Ασθένειες Τι είναι αυτό πάνω από το μάτι του καναρινιού μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elli

PB Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
1.940
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σε ολους! Τωρα πριν λιγο πηγα να κανω ελεγχο στα καναρινακια μου οπως παντα! Ξαφνικά ειδα αυτο! Τι συμβαινει;δεν ξερω ποτε εμφανιστηκε 😔 ειναι μια χαρα κινητικοτατο ζωηρο τρωει πινει νερακι κανονικες κουτσουλιες και εχει φαγουρα στο σημειο αυτο οχι πολυ ομως! Η φωτογραφια δεν ξερω αν φαινεται καθαρα γιατι δεν καθοταν καθολου!
IMG_20200706_200319-1.webp

παντως μην μου πειτε να το πιασω να το δω θα λιποθυμησω! Μπορειτε να μου πειτε τι ειναι και τι μπορω να κανω;
 
παντως μην μου πειτε να το πιασω να το δω θα λιποθυμησω!
😁 Πρέπει να το πιάσεις να το δεις. Πέρα από την πλάκα, θα βοηθούσε μια καθαρότερη φωτογραφία. Μου φαίνεται για πρήξιμο πάνω από το μάτι αλλά δεν μπορώ να διακρίνω καθαρά. Πάντως ΑΝ πράγματι είναι πρήξιμο, μην αγχωθείς. Συνήθως περνάει μόνο του ή με κάποια αλοιφή.
 
Οντως η φωτο δεν βοηθαει. Εμενα μου φαινεται ή σαν καρουμπαλακι ή σαν να εχουν φυγει πουπουλα απο τη θεση τους!
Μην αγχωνεσαι Ελλη. Πρεπει να το πιασεις για να βγαλεις πιο καθαρη φωτο. Μονο ετσι θα μπορεσουν να σε βοηθησουν οι φιλοι εδω.
 
Αυτη η φωτογραφια μηπως ειναι καλυτερη;

IMG_20200706_200319-2.webp
[automerge]1594059704[/automerge]
@Liakos18 Μην μου λες να το πιασω το πραγμα αυτο πανω απο το ματακι του μονο με την σκεψη ζαλιζομαι 😜 δεν ξερω εχω αγχωθει υπερβολικα...
[automerge]1594059851[/automerge]
@ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ εχει αραιωση αλλα εχει φτερακια πανω σε αυτο το πραγμα! Αμα το πιασω σαν ντομινο θα πεσω 🤣
 
Αυτη η φωτογραφια μηπως ειναι καλυτερη;
Ναι, η φωτογραφία είναι καλύτερη, αλλά δεν ξέρω τι είναι. Φαίνεται σαν να έχει πρηστεί ή σαν να το έχει τσιμπήσει κάποιο κουνούπι. Αυτές τις εποχές πάντως συμβαίνουν αυτά, μην αγχώνεσαι. Ας περιμένουμε τα φώτα κάποιου μέλους που ίσως να ξέρει.
 
@Elli για αρχή το απομακρύνεις από τον χώρο που βρίσκονται τα υπόλοιπα καναρίνια, πολύ καλή καθαριότητα στις πατήθρες και στο κλουβί.
Η επίσκεψη σε Πτηνίατρο είναι μονόδρομος, το πουλάκι θα εξεταστεί όπως πρέπει και εσύ θα αποφύγεις
"λιποθυμικά επεισόδια''😀
Δες το παρακάτω:
Αν θες πες μας σε ποια περιοχή είσαι να σου προτείνουν τα μέλη κάποιον, δες και τις αξιολογήσεις τους.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ ειναι σε δικο του κλουβακι και μακρια πλεον γιατι σημερα το ειδα δεν το ειχα δει τις προηγουμενες μερες 😔 μαλλον στον κ.Ακριβο θα το παω... Καμια εκτιμηση στο τι μπορει να ειναι;
 
@Tony Forpus Ναι μια χαρουλα δεν εχουν κατι!φυσιολογικο καναρινι εκτος απο αυτο το πραγμα που εβγαλε! Και χοροπηδαει και κελαιδαει και τρωει και πινει απλως εχει λιγο φαγουρα εκει και κοιμαται κανονικα ολα μια χαρα 😊
 
μαλλον στον κ.Ακριβο θα το παω... Καμια εκτιμηση στο τι μπορει να ειναι;
Πολύ καλά θα κάνεις, η γραμμή που φαίνεται στο σημείο δίνει την εντύπωση κάποιου ατυχήματος, σαν να σκίστηκε σε κάποιο σύρμα του κλουβιού.
 
@Tony Forpus ναι ε;να εβαζα λιγο λαδακι ή κατι αλλο; Εσυ τι γνωμη εχεις τι μπορει να ειναι;
[automerge]1594062389[/automerge]
@Tony Forpus ολα μια χαρα ειναι μες στην καλη χαρα λες και δεν το εχει αυτο το 'πραγμα'!
 
Back
Top