Ασθένειες Τι έχει το μάτι του κοκατίλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Natalie08
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιάννη δεν έχω κάποια ερωτήματα να κάνω, όπως είπα δεν δίεκρινα κάτι στις φωτογραφίες. Αν υπάρχει υποψία για ασθένεια ο γιατρός είναι η μόνη λύση. Στο Ηράκλειο Κρήτης
https://community.petbirds.gr/threads/Κορίνα-Παρασύρη-Κτηνίατρος.31926/
https://community.petbirds.gr/threads/Κωνσταντίνος-Μηλαθιανάκης-vet-medica.39873/
 
Τι να κανω δηλαδη; Να το παω σε εναν πτηνιατρο; Επισης υπαρχει περιπτωση να χειροτερεψει (σε σημειο δλδ να τυφλωθει κτλ);
Να ηρεμήσεις καταρχήν. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω να έχει κάτι το μάτι του αλλά αν είναι κάποιος να σου πει υπεύθυνα, αυτός δεν είμαι εγώ ούτε ο πετσοπάς αλλά ο γιατρός.

δεν γνωρίζω εάν υπάρχει κάποιος πτηνιατρους στο Ηράκλειο
Εδώ μερικοί:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η αληθεια ειναι οτι σημερα το πρωι τον ειδα και νομιζω πως ειναι χειροτερα, αν θελετε, μπορω να σας τον βγαλω μια φωτο να τον δειτε κι εσεις. Σιγουρα θα παμε σε πτηνιατρο.
 
@Natalie08 εάν το θες βγάλε μας μια φωτογραφία, απλά επισκέψου τον γιατρό σύντομα μήπως και χρειαστεί κάτι παραπάνω το πουλάκι και δεν ταλαιπωρηθεί, αν όντως έχει κάποιο προβλημα για να είσαι ήρεμη και εσύ.
 
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τυφλό (ακόμα) γιατί ανταποκρίνεται όταν πάω κοντά του. Δεν είναι καλό αυτό;
 
@fortunatos Μόλις γύρισα απο τον γιατρό, μας είπε ότι υπάρχει αίμα μέσα στα μάτια του. Λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν ξέρει αλλά θα ρωτήσει μία συνάδελφό του που είναι ειδική σε αυτά. Πάλι καλά μας είπε ότι δεν είναι τυφλό, του κάναμε μία εξέταση αλλά πρέπει να μπορούμε να τα βγάζουμε απ το κλουβί γιατί βοηθάει καλύτερα και να μην χρειάζεται να το κυνηγάμε μες την αίθουσα και να ταλαιπωρήται
 
To οτι προκειται για εντονη αιματωση στο ματι ειναι φως φαναρι,δεν χρειαζεται γιατρος για να το δει...οποτε δεν εγινε κανεις σοφοτερος μετα την επισκεψη στο γιατρο.

Στειλε φωτο με email σε καποιους απο τους πτηνιατρους της Αθηνας,
 
@Natalie08 ήταν πτηνιατρος ή κτηνίατρος;
[automerge]1610481591[/automerge]
@Natalie08 ήταν πτηνιατρος ή κτηνίατρος;
Ρωτάω γιατί ένας πτηνιατρος ίσως να ήταν πολύ πιο κατατοπιστικός, αν ήταν τότε να απευθυνθείτε αλλού.
 
@Sina Ηταν κτηνιατρος, αυτον μας προτηναν και πηγαμε.. μαλλον απο τα σχολια σας δεν ηταν και η καλυτερη επιλογη..
Στειλε φωτο με email σε καποιους απο τους πτηνιατρους της Αθηνας
Απο την Αθηνα ειναι και η συναδελφος του και μαλλον θα ειναι πτηνιατρος.
To οτι προκειται για εντονη αιματωση στο ματι ειναι φως φαναρι
Γιατι ομως, κανεις απ την οικογενεια μου δεν το νομιζε, εγω νομιζα οτι ειχε πριστει το ματι
 
@Sina το ξερω, αλλα κανεις εδω(στην Κρητη) φυσικα δεν αναλαμβανει πουλια. Μας προτηναν καποιον κι εμεις πηγαμε, δεν υπαρχουν πτηνιατροι εδω..
 
Back
Top