Γενικά Την κατάκτησε εύκολα ο αρσενικός και σταμάτησε το κελάηδημα;

βασιλικό πλατυφυλλο η τον άλλον με το μικρό το φύλλο;
Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης. Όπως σου είπε ο Αντώνης, δώσε ότι έχεις, έτσι κι αλλιώς θα το καθαρίσουν, και θα μείνει μόνο το κλαδί που συγκρατεί τα φύλλα😂. Τώρα, αν δεν έχεις στην διάθεσή σου κάποιο βασιλικό και θες να αγοράσεις, προτίμησε κάποιον καλοκαιρινό, όπως αυτόν με τα μικρά φύλα. Πρόσεχε μόνο να πλένεται λίγο, πριν δοθεί στα πουλιά.👍
 
Καλησπερα σ όλη την παρέα! Οι νεοσσοι της δεύτερης γεννάς μεγαλώνουν σιγά σιγά με τη φροντίδα των γονιών! Θελω να ρωτήσω ποτε οι απογαλακτισμενοι της πρώτης γεννάς αρχίζουν να κελαηδούν ώστε να βεβαιωθώ για το φύλο τους αν κ έχω ξεχωρίσει καποιους! Ηδη καποια σαλιαρίσματα ακούγονται κ βλέπω έναν που φουσκώνει λαιμ Κ προσπαθεί !
 
ποτε οι απογαλακτισμενοι της πρώτης γεννάς αρχίζουν να κελαηδούν ώστε να βεβαιωθώ για το φύλο τους αν κ έχω ξεχωρίσει καποιους
Κάποια στιγμή μεταξύ του χρόνου από την ανεξαρτητοπόιηση έως την πρώτη πτερόρροια, εμφανίζονται οι πρώτες προσπάθειες για κελάηδημα.
 
Καλησπέρα στη παρέα! Ειμαστε στην 14-15 ημέρα των νεοσσων της δεύτερης γεννάς κ για όσους θυμούνται... Μάλλον τα μικρά μου όπως κ στη πρώτη γεννα ξεπετάγονται νωρίς νωρίς απ τη φωλιά ! Δυο ήδη έξω κ ενας ακόμη ετοιμος! Ειναι η τελευταία γεννα για φέτος για μένα οποτε σε λίγο θα προχωρήσω σε φωλιά νήμα κ διακοπή αναπαραγωγής σύμφωνα με τα βήματα που έχω διαβάσει εδώ
 

Συνημμένα

  • 69740198-97ED-4BED-81F9-45D344E2E59A.webp
    69740198-97ED-4BED-81F9-45D344E2E59A.webp
    76,8 KB · Προβολές: 12
  • D8DCDBA3-748A-4BFD-AB9C-78BA8120AA06.webp
    D8DCDBA3-748A-4BFD-AB9C-78BA8120AA06.webp
    82 KB · Προβολές: 13
  • 070AB202-A1BB-4FBE-B723-2AFA5E13F64F.webp
    070AB202-A1BB-4FBE-B723-2AFA5E13F64F.webp
    74,4 KB · Προβολές: 13
Καλησπέρα στην παρέα! Οι νεοσσοι της πρώτης γεννάς είναι λίγο πάνω από 2 μηνών κ τις δεύτερης γεννάς σήμερα 1 μηνος! Προσπαθω να ξεχωρίσω το γένος των μεγάλων κ απ τους 5 τις 1ης γεννάς μόνο ένας ψευτοκελαιδα κ προσπαθεί κ φουσκώνει λαιμό! Δεν σας κρύβω πως αν βγάλω μόνο ένα στα πέντε αρσενικό θα στεναχωρηθώ αλλά θα κάνω υπομονή να δω κ τα υπόλοιπα!
 
Επειδή δεν έχω πολλά κλουβιά θελω να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω τον πατέρα για λίγο σε μια ζευγαρωστρα με το γιο,ένα 2,5 μηνών καναρίνι αρσενικό;λέτε να έχουν διαμάχες κυριαρχίας;να βάλω το χώρισμα στη μέση διαφορετικά, να βλέπονται ή όχι;
 
μπορώ να βάλω τον πατέρα για λίγο σε μια ζευγαρωστρα με το γιο,ένα 2,5 μηνών καναρίνι αρσενικό;
Πόσο λίγο; Αν δεν μιλάμε για μόνιμη διαμονή, τότε μπορείς αλλά πρέπει να βάλεις το χώρισμα.
 
Αν δεν βλέπονται όμως, είναι πιθανότερο να κελαηδούν, διαφορετικά θα σταματήσει πατέρας.
Μόλις πρόσεξα ότι το θέμα ξεκίνησε γι' αυτό το λόγο. Δεν έχω παρακολουθήσει τι έγινε, αν όμως κελαηδά τώρα, θα σταματήσει και πάλι αν βλέπονται με το άλλο.
 
Back
Top