Γενικά Τα νέα μου μωσαϊκά καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να σου ζήσουν Νίκο. Εννοείται πως μετά το βάψιμο θα περιμένουμε νέες φωτογραφίες να τα καμαρώσουμε στα κόκκινα. Καλή συνέχεια.
 
Να εισαι σιγουρη Παναγιωτα αυτή είναι σημερινη 21 ημερων και εκανε και το πρωτο αυγο της δευτερης γενας σημερα.
 
Πανέμορφα...
Να σου ζήσουν.
Κρίμα που δεν έγραψες δυο λόγια να μας δόσεις περισσότερες λεπτομέρειες όπως ηλικία κλπ.
 
Τι όμορφα! Και μένα έτσι θα είναι σε λίγο καιρό τα μωσαικάκια μου! Να τα χαίρεσαι! Να σου ζήσουν οι 3 χάριτες! :D
 
Φτου φτου κουκλάκια τα νεαρά, να σου ζήσουν!
 
Πανέμορφα...
Με το καλό και αυτόνομα... στο κλουβί τους.
28 ημερων σημερα, τρωνε κανονικα και σε κανα 2-3 μερες πανε σε δικο τους κλουβι.
Προσοχή στη βαφή τους. Για να γίνουν τέλεια!
 
Πρωτη φορα βαφω, ευχομαι να μην τα κανω πρασινα :D... Ενα πραγμα που δεν εχω καταλαβει είναι λενε να μην βαλουμε χρωστικη μεχρι να περασουν της 42 ημερες για να μην βαφουν λαθος το καταλαβαινω αυτό, στην πτεροροια τι γινεται που πρεπει να δινουμε χρωστικη προτου ξεκινησει η πτεροροια δεν βαφονται λαθος;
 
Πρωτη φορα βαφω, ευχομαι να μην τα κανω πρασινα :D...
Καλή επιτυχία... Βήμα βήμα... ρωτάς και πράττεις...

στην πτεροροια τι γινεται που πρεπει να δινουμε χρωστικη προτου ξεκινησει η πτεροροια δεν βαφονται λαθος;
Να εύχεσαι να συμπέσει η πτερόρροια η κανονική με την πτερόρροια του τριμήνου...
 
Πρωτη φορα βαφω, ευχομαι να μην τα κανω πρασινα :D... Ενα πραγμα που δεν εχω καταλαβει είναι λενε να μην βαλουμε χρωστικη μεχρι να περασουν της 42 ημερες για να μην βαφουν λαθος το καταλαβαινω αυτό, στην πτεροροια τι γινεται που πρεπει να δινουμε χρωστικη προτου ξεκινησει η πτεροροια δεν βαφονται λαθος;
ΟΙ απαντήσεις θα δωθούν στην συνάντηση σε λίγες μέρες. Είναι απλές αλλά θέλουν μια μικρή ανάλυση. 😉
Υ. Γ Μια χαρά θα τα "βάψεις"!
 
Καλησπέρα σημερα το πρωι σκασανε 2 αυγα και τωρα το απόγευμα αλλα 2 ειχα και την χαρα να τα δω να βγαινουν από το αυγο αυριο περιμενω και το 5, φωτο δεν εβγαλα αυριο αν τα βρω βολικα.
 
4 στα 5 ! Μεγάλη επιτυχία! Μπράβο! Αντικατέστησες τα αυγά ή έσκαγαν ένα κάθε μέρα;
 
4 στα 5 ! Μεγάλη επιτυχία! Μπράβο! Αντικατέστησες τα αυγά ή έσκαγαν ένα κάθε μέρα;
Σε αυτή την γεννα τα αντικατεστησα και τα επεστρεψα στο τεταρτο αυγο στην πρωτη γεννα όμως όχι γιατι δεν ηξερα πως θα αντιδρασει η θηλυκια είναι η πρωτη φορα που γενναει το συγγεκριμενο πουλι.
WP_20160524_008.webp
 
Πολύ όμορφο το κορίτσι σου! Να το χαίρεσαι!

Αλλά άλλαξε και τα κλαδάκια τους για το καλό των ποδιών τους! 😉 Προτίμησε αυτά:
_________________4e7e2107d1caf.jpg
 
Back
Top