Φροντίδα Τι πρεπει να ξερω πριν αγορασω παπαγαλο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FREE
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

FREE

PB New Member
Εγγραφή
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
41
Πόλη
Βύρωνας
καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια σασ γιατι θα ηθελα να αποκτησω εναν παπαγαλο. Ειχα αγορασει απο pet shop εναν αμαζονιου αλλα τελικα ηταν σε ημιαγρια κατασταση και αρκετα επιθετικοσ και με λυπη μου αναγκαστικα να τον χαρισω σε ενα φιλο μασ γιατι εχω μικρο παιδι.υπαρχει κατι που μπορω να γνωριζω απο πριν και καποια συγκεκριμενο ειδοσ
ευχαριστω
 
Έχεις καθόλου εμπειρία πάνω στους παπαγάλους; Είχες ποτέ ξανά παπαγάλο; Κι αν ναι ποιο είδος;
 
Αν εχεις μικρο παιδακι το οποιο θελεις να συμμετεχει στην φροντιδα και χειρισμο του πουλιου καλυτερα να προσανατολιστεις στα μικροτερα ειδη οπως budgies, cockatiels, lovebirds.
 
καλησπερα
οι συγκεκριμενοι παπαγαλοι εχουν τη δυνατοτητα να μιλησουν;
 
καλησπερα, θα προτεινατε Ringneck Parakeet ; Μηπως γνωριζετε ποσο κοστιζουν;
 
Αν βρεις ήμερο από εκτροφείο ναι. Ανάλογα το χρώμα από 80 έως 130 ευρώ.
 
καλημερα γνωριζετε καποιον εκτροφεα στην Αθηνα;Bρηκα μια αγγελια στην περιοχη Φιλοππαπου απο την χρυση ευκαιρια, ο οποιος υποστηριζει οτι ειναι μικρα σε ηλικια και με τιμες απο 50 €, μηπως γνωριζετε κατι
 
καλημερα γνωριζετε καποιον εκτροφεα στην Αθηνα;Bρηκα μια αγγελια στην περιοχη Φιλοππαπου απο την χρυση ευκαιρια, ο οποιος υποστηριζει οτι ειναι μικρα σε ηλικια και με τιμες απο 50 €, μηπως γνωριζετε κατι
Τις έχω δει και εγώ αυτές τις αγγελίες στην Φιλοππάπου. Αυτός πρέπει να "εκτρέφει" και Lovebirds, και Cockatiels και Budgie και απ΄όλα.. Εγώ δε ξέρω κάτι, αλλά το μόνο που θα σου πω είναι πριν πάρεις το πουλάκι να πας να δεις το χώρο που τα εκτρέφει, αν οι γονείς είναι υγιείς, αν είναι καθαρά κτλ κτλ.
 
Back
Top