Γενικά Τελικά, ένας όχι και τόσο έμπιστος και φθηνός εκτροφέας

Κατάσταση
Κλειστό.
και οχι στο νόμιμο κομματι, γιατι αυτο μας ενδιέφερε πιο πολυ
Νίκο, εδώ θα βρεις μια σχετική συζήτηση και μπορείς αν θέλεις να συμμετέχεις https://community.petbirds.gr/threads/Πόσο-νόμιμη-είναι-η-εκτροφή-που-έχουμε.23989/

Σε αυτή τη συζήτηση βγαίνουμε έκτος θέματος.
 
για τις αποδείξεις που δεν κόβουν αναφερόμουν γενικα τι επικρατεί στην αγορά πχ στα εστιατόρια, στα petshop ξερω οτι κόβουν, μιας και πηγαίνω για τα σκυλακια μου... Μαρία συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου και εγω θα έκανα ακριβώς το ίδιο, ακομα και σε εναν εκτροφέα, δεν θα ζητούσα κατι, αυτο που θα με ένοιαζε ειναι να ειναι μια χαρα το παπαγαλακι μου... Απλα επειδη αναφερθήκαμε στο αν κόβει ο συγκεκριμένος, τότε γιατι να μην κόβουν και οι άλλοι; Καλοί ή κακοί;

Υ. Γ. Εχθές άρχισα να παίρνω τηλ σε αγγελίες, θα το γράψω σε αλλο θεμα για να μην ξεφύγουμε

Νίκο, εδώ θα βρεις μια σχετική συζήτηση και μπορείς αν θέλεις να συμμετέχεις https://community.petbirds.gr/threads/Πόσο-νόμιμη-είναι-η-εκτροφή-που-έχουμε.23989/

Σε αυτή τη συζήτηση βγαίνουμε έκτος θέματος.
Συγνώμη απλα το σχολίασα μιας και αναφέρθηκε... Δεν θα ξανασυμβεί
 
Συγνώμη απλα το σχολίασα μιας και αναφέρθηκε... Δεν θα ξανασυμβεί
Δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορούμε να συζητήσουμε οτιδήποτε σε σχετικό θέμα, εφόσον υπάρχει ή εάν δεν υπάρχει ήδη να ανοίξουμε ένα καινούργιο.
 
Στο συγκεκριμένο θέμα αναφέρθηκα στις τυπικές προδιαγραφές, γιατί δεν μπορεί να δουλεύει εν κρυπτώ, να πουλά νεοσσούς που δεν είναι έτοιμοι, να λεει ότι είναι ήμεροι και να είναι άγριοι, να παίρνει η γυναίκα πουλάκι που πεθαίνει και όταν κάποιος διαμαρτύρεται δημόσια να τον απειλεί με μήνυση.
Εδώ παγκοσμίως αναγράφονται κριτικές επισκεπτών για τα ξενοδοχεία και τις διαβάζουμε πριν κλείσουμε δωμάτιο. Που ζει το άτομο και είναι και νεαρός όπως αναφέρθηκε;
 
Ενα τελευταίο σχόλιο, μπήκα να διαβάσω κατευθείαν αυτο που μου πρότεινες, απο το λιγο που ειδα και δεν το ήξερα, ακομα και εμείς παράνομοι ειμαστε...

Μαρία μου εγω γενικα μιλαω δεν εχ θεμα ουτε μαζι σου, ουτε ειπα οτι μου ειπες κατι λάθος, ίσα ίσα εισαι απο τα μέλη εδω μεσα που μου εχει δώσει τις πιο πολλες πληροφορίες και γενικα πιστεύω οτι εισαι πρόθυμη να βοηθήσεις για το οτιδήποτε και το εκτιμώ :) απλα έκανα ενα σχόλιο περί των αποδείξεων και δεν με νοιάζει τι κανει ο κάθε εκτροφέας προσωπικά... Μίλησα γενικα...
 
Μαρία μου εγω γενικα μιλαω δεν εχ θεμα ουτε μαζι σου, ουτε ειπα οτι μου ειπες κατι λάθος, ίσα ίσα εισαι απο τα μέλη εδω μεσα που μου εχει δώσει τις πιο πολλες πληροφορίες και γενικα πιστεύω οτι εισαι πρόθυμη να βοηθήσεις για το οτιδήποτε και το εκτιμώ :) απλα έκανα ενα σχόλιο περί των αποδείξεων και δεν με νοιάζει τι κανει ο κάθε εκτροφέας προσωπικά... Μίλησα γενικα...
Νίκο μην ανησυχείς δεν παρερμηνεύω, ούτε παρεξηγώ. Κατάλαβα τις ειλικρινείς απορίες σου που προέκυπταν από την λογική. Κανένα πρόβλημα, σε διαβεβαιώ :)
 
Που είναι το παράξενο Γιάννη μου; Αντιμετωπίζεις καλοπροαίρετα κάποιον και με την συμπεριφορά του σου ανατρέπει την αρχική εικόνα. Πρέπει να συνεχίσεις να τον επαινείς να την "πατήσουν" και άλλοι;
το παραξενο δεν ειναι μονο ενα αλλα ειναι πολλα, δεν αλλαζειςγνωμη για αποιον ενα χρονο μετα! Ειναι αστειο.. Ακομα και απο τον τροπο γραφης του.. Και εχοντας πεσει στην αντιληψη μου υποκεινουμενες δισφημισεις αλλες 2 φορες, δεν εχω κανενα προβλημα να αναφερθω σε ονοματα με γεγονοτα συγκεκριμενα κλπ κλπ... Και αν μη τι αλλο ειναι ντροπη να συκοφαντουμε καποιον και μαλιστα ετσι, στον αερα.λυπαμαι πολυ

Λέει πωλούνται ημέρα 15€ όμως στο τηλ λέει τα ημέρα πιο ακριβά
οχι! Οποιος θελει να μπει να το δει.. Οι αγγελιες γραφουν τιμες για ΜΩΡΑ αναλογα το χρωμα απο 15 ευρω... Μπορουμε να διαβαζουμε και 2 φορες κατι αν δεν το καταλαβαινουμε με την πρωτη, πρωτου βγουμε να πουμε ανακριβειες...

Η αγγελία είναι εντελώς παραπλανητική και καμία σχέση με την πραγματικότητα. Απορώ πως το συζητάμε ακόμα.
Τελικά δεν υπάρχει αρνητική διαφήμιση.

Εγω ενα ενηλικο κοκατιλ που ετυχε να παρω ουτε φθηνα το πηρα, ουτε γερικο, ουτε απατεωνας ειναι ο ανθρωπος και καλα θα κανετε εσεις και οι πηγες σας να σταματησετε επιτελους αυτο το παιχνιδακι εδω και τοσα χρονια... Ουτε μαγαζια ουτε τιποτα, εχω παει και εχω δει εγκαταστασεις και στο κατω κατω οι πηγες που ειναι ανωνυμες πολυ απλα δεν ειναι πηγες... Το οτι δεν εχει βγει στο fb τοσο και καιρο που τον θαβεται, δειχνει ανωτεροτητα και πιστεψτε με εχει παρα πουλους ευχαριστημενους πελατες. Εαν τον γνωριζατε θα βλεπατε πως το παιδι αυτο ειναι 23 χρονων και σπουδαζει, δεν εχει καμια σχεση με εμποριο και ασχολειται με το χομπυ επιδη γουσταρει...
Λεει καποιος μια βλακια και μετε αλλοι 500 χωρις να ξερουν τιποτα σαν παπαγαλοι φωναζουν, ειναι απατεωνας... Κριμα. Γιατι θα επρεπε να κρινεται αυτα που ακουτε να να μην τα καταπινεται αμασιτα
ποοσο μα ποσο συμφωνω! Επιτελους... Το ψεμα και οι συκοφαντιες ειναι οτι χειροτερο! Και μερικα ατομα αρεσκονται πολυ σε αυτα αποτο βλεπω.. και σε κανεναν σας δεν θα αρεσε να σας κατηγορουν με ανυποστατα και κομικοτραγικα πραγματα... Μπραβο στον γιαννη που αποτο βλεπω δεν ανηκει στη παρεα των ψεματων.. Καποια στιγμη θα πρεπει να εχουμε και μια επιγνωση των λεγομενων μας και οχι απλα να πεταμε κατι ισα ισα για να ειμαστε μερος ενως ανοητου και κακου κουτσομπολιου, κριμα!

Δε θέλω να συνεχιστεί και όχι δε μου είπε κάτι τέτοιο! Είπε απλά να πάω Αθήνα να το πάρω γιατί δεν το στέλνει και δε συνεχίζω!

Συγγνώμη Νίκο, όταν πουλάει 3 εβδομάδων πουλιά είναι λογικό; Όταν λέει ήμερα και είναι άγρια είναι θεμιτό; Οι επαγγελματίες εκτίθενται και καθένας μπορεί να τους κρίνει. Τότε γιατί επιτρέπεται να κατηγορούμε τα petshops που και νόμιμες επιχειρήσεις είναι και συντηρούν τόσους υπαλλήλους;
Ωστόσο αν θέλει κάνει λογαριασμό και απαντάει, Ποιος τον εμπόδισε; Εξάλλου έχει υποστηριχτές δεν έχει ανάγκη. Ακριβώς επειδή μιλάμε για ζωντανά πλάσματα που δεν μπορούν να προστατευθούν πρέπει να σταματάμε να ψωνίζουμε από τέτοιους μπας και γλιτώσουν κάποια άλλα στο μέλλον. Από την άλλη, καθώς μάθαμε, δουλεύει παράνομα, όντας φοιτητής, βγάζει το χαρτζιλίκι του από τα έρμα τα ζώα.
Δεν είναι μόνο ο Δήμος είναι και άλλοι και άλλο ένα άτομο ετοιμάζεται να μπλέξει στα δίχτυα του και περιμένω με αγωνία την εξέλιξη.
περιμενετε με αγωνια την εξελιξη του μπλεξιματος των διχτυων; Χμμμμμ να σχολιασω; Οχι... Καλυτερα να περιμενω να δω αν το παραμυθι θα εχει και δρακο τελικα..

Δε θέλω να συνεχιστεί και όχι δε μου είπε κάτι τέτοιο! Είπε απλά να πάω Αθήνα να το πάρω γιατί δεν το στέλνει και δε συνεχίζω!
εαν σου ελεγε να σου στειλει μ
Συγγνώμη Νίκο, όταν πουλάει 3 εβδομάδων πουλιά είναι λογικό; Όταν λέει ήμερα και είναι άγρια είναι θεμιτό; Οι επαγγελματίες εκτίθενται και καθένας μπορεί να τους κρίνει. Τότε γιατί επιτρέπεται να κατηγορούμε τα petshops που και νόμιμες επιχειρήσεις είναι και συντηρούν τόσους υπαλλήλους;
Ωστόσο αν θέλει κάνει λογαριασμό και απαντάει, Ποιος τον εμπόδισε; Εξάλλου έχει υποστηριχτές δεν έχει ανάγκη. Ακριβώς επειδή μιλάμε για ζωντανά πλάσματα που δεν μπορούν να προστατευθούν πρέπει να σταματάμε να ψωνίζουμε από τέτοιους μπας και γλιτώσουν κάποια άλλα στο μέλλον. Από την άλλη, καθώς μάθαμε, δουλεύει παράνομα, όντας φοιτητής, βγάζει το χαρτζιλίκι του από τα έρμα τα ζώα.
Δεν είναι μόνο ο Δήμος είναι και άλλοι και άλλο ένα άτομο ετοιμάζεται να μπλέξει στα δίχτυα του και περιμένω με αγωνία την εξέλιξη.
περιμενετε με αγωνια την εξελιξη του μπλεξιματος των διχτυων; Χμμμμμ να σχολιασω;να γελασω ;να υποψιαστω κατι...υποκινουμενο; Χμμμμ ... Οχι... Καλυτερα να περιμενω να δω αν το παραμυθι θα εχει και δρακο τελικα.. Και μαλλον αποτι φανεται εχει δρακους πολλους..η φαντασια οργιαζει.. Μπραβο.
 
περιμενετε με αγωνια την εξελιξη του μπλεξιματος των διχτυων; Χμμμμμ να σχολιασω;να γελασω ;να υποψιαστω κατι...υποκινουμενο; Χμμμμ ... Οχι... Καλυτερα να περιμενω να δω αν το παραμυθι θα εχει και δρακο τελικα.. Και μαλλον αποτι φανεται εχει δρακους πολλους..η φαντασια οργιαζει.. Μπραβο.
Να κάνεις ό,τι θέλεις @mpampikos δικαίωμά σου.
Προσωπικά απλά σου απαγορεύω να με εντάσσεις σε οποιαδήποτε ομάδα, ψευτών, συκοφαντών ή ό,τι άλλο. Σε ομάδες εντάσσομαι κατόπιν δικής μου και μόνο επιλογής.
Ο καθένας μας είναι γνωστός από τα γραφόμενά του γενικά και δεν έχω δείξει δείγματα κυνηγού κεφαλών στην συμμετοχή μου εδώ μέσα.
Με πόσα και ποια θέματα ασχολούμαι δεν θα απολογηθώ σε κανέναν και πολύ περισσότερο σε κάποιο άτομο που η ευαισθησία του αρχίζει και ολοκληρώνεται στην υπεράσπιση κάποιου που εξαιτίας του ταλαιπωρούνται ζώα και άνθρωποι.
Αν όσοι καταγγέλουν ψεύδονται, μπορεί ο ίδιος να συμμετάσχει και να τα διαψεύσει και να είσαι σίγουρος κι εσύ και όλοι, θα τον διαβάσουμε.
Δεν ήξερα πως την επόμενη φορά που κάποιος προσέλθει παραπονούμενος εμείς όλοι μαζί πρέπει να πάρουμε τα δίκια αυτού που τον ταλαιπωρεί. Ωραία αντίληψη προς χάριν μιας υποτιθέμενης ίσης μεταχείρισης.
 
Ζητω λοιπον για ακομη μια φορα απο τον κ. Σταυρο αφου δεν γινεται να κλισει το θεμα τουλαχιστον να κλειδωσει ωστε να μην υπαρξουν αλλες συγκρουσεις.Αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που γραφω στο συγκεκριμενο θεμα απο εκει και περα αφεινω την προταση μου στους Mods.
 
Δεν είναι στην πολιτική μας να διαγράφουμε μηνύματα εφόσον δεν παραβαίνουν τους κανόνες λειτουργίας. Δεδομένης της κατάστασης όμως, θα σεβαστούμε την επιθυμία του Δήμου και θα κλειδώσουμε το θέμα εδώ, εφόσον του δημιουργεί πρόβλημα.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top