Γενικά Τα νέα μου μωράκια Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τι χρωμα θα γινει; Γκριζο-μπλε; Ειναι κουκλακι! Αλλα αυτα τα ματακια ειναι το καλυτερο!
 
Ποσο μεγαλωσε! Με το καλο και στο κλαρι! 🙂 Ηταν, ειναι και θα γινει, ακομα πιο ομορφο! (Με αυτους τους γονεις, ποιος μπορει ν'αμφιβαλλει;😛)
 
Πρώτη φορά βλέπω τόσο μικρό παπαγαλάκι! Τέλειο!
Αλήθεια Τζωρτζίνα γιατί τα προηγούμενα χρόνια δεν είχες γεννητούρια και είχες φέτος πρώτη φορά; Τα παπαγαλάκια δεν είναι δύσκολα στην αναπαραγωγή απότι έχω ακούσει.. Τι άλλαξες φέτος;
 
Αργησα είναι αλήθεια, αλλα πρώτη φορά έχω ένα υγιές ζευγάρι και η ενημέρωση είναι πιά τοσο εύκολη... Με πολύ διαβασμα, την συμπαράσταση απο μερικους καλους φίλους που βοηθησαν στα δυσκολα 😉 και πολύ τυχη... Νατο το μωρό... 😀

Τα προηγούμενα χρόνια ουτε γνωσεις, ουτε εμπειρία διέθετα. Δεν ειχα παντα πουλιά διαφορετικού φύλλου, αλλοτε ήταν μονο ενα, άλλοτε δεν ηταν υγιή, αλλοτε δεν εκαν απροετοιμασία, άλλοτε δραπετευαν απο το κλουβι, αλλοτε ειχα απώλεις απο αρπακτικά...☹ Ομως η αναμονη άξιζε τον κόπο!
 
Δείτε το σήμερα στην πρώτη του βόλτα! Ακομα δεν βγηκε απο τα αυγό άρχισε να γυρίζει... 😀

Οσο πάει και μοιαζει περισότερο στην μπαμπά του.. Και γαλάζιος κα κεφάλας! Και απο πατούσα... Μαλλον απο καποιον μπασκετμπωλίστα πήρε!
 

Συνημμένα

  • !!!!!!!!!!!!!!!!! 063.webp
    !!!!!!!!!!!!!!!!! 063.webp
    19,9 KB · Προβολές: 170
  • !!!!!!!!!!!!!!!!! 064.webp
    !!!!!!!!!!!!!!!!! 064.webp
    17,2 KB · Προβολές: 159
  • !!!!!!!!!!!!!!!!! 067.webp
    !!!!!!!!!!!!!!!!! 067.webp
    19,3 KB · Προβολές: 164
  • !!!!!!!!!!!!!!!!! 065.webp
    !!!!!!!!!!!!!!!!! 065.webp
    18,9 KB · Προβολές: 171
  • !!!!!!!!!!!!!!!!! 070.webp
    !!!!!!!!!!!!!!!!! 070.webp
    54,9 KB · Προβολές: 188
Yπεροχο ειναι το υπερδραστηριο μικρο σου. Δωστου ενα φιλακι απο μενα.:D
 
Aπιθανος ο μπεμπης! :D
Η τελευταια φωτογραφια που εβαλες ειναι καταπληκτικη!:D
Εχει καμουφλαριστει τελεια αναμεσα στα αγαλματακια! :D
 
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας! Ειμαι μια ευτυχισμένη χαζομαμά!:D

Το μωρό μεγαλώνει και καθε μέρα ομορφαινει... Μεταμορφώνεται με απιστευτους ρυθμούς... Οι συμπάσχοντες με καταλαβαίνουν! Δειτε ποσο μεγάλωσε η ουρίτσα του! 🙂
 

Συνημμένα

  • metamorfosi 004.webp
    metamorfosi 004.webp
    20,8 KB · Προβολές: 177
  • metamorfosi 005.webp
    metamorfosi 005.webp
    38,5 KB · Προβολές: 159
  • metamorfosi 007.webp
    metamorfosi 007.webp
    27,2 KB · Προβολές: 169
Εγω σε καταλαβαινω Τζινα..:D

Δωσε του ενα τεραστιο φιλακι στην χνουδωτη πλατουλα του... (εγω εκει φιλαω το δικο μας μικρο)

Τα χρωματα του ειναι υπεροχα και προβλεπω οτι θα γινει ενα κουκλι...
 
To ασχημοπαπο που γινεται κυκνος! Τζωρτζινα αρχιζουν και φαινονται τα χρωματα στην ουρα του! Και απ'οτι φαινεται θα κανει υπεροχους χρωματισμους!
 
Τι κουκλί είναι αυτό;Και πως μεγάλωσε... Να σου ζήσει Τζωρτζίνα! Δώστου κι απο μένα ένα φιλάκι please!
 
Κάθε μέρα και πιο όμορφο! Είναι καταπληκτική εμπειρία να το βλέπεις να σχηματίζεται σιγά σιγά! Είσαι πολύ τυχερή Τζωρτζίνα! 🙂
 
Back
Top