Τα σκυλάκια μου!

Κατάσταση
Κλειστό.
Συμφωνώ 100% με την @ζιζι .
Όταν παίρνουμε ένα ζώο δεν μπορούμε να του επιβάλουμε με το έτσι θέλω να τα πηγαίνει καλά με άλλα ζώα.
Πολλές φυλές δεν τα πάνε καλά με πουλιά, κουνέλια κλπ. Πρέπει να το σεβόμαστε.. Δεν θεωρώ κακό αν δεν παρατάω τα πουλιά με το σκύλο στο ίδιο δωμάτιο γιατί αν γίνει κάτι τότε εννοείται ότι ο σκύλος θα αντιδράσει με τα ένστικτα του.
Εμείς όμως είμαστε άνθρωποι, δεν χρειάζεται να γίνουμε κι εμείς σκυλιά επειδή μεταξύ τους δαγκώνονται.
Είχα 1 pitbull (και όχι απο αυτά τα "pitbull" που υπάρχουν σε κάθε γωνία και δεν ξέρεις τι διασταυρώσεις έχουν φάει, αλλά τον είχα φέρει απο εκτροφείο του Oregon της Αμερικής) που από μηνών πήγαινε "σχολείο" για εκπαίδευση και φυσικά για να εκπαιδευτούμε εμείς πρώτα όπως πολύ σωστά είπε η @ζιζι .

Δεν ξέρω το θεωρώ λάθος να χτυπάς είτε το σκυλί, είτε το πουλί γιατί δεν υπακούνε σύμφωνα με τα δικά μας θέλω.
Όλα ξεκινάνε από μικρή ηλικία και πόσο εμείς ασχοληθήκαμε μαζί τους... Το ξύλο πάντα είναι η εύκολη λύση, μέχρι να ανακαλύψουν την δύναμη τους..

Ναι στην αγέλη ο αρχηγός δαγκώνει τα αδύναμα αν γίνει κάτι αλλά εμείς δεν είμαστε σκυλιά... όπως επίσης και τα σκυλιά δεν είναι λύκοι...
 
εμεις στο montenegro ετσι κανουμε και το 2018...
Προφανώς, αρκεί αυτές οι πρακτικές να συνεχίσουν να χαρακτηρίζουν χώρες τύπου Montenegro και όχι την κοινότητα μας. Εδώ μέσα, δεν είναι αποδεκτές, ειδικά από το σημείο που θα αρχίσουν να γίνονται πρακτικές troll στις συζητήσεις μας.
 
απο τη στιγμη που παιρνουμε ενα ζωο θελουμε η οχι του επιβαλλουμε να ζει μια μη φυσιολογικη ζωη.η φυση των σκυλων ειναι να περιπλανιουνται ολοκληρα χιλιομετρα και οχι να καθονται σ ενα σπιτι και να βγαινουν 2 βολτες τη μερα με το λουρακι. Ποιος σεβεται τις πραγματικες αναγκες των κατοικιδιων του;οι παπαγαλοι δλδ περνανε πολυ ωραια μενοντας στα παπαγαλοκλουβα και κανοντας αντε καμια πτηση στο δωματιο.η φαπα μας πειραξε τωρα.
 
η φαπα μας πειραξε τωρα.
Ακριβώς αυτή, ναι. Για αυτήν και για την επίμονη υποστήριξή της ως ενδεδειγμένη πρακτικής συμπεριφοράς απέναντι στα ζώα μιλούσα στο προηγούμενο μήνυμα μου.
 
Ακριβώς αυτή, ναι. Για αυτήν και για την επίμονη υποστήριξή της ως ενδεδειγμένη πρακτικής συμπεριφοράς απέναντι στα ζώα μιλούσα στο προηγούμενο μήνυμα μου.
εμενα με πειραζει το κοψιμο φτερων ομως.
 
εσυ να αμφιβαλεις για οτι θες. Και αφου δε θα το βαζες στην ιδια κατηγορια με τις φαπες δεν αμφιβαλλω καθολου για το ποσο σεβεσαι και αγαπας τα ζωα.
 
αλλα καταλαβαινω απ την ερωτηση σου σχετικα με το κορακι σε πτηση μεσουρανα αν εχει κομενα φτερα ποσο βαζεις το μυαλο σου να δουλεψει.
 
Εγώ καταλαβαίνω ότι έχεις χαράξει ήδη την πορεία σου εδώ μέσα και απλά περιμένεις την αναμενόμενη κατάληξη της.
 
Νομίζω όταν ξεκινάνε οι προσβολές χάνεται το δίκιο.
Τα φτερά δεν τα κόβεις και κανείς δεν είπε κάτι για τον τρόπο που έχεις τα κοράκια σου, αλλά απαντώντας κατ΄αυτόν τον ειρωνικό τρόπο χάνεις το δίκιο σου.
 
😀 βρε βρε ο Γιάννης... Με μπέρδεψες λίγο με τα σκυλιά, αλλά δυστυχώς ο τρόπος σου παραμένει ο ίδιος.
με τον Γιάννη είμαστε γνωστοί χρόνια.σε κάποιο άλλο φόρουμ τον είχα μπανάρει αρκετές φορές.2-3 γιατί παρέβηκε τους όρους περί ιθαγενών και μετά για προσβολή μελών.έτσι κάνει ο Γιάννης.όταν του πεις ότι κάνει λάθος σε βουτάει από την μούρη.Και νομίζει ότι εάν το κάνει με διαφορετικό nick name δεν θα τον καταλάβεις
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
20180615_075357-1008x490.webp
Γιαννη μου, τον σκυλο τον εχω 7 χρονια, τον γατο τον εχω 3 χρονια, ουτε μεγαλωσαν μαζι, ουτε τα εφερα μαζι. Με σεβασμο και χωρις φαπες εχουμε καταληξει σε αυτο το σημειο. Δε νομιζω να εχει να κανει με το ειδος του σκυλου.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
View attachment 56375
Γιαννη μου, τον σκυλο τον εχω 7 χρονια, τον γατο τον εχω 3 χρονια, ουτε μεγαλωσαν μαζι, ουτε τα εφερα μαζι. Με σεβασμο και χωρις φαπες εχουμε καταληξει σε αυτο το σημειο. Δε νομιζω να εχει να κανει με το ειδος του σκυλου.
και γω τη γατα μου την εφερα οταν τα σκυλια ηταν ενηλικα και δε τη πειραξαν. Το προβλημα δε το χουν τα σκυλια οταν ειναι ενηλικα με τα αλλα ζωακια αλλα οταν ειναι κουταβια που το να σκοτωνουν ζωακια το βλεπουν σαν παιχνιδι. Εκει χωρις σβερκωμα και φαπα δε θα βγαλεις ακρη. Αλλα πρεπει η τιμωρια να επιβαλλεται την ωρα που γινεται το λαθος οχι κατοπιν εορτης γτ μετα το σκυλι δε καταλαβαινει ποιο ηταν το λαθος. Οταν αρχισει να κυνηγαει τη κοτα πχ τοτε το τιμωρεις την ωρα που γινεται. Και μ ενα απλο μη μπορει να σταματησει αλλα δε θα καταλαβει τη σοβαροτητα της πραξης του και μπορει να το επαναλαβει και το επομενο λεπτο. Τωρα η σκυλα και το αρσενικο κορακι εχουν προσωπικη αντιπαραθεση και δε θα τους αφησω να δωσουν λυση μονοι τους φυσικα. Το κορακι της κανει κυριαρχια και η σκυλα γινεται ψυχακιας με οποιον πλησιασει το φαγητο αλλα περισοτερο με το κορακι. Το χθεσινο περιστατικο ηταν δικο μου λαθος γτ αφαιρεθηκα για λιγα δευτερολεπτα. Αλλα αφου εγινε ηταν απαραιτητη η υπενθυμιση με την τιμωρια. Και τελως παντων δε το βρισκω βαναυσο να σβερκωσεις το σκυλο και να του ριξεις 2 φαπες στο κωλο.
 
😀 βρε βρε ο Γιάννης... Με μπέρδεψες λίγο με τα σκυλιά, αλλά δυστυχώς ο τρόπος σου παραμένει ο ίδιος.
με τον Γιάννη είμαστε γνωστοί χρόνια.σε κάποιο άλλο φόρουμ τον είχα μπανάρει αρκετές φορές.2-3 γιατί παρέβηκε τους όρους περί ιθαγενών και μετά για προσβολή μελών.έτσι κάνει ο Γιάννης.όταν του πεις ότι κάνει λάθος σε βουτάει από την μούρη.Και νομίζει ότι εάν το κάνει με διαφορετικό nick name δεν θα τον καταλάβεις
σου πε κανενας οτι κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου;
 
Παντως στο βιντεο σου δεινχεις να παροτρυνεις το σκυλι να επιτεθει στο κορακι, εκτος αν καταλαβα εγω λαθος.Απο το 10το δευτερολεπτο και μετα.
 
σου πε κανενας οτι κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου;
όχι βέβαια. Το διαπίστωσα μόνη μου...

Παντως στο βιντεο σου δεινχεις να παροτρυνεις το σκυλι να επιτεθει στο κορακι, εκτος αν καταλαβα εγω λαθος.Απο το 10το δευτερολεπτο και μετα.
εγώ πάλι άκουσα και γέλιο όταν το σκυλί αργίεψε και όταν το κοράκι τραβούσε την ουρά του σκύλου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Παντως στο βιντεο σου δεινχεις να παροτρυνεις το σκυλι να επιτεθει στο κορακι, εκτος αν καταλαβα εγω λαθος.Απο το 10το δευτερολεπτο και μετα.
αλλο αυτο. Δε σημαινει οτι επειδη κανει τη κινηση πρεπει να δαγκωσει κιολας. Ετσι κι αλλιως το ξεκινησαν ολο αυτο απο μονοι τους χωρις δικη μου αναμιξη.στο βιντεο τη παροτρυνω να κανει τη κινηση μονο για να αποθανατισω αυτη τη συμπεριφορα.
 
όχι βέβαια. Το διαπίστωσα μόνη μου...


εγώ πάλι άκουσα και γέλιο όταν το σκυλί αργίεψε και όταν το κοράκι τραβούσε την ουρά του σκύλου
ναι κανουμε κυνοκορακομαχιες βαζουμε στοιχηματα και γελαμε...
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top