Γενικά Την κατάκτησε εύκολα ο αρσενικός και σταμάτησε το κελάηδημα;

Εγω χτες εβγαλα το χωρισμα. Εβαλα και το φρεσκο αυγο και φουλ νημα κι ας το πεταξει. Η φωλια εχει αρχισει και στρωνετε. Πιστευω θα την χαλασει την μισοφτιαγμενη και πως θα κανει δυο μερες το πολυ ακομα καθως οταν πυρωσουν η φωλια ειναι θεμα λιγων ωρων. Οπως και να χει τα παρακολουθω και πιστευω ειμαι σε καλο δρομο.Αυριο θα βαλω και φωτο.
 
Εγω χτες εβγαλα το χωρισμα. Εβαλα και το φρεσκο αυγο και φουλ νημα κι ας το πεταξει. Η φωλια εχει αρχισει και στρωνετε. Πιστευω θα την χαλασει την μισοφτιαγμενη και πως θα κανει δυο μερες το πολυ ακομα καθως οταν πυρωσουν η φωλια ειναι θεμα λιγων ωρων. Οπως και να χει τα παρακολουθω και πιστευω ειμαι σε καλο δρομο.Αυριο θα βαλω και φωτο.
Δηλαδή εσυ έβγαλες το χωρίσματα πριν στρωσει τη φωλιά;
 
Μπράβο ρε φίλε. Χαίρομαι γιατί η δική μου ακόμα τη φωλιά δεν την ακουμπησε.
Υπομονη Σταθη...η φυση θα κανει τη δουλεια της! Εχεις κανει διατροφικη προετοιμασια για την αναπαραγωγη; Εγω μολις ειδα να στρωνει φωλια εβγαλα το χωρισμα κ σημερα ειχαμε το πρωτο αυγο οπως ειπα!
 
Δηλαδή εσυ έβγαλες το χωρίσματα πριν στρωσει τη φωλιά;
ναι γιατι τρωγανε τα καγκελα
[automerge]1584479473[/automerge]
και η φωτο που λεγαμε.

IMG_20200317_095915.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
off topic, αλλά διαβάζω και τελικά δεν γνωρίζω τίνος το θέμα παρακολουθώ. Μήπως Στάθη τις απορίες σου να τις γράφεις στο δικό σου θέμα;
😀... Ισχύει...
Και εγώ πήγα από την αρχή του νήματος γιατί μπερδεύτηκα...
 
Οντως χάθηκε το τόπι με το θέμα λίγο αλλά δεν μ ενοχλεί εμένα!Η καναρα σήμερα κάθεται στη φωλιά, δεν ξέρω αν έκανε άλλο αυγό δεν την ενοχλω! Ανεφοδιασμο νερού κ φρέσκο αυγουλακι κ βλέπουμε!
[automerge]1584527688[/automerge]
Κ μόλις σηκώθηκε να φάει διαπίστωσα πως έχει κ δεύτερο αυγό!
 
Τελευταία επεξεργασία:
αλλά δεν μ ενοχλεί εμένα
Καλοσύνη σου αλλά δεν επιτρέπεται να γίνεται και γι' αυτό φταίω ως συντονιστής που μου ξέφυγε.

Με έβαλες σε σκέψεις λες να το βγάλω και εγώ;
Στάθη, άνοιξε ένα νέο θέμα σε παρακαλώ να συζητήσουμε τις απορίες σου.
 
😀! Δηλαδή ρε Γιάννη εσυ έχεις το νήμα από έξω και κάνανε φωλιά και εγώ που έβαλα της παναγιας τα μάτια δεν κάνουν τίποτα. Σε λίγο θα την φτιάξω εγώ τη φωλιά. Οκ παιδιά θα ανοίξω άλλο θέμα. Καλά γεννητούρια Γιάννη!
 
😀! Δηλαδή ρε Γιάννη εσυ έχεις το νήμα από έξω και κάνανε φωλιά και εγώ που έβαλα της παναγιας τα μάτια δεν κάνουν τίποτα. Σε λίγο θα την φτιάξω εγώ τη φωλιά. Οκ παιδιά θα ανοίξω άλλο θέμα. Καλά γεννητούρια Γιάννη!
Ο Πανος εβαλε φωτο με το νημα απ εξω Σταθη οχι εγω!
 
Η "άχρηστη" πληροφορία της ημέρας:

122-500x500.webp

Εγώ τελευταία χρησιμοποιώ την παραπάνω εξωτερική θήκη για το νήμα προκειμένου να μην μειώνεται ο χώρος μέσα στις ζευγαρώστρες αλλά και για να δίνω σταδιακά και όσο χρειάζεται... 😉
 
Ο Πανος εβαλε φωτο με το νημα απ εξω Σταθη οχι εγω!
Είπα και εγώ τι καναρίνια έχει ο Γιάννης!
[automerge]1584552461[/automerge]
Η "άχρηστη" πληροφορία της ημέρας:

View attachment 71007

Εγώ τελευταία χρησιμοποιώ την παραπάνω εξωτερική θήκη για το νήμα προκειμένου να μην μειώνεται ο χώρος μέσα στις ζευγαρώστρες αλλά και για να δίνω σταδιακά και όσο χρειάζεται... 😉
Εγώ παλι αυτό το χρησιμοποιώ για φρουτιέρα!
 
Back
Top