Γενικά Τα Parrotlet μου η Ελίνα και ο Ντανιέλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να τα χαίρεσαι τα μικρά σου Εύα μου!
Να κάνω μια παρατήρηση (από κακή εμπειρία που είχα), αυτά τα κρικάκια βγάλ' τους τα καλύτερα... Ο Μάριος στρίμωξε το κορμάκι του (παλιά), δηλ αφού πέρασε το κεφάλι του, μετά προσπαθώντας να ''συνεχίσει'' μπλόκαρε το σωματάκι του και δεν πήγαινε ούτε μπρος ούτε πίσω...
 
Να τα χαίρεσαι τα μικρά σου Εύα μου!
Να κάνω μια παρατήρηση (από κακή εμπειρία που είχα), αυτά τα κρικάκια βγάλ' τους τα καλύτερα... Ο Μάριος στρίμωξε το κορμάκι του (παλιά), δηλ αφού πέρασε το κεφάλι του, μετά προσπαθώντας να ''συνεχίσει'' μπλόκαρε το σωματάκι του και δεν πήγαινε ούτε μπρος ούτε πίσω...
Σ'ευχαριστώ πολύ Σίσσυ μου! 🙂
Ποπο τα έβγαλα αμέσως γιατί μπαινοβγαίνουν συνεχώς μέσα στους κρίκους και δεν θέλω να πάθω καμία λαχτάρα...
Και πως βγήκε τελικά ο Μάριος;
 
Όχι βρε.. Δική μου...😛
Το ρυζακι ειναι ελαφρα βρασμενο; Το ρωταω γιατι δεν εχω ακουσει καποιον αλλο να δινει ρυζι αλλα απο την αλλη μαλλον ειναι μια χαρα τροφη για τα πουλια. Εγω ζεματαω αρακα απο μπαρμπασταθη κ της αρεσει πολυ.
 
... Και πως βγήκε τελικά ο Μάριος;
Ευτυχώς ήμουν σπίτι και τον είδα να παλεύει για ν΄ελευθερωθεί... Τρέλα μου ήρθε!
Να τους παίρνεις ένα παιχνίδι για να περάσει ευχάριστα η ώρα τους και αυτό να γίνεται η αιτία να χάσουν την ζωή τους στα καλά καθούμενα!
 
*Το ρυζακι ειναι ελαφρα βρασμενο; Το ρωταω γιατι δεν εχω ακουσει καποιον αλλο να δινει ρυζι αλλα απο την αλλη μαλλον ειναι μια χαρα τροφη για τα πουλια. Εγω ζεματαω αρακα απο μπαρμπασταθη κ της αρεσει πολυ.
Ρύζι ''κανονικά'' βρασμένο, χωρίς αλάτι Αλέξανδρε, δίνω χρόνια τώρα (ανά εποχές) σε όλους τους παπαγάλους μου σκέτο ή και μέσα σε συνταγές μου:)
 
Το ρυζακι ειναι ελαφρα βρασμενο;
Όχι κανονικά...
Ευτυχώς ήμουν σπίτι και τον είδα να παλεύει για ν΄ελευθερωθεί... Τρέλα μου ήρθε!
Πάλι καλά που ήσουν σπίτι...
Αμάν με αυτά τα παιχνίδια,έχουν γίνει αρκετά ατυχήματα... Οπως με τα κρόσσια που κρέμονται απο αρκετά παιχνίδια...
Ειδικά αυτά πρέπει να αποφεύγονται..
Ρύζι ''κανονικά'' βρασμένο, χωρίς αλάτι
Και εγώ φυσικά με σκέτο νεράκι το βράζω...
 
Καλέ τώρα τα είδα τα παιδιά!
Φτου φτου.
Μαρεσει που πάνε παντού μαζί. Αυτοκολλητακια.
Πολύ όμορφα είναι να σου ζήσουν και να έχουν πάντα υγεία!
 
Καλησπέρααα απο μας ❤️️️️🙂❤️️️️

Ντάνιελ... Κάνε πως δεν κοιτάς! Πάλι φώτο μας βγάζει!

01IMG_20180125_125139.webp

Και σου είπα ρε ψωνάρα.. Μη την κοιτάς!

02IMG_20180125_124444.webp

Αλλά εσύ πάλι τα δικά σου κάνεις!

Ελίνα κοίτα! Μας έβαλε να λιαστούμε..
Α ρε καημένε! Για τη φώτο το κάνει...
Ναι καλά καλά... Όλα τα ξέρεις εσύ...

03IMG_20180125_122523.webp

Άντε Ντανιέλ... Κοίταξε στο φακό... λέω να της κάνουμε το χατίρι...
Φοβάμαι όμως μην πάρει αέρα...
Μπαα δε νομίζω...
Ακούμε που σε λέωωω,έχω ένστικτο εγώ!

04IMG_20180125_122632.webp

Έτσι που μας έκανε με αυτά τα φίλτρα..άντε να δούμε πως θα μας καταλάβουν!
Μην ανησυχείς κορίτσι μου!
Εσένα θα σε γνωρίσουν αμέσως...
Μα πως αγόρι μου;
Απ'τα κιλά σου...

05IMG_20180125_123233.webp
 
Back
Top