Αναπαραγωγή Τα πρώτα μας αυγά (lovebirds)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marie

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2008
Μηνύματα
325
Πόλη
Αθήνα
με μεγαλη:D μου χαρα ανακοινωνω οτι τα Lovebirds μου κοκο και τινκι κανανε τα πρωτα τους αυγα! Σημερα καταλαβα οτι η θηλυκια μου δεν βγαινει απο τη φωλια! Ανοιξα και με μεγαλη μου εκπληξη συνειδητοποιησα οτι μεσα στη φωλια υπαρχουν 2 αυγα! 😛
δεν το πιστευα! Θα βαλω και φωτο αλλα μαλλον οχι σημερα! Μη την ξαναενοχλησω!
δεν ξερω αν ειναι γονιμοποιημενα αλλα χαιρομαι που καταφεραν εστω κι αυτο!
μπορω απο τωρα να κοιταξω τα αυγα με φακο;
 
Με το καλό να σκάσουνε Μαρία. Όσο για να δεις ανα είναι γόνιμα είναι πλύ νωρίς ακόμη.:)
 
μπραβο! Χαιρομαι παρα μα παρα πολυ! Επιτελους! Δες τα σε καμια δεκαρι μερες! Ελπιζω ολα να πανε καλα! Θα περιμενουμε και φωτογραφιες! Εμενα δεν εχουν κανει ακομα τιποτα...
 
μπραβο βρε μαρακι... Να τα χεις ομως σε εσωτερικο χωρο... Και που και που ψεκαζε την φωλια με νερο.. Απ εξω ομως!
 
μεσα τα εχω απο τοτε που τα πηρα και απλα ανοιγω το παραθυρο και μπαινει αερας...χρειαζεται να την βρεχω οντως;
 
για να εχει υγρασια στις ξυρες μερες χρειαζεται! Τουλαχιστον εγω ετσι εκανα και με τα δικα μου!
 
Χαίρομαι πολύ Μαρία για σένα:)
Όταν κατι το θελουμε πολύ, τελικά συμβαίνει 😉

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και με το καλό να τα δούμε κιόλας!
 
πως ειναι σημερα τα πραγματα μαρι;ολα καλα;ι θηλυκια κλωσσαει;
 
φωτογραφιες εχω βγαλει αλλα δεν βρισκω το καλωδιο ****το! Μολις το βρω θα βαλω να δειτε τα καμαρια μου🙂
 
θα περιμενουμε! Για ωοσκοπιση ειναι πολυ νωρις ακομα!
 
ειναι φυσιολογικο που ο αρσενικος κυνηγαει συνεχεια την τινκι μου; Αν και αυτη δεν καθεται, αλλα αυτος δεν το βαζει κατω
 
αα! Επισης μαρια να σου πω οτι τα Lovebirds δεν κανουν καθε μερα αυγα οπως τα καναρινια! Κανουν μερα παρα μερα! Εμενα μου χει τυχει και να το κανει μετα απο 2 μερες! Οποτε μπορει να χεις κι αλλο αυγο αυριο!
 
επιτελους βρηκα το καλωδιο! 🙄
 

Συνημμένα

  • νεο 050.webp
    νεο 050.webp
    55,8 KB · Προβολές: 125
Back
Top