμένη ), που είναι τα 2 γαλάζια μαζί και καθαρίζονται...
 
Εμένα μ'αρέσουν και τα δύο, και το θαλασσί & το πράσινο και οι αποχρώσεις - συνδυασμοί τους! Κουκλάκια είναι!
 
Τελικα επεσα εξω στην εκτιμηση μου οτι ηταν κοριτσακι, λαθη γινονται δεν ειμαι δα και ειδικος...χαχα...😀!:D
 
Κωσταντινα μου αν εννοεις τις φωτογραφιες στο ποστ#70, εκει το μικρο που βλεπεις με τον ροζ χαλινό, τα ολομαυρα ματια, και το κιτρινο ραμφος, ειναι το ιδιο παπαγαλακι με το προσφατο ποστ που γραφω οτι εγινε αρσενικο. Το άλλο παπαγαλάκι με την λευκη ιριδα και τον γαλαζιο χαλινο είναι ενα ενηλικο αρσενικο παπαγαλακι τουλαχιστον 4 ετων.:)
 
Back
Top