Γενικά Τα Parrotlet μου η Ελίνα και ο Ντανιέλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
😀
τα μικράκια σου είναι δυο ζωγραφιές! Να τα χαίρεσαι!
Σε ευχαριστώ πολύ! 🙂

Να είσαι καλά!:D

Αυτή η μικρή είναι γίγαντας μπρος τον κακομοίρη, η χοντρή κι ο Ζαχαρίας :D
Υπέροχα είναι να σου ζήσουν, κι εσύ κουκλίτσα μοναδική !
Μαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ να είσαι καλά! 🙂 ❤️️️️
 
Μου αρεσει που ειναι καθαρα και περιποιημενα! φαινεται οτι τα αγαπας και τα προσεχεις. Κατι που δε κανουν ολοι! Μπραβο σου!
Τα αγάπησα προτού κιόλας τα πάρω!
Και έτσι θα παραμείνουν! 🙂

Εεε σου ελεγα, παρε παπαγαλους! αλλη φαση! Τα καναρινια τι κανουνε; θαχουν τρελαθει στην ζηλια ε;
χαχα! Απο το 2015 που γράφτηκα στο φόρουμ και έμαθα γι'αυτά τα πουλιά τα ερωτεύτηκα...
Και δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να πάρω έστω ένα πουλάκι... Και να σου τώρα εδώ και έχω δύο!:D
Τα καναρίνια καλά... Και χαίρομαι Γι αυτό!
Το λέω αυτό διότι το καλοκαίρι που έχασα τον Όλιβερ λίγο μετά,τα δώσαμε σε μια φίλη της μαμάς!
Το είχα μετανιώσει Φυσικά...Αλλά τότε δεν μπορούσα δυστυχώς ούτε να τα φροντίσω... (τα βλεπω τακτικά)..
Όλο το καλοκαίρι ήμουν χάλια και έκλαιγα (η γαϊδούρα), στεναχωρήθηκα πολύ που τον έχασα... Μπορεί να τον είχα λίγο διάστημα αλλά είχα δεθεί πολύ μαζί του.

Να τα χαίρεσαι Εύα μου, πάντα γερά και δυνατά να είναι!
Σ'ευχαριστώ πολύ Σίσσυ μουυ! 🙂 ❤️️️️
 
Με τα παροτλετακια εχεις αλλο δεσιμο! αλλο επιπεδο μυαλου βλεπεις!
Ε Φυσικά! Κάνουμε και συζητήσεις! 😛
Σου αλλάζουν όλη τη διάθεση! Είναι φοβερές αγαπούλες
 
Οντως πολυ ωραια πουλια, κ τα χρωματα τους ειναι απιθανα να τα χερεσε
 
Καλησπέρα απο εμάς...Και μιας που μας το ζητήσατε...
Δείτε λοιπονν πως γίναμε.αλλα παρόλο το μάδημα μας...ευτυχώς κατατάλλα...παραμένουμε δύο υγιέστατα πουλάκια χάρη στη μαμά μαςςς.
Καλό απογευμα και Καλές Γιορτές με υγεια και αγάπη... ❤❤❤❤
IMG_20211218_163617.webpIMG_20211218_163548.webp
 
Είναι πολά όμορφα Εύα ακόμη και χωρίς όλα τα φτερά τους. Και ο δικός μου παπαγάλος μαδημένος είναι αλλά δεν με ενοχλεί. Δεν είναι πρόβλημα αυτό ούτε για τα ίδια ούτε για εμάς εφόσον δεν αυτοτραυματίζονται.

Πάντως ο άτιμος ο Ντάνιελ μαδάει το κεφάλι της Ελίνας επειδή δεν φτάνει το δικό του. 😄 Ο Ντάνιελ πετάει;

Να μας τα δείχνει πιο συχνά.
 
Είναι πολά όμορφα Εύα ακόμη και χωρίς όλα τα φτερά τους. Και ο δικός μου παπαγάλος μαδημένος είναι αλλά δεν με ενοχλεί
Εννοείτε!
Δεν με ενοχλεί...απλά με στεναχωρεί.

Δεν είναι πρόβλημα αυτό ούτε για τα ίδια ούτε για εμάς εφόσον δεν αυτοτραυματίζονται.
Κοντεουμε να κλείσουμε ένα χρονο που είμαστε έτσι...Ευτυχώς δεν τσιμπάει τα δέρματα τους...
Μονο φτερά και πουπουλα βγάζει.
Πετάει κανονικά.ναι.

Πάντως ο άτιμος ο Ντάνιελ μαδάει το κεφάλι της Ελίνας επειδή δεν φτάνει το δικό του. 😄 Ο Ντάνιελ πετάει;
Αυτό λεω κι εγώ...🤣Υπάρχουν όμως φάσεις που δεν μαδιέται αλλά και ούτε την Ελίνα δεν μαδάει...κι ετσι ξανά γεμιζουν φτερά και πουπουλα...
Ομως δεν κρατάει και πολύ...

Να μας τα δείχνει πιο συχνά.
Έγινε!🙂
 
Καλησπέρα....
Εδώ είμαστε καί πάλι ... χωρίς την Ελίνα μας ...
Πόσο μου λείπει βρε παιδιά...
Όταν μπαίνω στο δωμάτιο νομίζω πως θα πετάξει και θα έρθει πάνω μου ... όπως και έκανε πάντοτε....
Ο Ντανιέλ μόνο τις πρώτες δύο μέρες την έψαχνε...
Τώρα φαίνεται πως την έχει ξεχάσει είδη....
Αλλά από τότε που χάσαμε την Ελίνα άλλαξε η συμπεριφορά του ...
Άρχισε να με τσιμπάει.... κάτι που δεν έκανε ποτέ....
Μόνο η Ελίνα με τσιμπούσε...
Όταν μπαίνω στο δωμάτιο έρχεται αμέσως πάνω μου ..
Τον έχω μόνιμα έξω... από τότε που άρχισε να μαδιέται...
Και όταν βγαίνω από το δωμάτιο θέλει να έρχεται μαζί μου ... ενώ όταν ήταν η Ελίνα δεν το έκανε αυτό....
Επίσης .. όλο ανεβάζει τροφή για να με ταισει... Και αυτό πού με στεναχωρεί είναι ότι δεν τρώει πολλά από αυτά που του προσφέρω....
Πριν έτρωγε τα πάντα... σήμερα η μάνα μου του έβαλε να φάει φράουλα και μετά του έδωσε άνηθο και δεν άγγιξε τίποτα....
Γι'αυτό το θέμα δεν ξέρω τι να κάνω....
Όσο για τα υπόλοιπα τα καταφέρνουμε γενικά ...
Καλή συνέχεια σέ όλους.

.Resizer_16575429067121.jpeg
 
Καλησπέρα.
Σιγά σιγά θα ξαναβρείτε τους ρυθμούς σας
σήμερα η μάνα μου του έβαλε να φάει φράουλα και μετά του έδωσε άνηθο και δεν άγγιξε τίποτα....
Γι'αυτό το θέμα δεν ξέρω τι να κάνω....
Να συνεχίσεις να δίνεις, κάποια στιγμή θα αρχίσει πάλι να τα τρώει.
 
Back
Top