Γενικά Την κατάκτησε εύκολα ο αρσενικός και σταμάτησε το κελάηδημα;

Γιάννη τα αυγά δεν θα τα αντικαταστήσεις με ψευτικα;
απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα κ πιστευω κ εγω δεν εχω την απαραιτητη εμπειρια για να το κανω! Θα αφησω τη φυση να δουλεψει για μενα!
 
Καλημερα με πρωινη εκπληξη! Ερωτηση... Ποτε σταματαμε το φρεσκο αυγο; Στην τελευταια γενα; Μπανιο κανει να τους βαζουμε; Καλη τυχη σε οσους προσπαθουν! Σου ειπα φιλε Γιαννη, ειμαι δυο βηματα πισω σου και σε ακολουθω πιστα!
 

Συνημμένα

  • IMG_20200321_090436.webp
    IMG_20200321_090436.webp
    17 KB · Προβολές: 23
Ποτε σταματαμε το φρεσκο αυγο;
Προσωπικά δεν το σταματάω, αν όμως δεις τον αρσενικό να ενοχλεί την κανάρα για να την βατέψει αντί να την ταίζει το σταματάς μέχρι να γεννηθούν οι νεοσοί.
Μπανιο κανει να τους βαζουμε
Κάνει, το σταματάς όταν γεννηθούν οι νεοσσοί.

@Giannis77 καλή επιτυχία!
 
@Πανος77 άνοιξε ένα νέο θέμα στην ''αναπαραγωγή καναρινιών'' για να παρακολουθήσουμε την δική σου προσπάθεια και να μην μπερδευόμαστε με την προσπάθεια του θεματοθέτη @Giannis77.
 
Έχουμε δυο νεοσους για πρώτη φορά σήμερα αν είδα καλά όταν σηκώθηκε η καναρα! Η χαρα απερίγραπτη αναμένουμε με ανυπομονησία τη συνέχεια! Θα προσπαθήσω κ για φωτογραφία
[automerge]1585757008[/automerge]
89F48377-E6F1-42F2-90BA-2E25EAF1BF47.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιάννη τι έγινε τελικά στα δύο σταμάτησε;
Φίλε Στάθη εκκολάφθηκαν κ τα 5 αυγά επιτυχώς! Προς το παρόν όλα πάνε κατ ευχήν, ταΐζει η μαμα ταΐζει μπαμπάς ελπίζω να επιβιώσουν όλοι 🧿 σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
 
Καλησπερα σ όλη την παρέα! Σημερα ο τελευταίος νεοσσός είναι σχεδόν μιας εβδομάδας κ ο πρώτος 10 ημερών !βλεπω τη καναρα κ τον Καναρο ταΐζουν κ οι δυο κανονικότατα κ όλα πάνε καλά ! Θελω να ρωτήσω από ποια ημέρα κ έπειτα να προσφέρω δεύτερη φωλιά κ νήμα στη καναρα για να προχωρήσει σε δεύτερη γεννά ;
 
Back
Top